به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ امدادگران هلال احمر چهارمحال و بختیاری ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه ۱۸ تیرماه، از طریق تماس مرکز عملیات امداد و نجات استان اصفهان در جریان حادثه گیرافتادن ۲ نوجوان در کوه شیخ شبان استان قرار گرفتند. با گزارش این ماجرا، تیمی از امدادگران شهرستان شهرکرد عازم محل حادثه در کوهستان صعب العبور شد.

بررسی های اولیه نشان می داد که این ۲ نوجوان که ۱۸ و ۱۲ ساله بودند ساعاتی قبل برای تفریح از کوه بالا رفته بودند، اما بعد از صعود و عبور از مناطق صعب العبور، دیگر توان بازگشت نداشتند و به همین دلیل در ارتفاعات منطقه گیر افتاده بودند.

امدادگران در نخستین مرحله با شماره تلفن مرد جوانی که با هلال احمر تماس گرفته و درخواست کمک کرده بود، تماس گرفته و سعی کردند نشانی دقیق محل گیرافتادن او و دوستش را پیدا کنند. با نشانی هایی که این دو نوجوان از مسیر طی شده در اختیار امدادگران هلال احمر قرار دادند، عملیات شروع شد و تیم امداد کوهستان هلال احمر به سمت آنها راه افتاد.

امدادگران برای رسیدن به محل گیرافتادن این دو نوجوان مجبور به عبور از مناطق سخت کوهستانی بودند، اما سرانجام آنها را پیدا کرده و بعد از سه ساعت عملیات، آنها را تحویل خانواده دادند.