اخبار / ستادی

امدادرسانی به ۵ هزار ۶۰۰ هموطن متاثر از حوادث جوی

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از امدادرسانی به ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در ۱۲۳ شهر، روستا و محورهای کوهستانی ۲۴ استان کشور خبر داد.

۱ ماه قبل

امدادرسانی به ۵ هزار ۶۰۰ هموطن متاثر از حوادث جوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در ۲۴ ساعت گذشته در استان های متاثر از حوادث جوی و اقلیمی، افزود: طبق آخرین اخبار ارزیابی شده دریافتی از سوی گروه های امداد و نجات، حوادث یادشده مسافران را در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان با مشکلاتی همراه کرده است.
وی ادامه داد: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۴۳۵ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند و ۲۲ نفر دیگر از متاثرین اینگونه حوادث به مناطق امن منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ارائه خدمات سرپایی به ۱۳ نفر از مصدومان حوادث ترافیکی، رهاسازی ۵۵۶ دستگاه خودرو از برف و تخلیه آب از ۶۰ واحد منزل مسکونی؛ از دیگر اقدامات ۱۳۱ تیم (متشکل از ۴۸۰ نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در ۲۴ استان کشور بوده است.
سلیمی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.