اخبار / ستادی

توافق برای راه‌اندازی مراکز درمانی جدید در عراق/ فاز اول درمانگاه کربلا تا اربعین راه اندازی می شود

به دنبال سفر رئیس جمعیت هلال احمر به عراق و دیدارهای جداگانه با تولیت حرم مطهر امام حسین(ع) و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، توافقات لازم برای احداث و راه اندازی مراکز درمانی هلال احمر در سه شهر کربلا، کاظمین و سامرا برای ارائه خدمات به زائران ایرانی خصوصا در ایام اربعین انجام شد.

۵ ماه قبل

توافق برای راه‌اندازی مراکز درمانی جدید در عراق/ فاز اول درمانگاه کربلا تا اربعین راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در دیدار رئیس جمعیت با حسن پلارک، پروژه ساخت درمانگاه ۱۱ طبقه در جوار حرم حضرت ابالفضل العباس (ع) مورد بررسی قرار گرفت، افزود: بنا بر توافقات انجام شده کل این پروژه در ۱۸ ماه با مشارکت هلال احمر و ستاد بازسازی عتبات عالیات تکمیل و افتتاح خواهد شد.

دکتر نصیری تاکید کرد: طبق توافق با ستاد بازسازی عتبات عالیات، حداقل ۲ طبقه از این ساختمان برای ارائه خدمات درمانی به زائران در ایام اربعین ۹۸، تکمیل می شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر همچنین از توافق میان جمعیت و ستادبازسازی عتبات عالیات در خصوص احداث مراکز درمانی در شهرهای کاظمین و سامرا نیز خبر داد و افزود: ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی در شهر کاظمین تا کنون در لابی یک هتل انجام می شد که با توجه به توافقات اولیه مبنی بر احداث مرکز درمانی هلال احمر در کاظمین، تیم های کارشناس تخصصی برای احداث این مرکز به عراق اعزام می شوند. همچنین در شهر سامرا نیز یک ساختمان از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات برای ارئه خدمات درمانی در ایام اربعین در اختیار جمعیت هلال احمر ایران قرار می گیرد.

دیدار با تولیت عتبه حسینی

رئیس جمعیت هلال احمر در سفر به کشور عراق و به منظور هماهنگی های بیشتر جهت خدمات رسانی مناسب به زائران در اربعین حسینی، با شیخ عبدالمهدی تولیت حرم مطهر امام حسین(ع) دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار تولیت عتبه حسینی و نماینده آیت الله سیستانی در کربلا، ضمن قدردانی از خدمات جمعیت هلال احمر خصوصا در ایام اربعین به زوار حرم مطهر امام حسین(ع) برای ادامه همکاری ها و تعاملات فیمابین اعلام آمادگی کرد.

دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار از همکاری نزدیک و صمیمانه تولیت و کارکنان عتبه حسینی برای ارائه خدمات مناسب درمانی به زائران تشکر و اظهار امیدواری کرد که در اربعین امسال نیز هیات پزشکی جمعیت هلال احمر بتواند با توافقات انجام شده، توفیق بیشتری برای خدمت به زائران بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) داشته باشد.