اخبار جمعیت هلال احمر استان خوزستان

نوشته شده در تاریخ ۲۱/۰۹/۹۱

پیش به سوی همگانی شدن طرح زندگی دوباره؛

برای دومین سال متوالی دانشجویان هلال احمر در کنار عزادران حسینی  روز عاشورا با طرح بزرگ زندگی دوباره…

جوانان کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اهواز در روز عاشورا با برپایی پایگاه طرح زندگی دوباره از علاقه مندان به اهدای عضو پس از فوت ثبت نام به عمل آوردند.

به گزارش خبرنگار افتخاری ما در این برنامه که در روز عاشورا و شب شام غریبان سال ۱۳۹۱ در خیابان آیت الله طالقانی اهواز برگزار شده بود، جوانان کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز  با برپایی این پایگاه از علاقمندان اهدای عضو پس از مرگ ثبت نام به عمل آوردند.

احسان کوزه ساز زاده دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی اهواز و مسئول پایگاه طرح “زندگی دوباره” در اهواز گفت: این طرح برای دومین سال متوالی در اهواز برگزار می شود و با استقبال بسیار خوبی که مردم از این طرح نمودند در صدد برگزاری آن با وسعت بیشتر و کیفیت بهتر به صورت همه ساله هستیم.

وی افزود: در برنامه عاشورای ۱۳۹۱ با همکاری مسئولین ذی ربط و بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته این طرح خداپسندانه و مردمی در استان های خوزستان و قزوین  به طور مشترک برگزار شده است و امیدواریم که در سال آینده این طرح در قالب طرحی کشوری به مرحله ی ظهور در آید که مقدمات و زیر ساخت های آن نیز مهیا گردیده است.

 دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اهواز گفت: یکی از وظایف ذاتی دانشجویان آگاه سازی جامعه می باشد که در این طرح به وظیفه اصلی دانشجویان هلال احمر که آگاه سازی مردم در قبال اعمال انسان دوستانه است بیشتر نزدیک می شویم.

وی با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از این طرح افزود: در طی دوسال برگزاری این طرح میزان مشارکت مردم در این امر بسیار چشمگیر است به گونه ای که میزان ثبت نام شدگان در این طرح در روز عاشورا که به همت بچه های هلال احمر ثبت شده است در هیچ برنامه دیگری به چشم نمی خورد و این حاصل اعتماد مردم عزیز به قشر فرهیخته جامعه و فرهنگ سازی ایجاد شده توسط آنان در این زمینه است.

گفتنی است این برنامه همان روز و پس از پایان مراسم شام غریبان ۱۳۹۱ به کار خود پایان داد.

…………………

برپایی نمایشگاه واقعه کربلا توسط کانون روستایی بنی نعامه شمالی

نمایشگاه عبرت عاشورایی بمناسبت ماه محرم دوشنبه ۱۰ آذر توسط کانون روستایی روستای بنی نعامه شمالی مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر دشت آزادگان برپا گردید.

به همت کانون روستایی بنی نعامه شمالی جمعیت هلال احمر دشت آزادگان نمایشگاه عبرت عاشورایی دوشنبه ۶ آذر در مسجد امام علی (ع) روستا برپا شد. در این نمایشگاه تصاویر، فیلم، انیمیشن، خیمه، ماکت های عاشورایی و مسیر حرکت کاروان عاشورا طراحی شده است. در این نمایشگاه که از ۱۵ محرم تا ۲۵ محرم برپا خواهد بود، غرفه فراخوان عضویت نیز طراحی شده است تا افراد علاقمند روستا به عضویت کانون دربیایند.

۲

توسط مربی پیشاهنگی جوان هلال احمر دشت آزادگان صورت گرفت:

اهدای شال مزین به نام مبارک حضرت علی اکبر (ع) به امام جمعه شهر سوسنگرد

مربی پیشاهنگی سازمان جوانان هلال احمر دشت آزادگان شنبه ۱۱ آذرماه، شال مزین به نام مبارک حضرت علی اکبر (ع) را به امام جمعه شهر سوسنگرد اهدا کرد.

بمناسبت ایام محرم و ایام عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفایش، توسط مربی پیشاهنگی جمعیت هلال احمر دشت آزادگان شال مزین به نام مبارک حضرت علی اکبر(ع) را به حجه السلام و المسلمین سواری امام جمعه شهر سوسنگرد اهدا کرد.

بر روی این شال  نام هیئت عزاداری  مبارک حضرت علی اکبر (ع) و آرم سازمان جوانان نیز طراحی و منقش شده است.

۳

حضور پیشاهنگان هلال احمردشت آزادگان در کانون آموزش فکری فجر

اعضا و مربیان پیشاهنگی سازمان جوانان هلال احمر دشت آزادگان ، ۵ شنبه ۹ آذر از کانون آموزش فکری کودکان و نوجوانان فجر بازدید کردند.

بمناسبت هفته کتاب و کتابداری، اعضا و مربیان پیشاهنگی جمعیت هلال احمر دشت آزادگان پنجشنبه ۹ آذر از کانون آموزش فکری کودکان و نوجوانان فجر شهر سوسنگرد بازدید کردند. در این برنامه اعضای خواهر و برادر پیشاهنگ با حضور در کانون، از کتابخانه، نمایشگاه و آثار فرهنگی اعضای کانون بازدید نمودند

………………………………..

