اخبار / حج 98 / ستادی

ارائه ۶۵ هزار خدمات در ایام تشریق به حجاج ایرانی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه بیش از ۶۵ هزار و ۵۳۹ مورد خدمات پزشکی, درمانی و امدادی درایام تشریق خبر داد.

۱ ماه قبل

ارائه ۶۵ هزار خدمات در ایام تشریق به حجاج ایرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛‌ دکتر محمدتقی حلی‌ساز با اعلام این خبر گفت: کار درمان ضیوف الرحمن در بیمارستان صحرایی عرفات، منا  و ۱۶  درمانگاه در ایام تشریق انجام شد و در مدت ۷ تا ۱۱ ذی الحجه ۴۸۵ زائر در بخش‌های اورژانس عرفات و منا  بستری موقت و از خدمات درمانی بهرمند شدند.

وی افزود: پزشکان متخصص در این ایام بهصورت ۲۴ ساعته در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در بخش‌های داخلی، طب اورژانس، زنان، ارتوپد، عفونی، دندانپزشکی، قلب، روانپزشک و چشم به حجاج ایرانی خدمت رسانی کردند.

حلی‌ساز گفت: براساس آخرین آمارهای خدمات پزشکی، درمانی و امدادی ۲۱۸۲۳ زائر در درمانگاه‌ها و مکتب‌ها توسط پزشکان عمومی و متخصص مرکز پزشکی حج و زیارت ویزیت شدند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر افزود: بیش از۱۰۹۷۶ ویزیت تخصصی  توسط پزشکان متخصص داخلی، روانپزشک، چشم، عفونی، زنان و زایمان، طب اورژانس، ارتوپدی و دندانپزشک از حجاج ایرانی انجام شده و ۳۷۳ مورد زائران برای دریافت خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، سونوگرافی و اکو مراجعه کرده اند

دکتر حلی‌ساز گفت: ۱۰هزار و ۷۶۹ مورد خدمات پرستاری و بالینی نوارقلب، قند خون و فشارخون، تزریقات، پانسمان، سرم سرم تراپی، گچ گیری، بخیه و همین طور بیش از ۱۹۹ ماموریت واحد امداد وانتقال بیمارستان برای انتقال بیماران و درخواست آمبولانس در ایام تشریق از دیگر خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر بود.

وی با اشاره به فعالیت داروخانه در عرفات و منا افزود: بیش از ۱۱ هزار و ۲۳۶ نسخه در بیمارستان و ۹ هزار و ۶۶۶ نسخه در درمانگاهها پذیرش شده است و وضعیت همه حجاج ایرانی  رضایت بخش است و انشاء اله با سلامتی کامل به ایران اعزام خواهند شد .