اخبار / استانی

یک هفته با برنامه‌های آموزشی هلال‌احمر در ۶ استان

دوره های آموزشی مختلف جمعیت هلال احمر در استان ها شامل دوره آموزش ضمن خدمت نحوه برگزاری اردو، آموزش تخصصی جست‌وجو و نجات در جاده و حمل و نقل، دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی، دوره آموزش تخصصی ویژه امدادگران و دوره تربیت مربی امداد در هفته گذشته برگزار شد.

۲ ماه قبل

یک هفته با برنامه‌های آموزشی هلال‌احمر در ۶ استان

معاون امور جوانان استان سمنان گفت: دوره آموزش ضمن خدمت “نحوه برگزاری اردو” ویژه کارکنان جمعیت هلال احمر به مدت ۲ روز  ۱۶ساعت به صورت حضوری با هدف ارتقای سطح دانش کارشناسان فعال در برنامه های اردویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان؛ سید حسین زرگر گفت: آشنایی با دستورالعمل اردویی وزارت آموزش و پرورش، پیوست‏‌های فرهنگی اردو و برنامه ‏ریزی فرهنگی برای برگزاری اردو در رده‏ های سنی مختلف، اردوهای دانش ‏آموزی و ملاحظات تربیت جنسی و آشنایی با بازی‏ ها و مهارت های اردویی از مباحث این دوره به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه این دوره با هماهنگی سازمان جوانان هلال احمر و مجوز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری به استان ها ابلاغ و برگزار شده است، گفت: این دوره با حضور مدیرعامل، معاون آموزش و پژوهش، روسا و کارشناسان امور جوانان شعب هلال احمر با هدف آشنایی برنامه ریزان، مجریان و سرپرستان اردوها با شیوه های برگزاری اردو برای کیفی سازی اجرا بوده است.

 

  برگزاری دوره آموزش تخصصی جست‌وجو و نجات در جاده و حمل و نقل در استان فارس

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس هم از برگزاری دوره آموزش تخصصی جست‌وجو ونجات در جاده و حمل و نقل در جمعیت هلال احمر استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ طیب طاهرزاده با اعلام این خبر گفت: دوره آموزش تخصصی جست‌وجو و نجات در جاده و حمل و نقل به صورت منطقه ای و به میزبانی شهرستان آباده با حضور نجاتگران شعب آباده ،مرودشت، اقلید، خرم بید، ارسنجان و سپیدان در تیرماه برگزار شد. 
وی گفت: فراگیران این دوره با مباحثی همچون ارزیابی و رهاسازی مصدوم ، تثبیت صحنه، آشنایی با نحوه کار با ست هیدرولیک، جک و قیچی، آشنایی با خودروی نجات، نحوه کار با ست پنومونیک، اطفاء حریق و حمل و انتقال مصدوم آشنا شدند..
معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس در سال جاری موفق به برگزاری ۵۸ دوره تخصصی ویژه اعضاء شده است.

بهره مندی ۴۶ نفر از امدادگران کرمانی در دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری ۲ دوره تخصصی اقدامات پیش‌بیمارستانی ویژه ۴۶ امدادگر از شهرستان های رفسنجان، شهربابک، انار، بم، ریگان، نرماشیر و فهرج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ نسرین پیرمرادی گفت: در این دوره ها به میزبانی شهرستان های رفسنجان و بم برگزار شده است، امدادگران با مباحث ارزیابی و تثبیت وضعیت پزشکی مصدوم، CPR پیشرفته، کار با دستگاه AED ، مراقبت های اولیه در تروماها، ارزیابی اولیه صحنه، تریاژ در حوادث، آشنایی با کبف احیاء و داروهای رایج در پایگاه ها، بازکردن راه هوایی، آشنایی و ارزیابی علائم، رگ گیری و سرم تراپی نیز آشنا شدند.

