اخبار / استانی

۳ ماه گذشته انجام شد: امدادرسانی به بیش از ۵ هزار آسیب‌دیده در خراسان جنوبی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات هلال احمر از در سال جاری گفت: هلال احمر این استان از ابتدای سال جاری تاکنون در ۴۸۱ مورد حادثه امداد رسانی کرده است.

۲ ماه قبل

۳ ماه گذشته انجام شد: امدادرسانی به بیش از ۵ هزار آسیب‌دیده در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد رحیم شهریاری گفت: از این تعداد یک مورد آتش سوزی جنگل و مرتع، ۲۵۱ مورد حوادث جاده‌ای، ۳۴ مورد خدمات حضوری، ۲ مورد خدمات مناسبتی، ۳ مورد دریایی- ساحلی، ۱۱۴ مورد سیل و آب‌گرفتگی، ۵۵ مورد شهری، ۴ مورد اطفا حریق و ۱۷ مورد عملیات کوهستان بوده است.

وی با بیان اینکه در این حوادث به ۵  هزار و ۳۷۴ آسیب دیده خدمات رسانی شده است، گفت: یک هزار و ۳۸۳ بسته غذایی توسط نیروهای هلال احمر بین آسیب دیدگان توزیع شده است.
شهریاری با اشاره به عملیات امداد هوایی در کمک رسانی به آسیب دیدگان و انجام  ۱۲سورتی پرواز امدادی برای امداد رسانی به ۵ حادثه دیده گفت: در عملیات امدادرسانی به حوادث ۲ هزار و  ۱۳۴ امدادگر در قالب ۷۴۲ تیم عملیاتی و به‌کارگیری ۳۸۳ دستگاه آمبولانس حضور داشته اند.

وی با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست امسال نیروهای هلال احمر ۶۸ مورد عملیات رها سازی انجام داده اند، گفت: میانگین زمان حضور در صحنه عملیات در حوادث جاده‌ای، از زمان اطلاع به جمعیت تا حضور نیروهای امدادی در صحنه حادثه، ۱۳ دقیقه و ۱۲ ثانیه بوده است و میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده‌ای، از آغاز تا پایان عملیات، یک ساعت و ۸ دقیقه و ۵۶ ثانیه بوده است.