اخبار / ستادی

۱۸هزار چادر امدادی به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارسال ۱۸ هزار و ۴۷۵ دستگاه چادر امدادی به مناطق سیل زده استان لرستان خبر داد.

۴ ماه قبل

۱۸هزار چادر امدادی به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، مرتضی سلیمی گفت: این تعداد چادر امدادی به منظور اسکان اضطراری و موقت سیل زدگان به همراه ۲ هزار و ۷۹۰ دستگاه چادر مسافرتی به مناطق سیل زده این استان ارسال شده است.
وی افزود: همچنین سه هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته، سه هزار بسته غذایی یکماهه، ۲۳ هزار و ۷۰۰ تخته پتو و هزار و ۲۰۰ تخته موکت تا ساعت ۱۶ روز سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸ برای تقویت انبارهای پشتیبانی عملیات امداد و نجات و توزیع در میان سیل زدگان به این استان ارسال شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات توضیح داد: با ارسال این اقلام امدادی هم اکنون مشکل موجودی اقلام زیستی، مواد غذایی و امدادی در لرستان نداریم و شهرستانهای کوهدشت، پلدختر، رومشکان و معمولان که راه ارتباطی آنها قطع است در اولویت اول امدادرسانی قرار دارند.
از نخستین لحظات صبح امروز سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸ با باز شدن یک راه فرعی جمعیت هلال احمر و نیروهای امدادی با همه تجهیزات و امکانات خود برای امدادرسانی به مردم سیل زده منطقه وارد شهرستان پلدختر و روستاهای این شهرستان و شهر معمولان شده بودند. بارش شدید باران که از روز یکشنبه در لرستان آغاز شد، موجب بروز سیل و طغیان رودخانه ها در چهار شهرستان این استان شد و راه ارتباطی شهرستان سیلزده پلدختر ار بست.