به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ شهاب‌الدین صابونچی چهارشنبه‌شب در آیین اختتامیه مسابقات ملی رفاقت مهر ویژه خواهران کشور در یزد افزود: با معرفی خدمات عمومی این نهاد مردم باید بدانند که جمعیت خیلی فراتر از تصوری است، که هنگامی‌که حادثه یا سانحه‌ای رخ می‌دهد، صرفاً به امداد و نجات می‌پردازد بلکه در تمام موقعیت‌ها به یاری آن‌ها می‌شتابد.
وی اضافه کرد: امداد و نجات به‌عنوان یک ویترین بیرونی جمعیت است که بسیار مهم و ارزشمند است که ارائه خدمات امداد و نجات یکی از مصادیق بشردوستی است و هلال‌احمر باید به افراد نیازمند کمک کند.
صابونچی خاطرنشان کرد: موضوع آشنایی جامعه با جمعیت باید بیش ‌از پیش جدی گرفته شود، این جمعیت یک نهاد ثروتمند نیست بلکه مجموعه سرمایه‌داری است که مهمترین سرمایه آن حضور جوانان و اعتماد مردم به لباس و هویت آن‌هاست.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: اگر اعتماد تقویت شود، امید و آرامش خاطر مردم هم قطعاً افزایش می‌یابد و تک ‌تک شما جوانان در آینده دور و نزدیک افراد مؤثری برای جامعه و کشور خواهید بود.
وی در بخشی از سخنانش با اشاره به مسابقات رفاقت مهر در یزد افزود: اگر رقابتی در سازمان انجام می‌شود در چارچوب اصول هفت‌گانه جمعیت که اصل آن بشردوستی است یعنی رقابت و رفاقت ما برای کمک به دیگران و همنوعان خود است.
وی با اشاره به حضور فعال جوانان در هلال‌احمر اضافه کرد: اگر قرار است اتفاق خوبی در جمعیت رقم بزنیم از مسیر جوانان محقق می‌شود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: اگر قرار است، نماد و برند جمعیت نزد افکار عمومی تقویت شود، این موضوع تنها با مشارکت قشرهای مختلف به‌ویژه جوانان ایرانی امکان‌پذیر است
این مسئول جوانان را یکی از بخش‌های مهم و تأثیرگذار جمعیت عنوان کرد و یادآور شد: جوانان مهمترین کاربران و حاملان فضای مجازی هستند، اگر بتوانیم ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار و دیدگاهشان را درک کنیم، این قشر نیز به پیام‌های ما توجه خواهند کرد.
صابونچی ادامه داد: یکی از نقایص ما در سال‌های گذشته این بود که اقدام‌هایی که در قالب‌های مختلف در حوزه جوانان انجام شد، در معرفی و اطلاع‌رسانی آن‌ کوتاهی کردیم.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در ادامه بابیان اینکه همه شرکت‌کنندگان در مسابقات یادشده برگزیده هستند اظهار کرد: طبیعتاً در هر رقابتی افرادی امتیاز بیشتری کسب می‌کنند و اصلاً به این معنا نیست که کسانی نمره کمتری به دست آورده اند شایستگی کمتری داشتند.
محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز در ابتدای این آیین با بیان اینکه افتخار داریم که شهر تاریخی یزد میزبان شما بودیم عنوان کرد:امید است جوانان هلال احمر با عشق و علاقه مسیر موفقیت را بپیمایند.
وی تصریح کرد: مهم ترین هدف از برگزاری این دوره از مسابقات دوستی و رفاقت بودشما جوانان هلال احمر پیام رسان دوستی و امداد هستید.
حرازی زاده بیان کرد: بسیاری از افراد در زمان حادثه و بحران در سطح کشور چشم انتظار شما هستند و این جایگاه مهم هلال احمر در خدمت و امداد را می رساند.
وی تاکید کرد: باید جوانان با دقت زیاد این دوره ها را فرا بگیرند تا در زمان بحران بتوانید به بهترین نحو به مردم حادثه دیده خدمت کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: امیدواریم دوره مفید و سازنده ای باشد و از طرف دستگاههای متولی و جمعیت هلال احمر این دوره ها که باعث شادابی و نشاط جوانان می شود تداوم داشته باشد تا با گذراندن این دوره ها در آینده به شهرندان ایرانی و هم نوع به بهترین نحو خدمت کنید.
در این مراسم از گروه‌های برتر با اهدای جوایزی تقدیر شد که در گروه صلح البرز، گلستان و آذربایجان شرقی، در گروه دوستی، کرمان، تهران و همدان و در گروه مهرورزی هم‌ تهران، گلستان و البرز به‌عنوان تیم های برتر معرفی شدند.
همچنین کاپ اخلاق هم به گلستانی‌ها به‌عنوان استان بشردوست اعطا شد
بیست و نهمین دوره رقابت‌های « رفاقت مهر» جمعیت هلال‌احمر کشور در بخش خواهران که چهارم آذرماه در یزد آغازشده بود چهارشنبه‌شب با معرفی گروه‌های برتر به کار خود پایان داد.
در این رقابت‌ها ۳۰۰ نفر از دختران جمعیت هلال‌احمر استان‌های مختلف کشور شرکت کرده بودند و هدف از برپایی مسابقات ترویج مهربانی و دوستی بین جوانان، پرورش روحیه تلاش، سازندگی، تعاون، تعهد و کار دسته‌جمعی و داوطلبانه، انجام کار تیمی در حوادث، آشنایی با فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه اعلام شد.
در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات شرکت‌کنندگان در اردوی کویرنوردی نیز شرکت کردند.