برگزاری ۱۸ دوره آموزشی امداد تخصصی ویژه امدادگران و نجاتگران قمی در تابستان

به همت معاونت امدادو نجات جمعیت هلال احمر استان قم و همزمان با اجرای طرح های غنی سازی اوقات فراغت و امداد تابستانه، ۱۸ دوره آموزشی امداد تخصصی ویژه امدادگران و نجاتگران در قم در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هادی سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: با هدف توان افزایی و ارتقای آموزش های امداد تخصصی ۱۸ دوره آموزشی امدادی ویژه امدادگران و نجاتگران در قم برگزار می شود.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه پس از برگزاری این دوره ها، امدادگران و نجاتگران در قالب کارگروهی تیم بندی می شوند، افزود: سازماندهی تیم های آموزش دیده به منظور بهره مندی از توان آنها در تیم های عملیاتی از اهداف بلندمدت برگزاری این دوره ها به شمار می رود.

وی درباره مباحث آموزشی این دوره ها گفت: دوره فرماندهی عملیات امداد و نجات ۱ و ۲، جست‌وجو و نجات شهر (آوار)، جست‌وجو و نجات کوهستان، دورۀ آموزشی تخصصی پایه پیش بیمارستانی، دوره تخصصی جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای و همچنین دورۀ آموزشی تخصصی پایه اسکان سرپناه (اضطراری)؛ عناوین این ۱۸ دوره آموزشی امداد تخصصی است.

یادآور می شود؛ این دوره ها به صورت حضوری در دو بخش تئوری و عملی در مدرسه امداد و نجات هلال احمر قم برگزار می شود و به کسانی که موفق به کسب نمره قبولی شوند، گواهینامه اعطا می شود.

آموزش دوره تربیت مربی امداد و کمک های اولیه خراسان جنوبی 

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری دوره تربیت مربی امداد و کمک های اولیه رشته های غیرمرتبط در این جمعیت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مسلم حسینی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: دوره تربیت مربی امداد و کمک های اولیه با هدف تربیت مربیان امداد و کمک های اولیه در حال برگزاری است. 
وی با اشاره به اینکه در دوره های امداد و کمک های اولیه و مباحث امدادی تدریس خواهند کرد، بیان کرد: این دوره از ۲۲ تا ۲۷ تیرماه به مدت یک هفته و با حضور ۳۰ نفر از داوطلبین واجد شرایط جمعیت هلال احمر در حال برگزاری است.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۶ مربی امداد و کمک های اولیه در استان فعال هستند، گفت: دوره های آموزشی امداد وکمک های اولیه ازاصلی ترین واساسی ترین دوره های آموزشی درجمعیت هلال احمر می باشد که باید توسط مربیان ومدرسان دارای مدارک مربیگری مربوط تدریس و آموزش داده شود.
حسینی اظهار کرد: درپایان دوره از فراگیران آزمون روش تدریس گرفته می شود وهمچنین در صورت قبولی در دو آزمون کتبی وعملی، مدارک مربیگری امداد و کمک های اولیه دریافت خواهند کرد.
وی یادآور شد: شرکت کنندگان در دوره آموزشی از همه شهرستان های استان هستند که در نهایت امکان برگزاری دوره های آموزشی امداد را در اکثر نقاط استان فراهم خواهد شد.

آموزش «کمک‌های اولیه» و «آمادگی در برابر مخاطرات» برای کارکنان ادارات استان اردبیل

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آمادگی هلال احمر استان به منظور برگزاری دوره های آموزشی رایگان برای کارکنان نهادهای عمومی و دولتی خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی با اعلام این خبر گفت: دوره های آموزشی به منظور افزایش آمادگی افراد جامعه در برابر سوانح و حوادث در دو عنوان «آمادگی در برابر مخاطرات» ۸ ساعته و «کمک های اولیه» ۲۲ ساعته به صورت رایگان برای تمامی کارکنان ادارات برگزار می شود.

وی گفت: کمک‌ های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ ها، احیای قلبی- ریوی(CPR)، خونریزی، پانسمان، آسیب‌ های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل‌بندی، حمل مصدوم، فوریت‌ های پزشکی، مسمومیت‌ ها، نیش و گزش، گازگرفتگی، سوختگی ‌ها و آسیب ‌های ناشی از گرما و سرما سرفصل های دوره آموزشی کمک های اولیه ۲۲ ساعته است.

معبودی گفت: ضرورت آمادگی در برابر مخاطرات، آشنایی با مخاطرات انسان‌ ساخت و آشنایی با مخاطرات طبیعی از جمله سرفصل های دوره ۸ ساعته آمادگی در برابر مخاطرات است که تاکنون ۱۴ سازمان در استان برای برگزاری این دوره اعلام آمادگی کرده اند