 باتوجه به وضعیت آب و هوایی و بارش شدید درسطح شهرستان امیدیه وضعیت امدادی اعلام گردید.

به همین منظور واحد امداد و نجات جمعیت هلال احمر امیدیه و کارگروه مدیریت بحران جهت اقدام به عملیات امداد و کمک رسانی به مردم آسیب دیده نمودند. با توجه به ورود سیلاب به روستای  قلندری و محور مواصلاتی امیدیه به بندر دیلم، امدادگران امیدیه با حضور مؤثر به افراد و خودروهای گرفتار در سیلاب امدادرسانی نموده و در همین راستا اقدامات اولیه صورت پذیرفت. همچنین امدادگران شهرستان امیدیه تا پاسی از شب به روستاها و مناطق اطراف شهرستان سرکشی نموده و آمادگی خود را برای هرگونه حادثه احتمالی حفظ کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان:

امدادرسانی به مناطق سیل زده خوزستان ادامه دارد

اهواز-معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادرسانی به مناطق خسارت دیده و درگیر سیل استان توسط امداد گران ادامه دارد.

صادق سلامت چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال وقوع سیل و آب گرفتگی عمده در حدود ۱۱شهرستان استان از روز ششم آذرماه تا کنون تیم های امداد و نجات مشغول ارائه خدمات به افراد و خانوارهای درگیر این وضعیت هستند.

وی اضافه کرد: به دنبال بارندگی های هفته جاری مناطق سربندر وبندر امام ،بهبهان (روستای کره سیاه و خیرآباد)، هندیجان (غوله وچم خلف عیسی وروستاهای بخش مرکزی )،اهواز(شیبان،ملاثانی ،ربیخه و غیزانیه)،آغاجاری،مناطق حاشیه رودخانه در شوشتر،شادگان (رسوتاهای عنایتی،سید علی مشمولی و یوبه )، رامهرمز (عگل بچای ونیزار)باغملک (سرله و آسماری)امیدیه (محور امیدیه دیلم وروستای کم برده و قلندری ) خرمشهر (کوی پلیس ومنازل زمین شهری ) دچار آب گرفتگی و سیلاب شدند.

وی ادامه داد: ۸۷۰نفر ازامدادگران جمعیت در قالب تیم های امداد و نجات با تخصص مقابله با سیلاب واسکان دراین مناطق مشغول فعالیت هستند.

وی از توزیع پتو،موکت،نایلون پوششی،برزرنت،چراغ والور،ست ظروف ومواد غذایی، روغن،قند و شکر، چای، برنج، انواع کنسرو و حبوبات دربین خسارت دیدگان این مناطق خبر داد.

سلامت اظهار داشت: مناطق بندر امام (سربندر ،شادگان وشهرستان باوی همچنان نیاز به امدادرسانی دارند و فعالیت امدادی دراین مناطق ادامه دارد.

وی همچنین از توزیع چادر درمناطق عشایری حادثه دیده خبرداد.

…………………………..

 معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امروز، هشتم آذرماه، چهاردهمین مرحله مانور سراسری زلزله همزمان با سراسر کشور در مدارس استان خوزستان برگزار شد.

بیژن فتاحی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌ـ‌منطقه خوزستان ـ اظهار کرد: این مانور هر ساله هشتم آذرماه برگزار می‌شود که متولی برگزاری این مانور آموزش و پرورش است و سایر دستگاه‌ها از جمله هلال احمر نیز در این زمینه مشارکت می‌کنند.

وی با بیان این‌که آموزش‌های این مانور بر عهده جمعیت هلال احمر است، افزود: مربیان در این مانور، پناه‌گیری صحیح و خروج ایمن از محل را به دانش‌آموزان آموزش دادند. همچنین دانش‌آموزان مباحثی مانند انتقال صحیح مصدوم و نحوه پانسمان زخم‌ها و جراحت‌ها را فرا گرفتند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: در مدارسی که مانور زلزله انجام می‌شود، یک تیم از هلال احمر در حوزه دانش‌آموزی مستقر است و این موضوع به عنوان یک دستورالعمل به همه شعب هلال احمر ابلاغ شده است.

 فتاحی‌راد گفت: در مانور سراسری زلزله و ایمنی، مصدومیت افراد هنگام وقوع زلزله آسیب‌شناسی شد. در اماکن پرتردد مانند مدارس به دلیل این‌که دانش آموزان هنگام زلزله به درب خروج هجوم می‌برند، اگر آموزش‌های لازم را در این زمینه فرا نگرفته باشند، دچار آسیب می‌شوند؛ به همین دلیل آموزش پناه‌گیری صحیح و خروج مناسب از محل از مباحث مهم آموزشی در مانور زلزله به شمار می‌رود.

……………………………..

انجام عملیات امداد و نجات هلال احمر در ۱۱ شهرستان خوزستان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ‌در بارش‌های اخیر باران و وقوع سیل در برخی از شهرستان‌های استان، عملیات امداد و نجات از سه روز گذشته تاکنون در حال انجام است.

صادق سلامت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان اظهار کرد: در بارش‌های اخیر باران در استان خوزستان ۱۱ شهرستان درگیر سیل شدند که عملیات امداد و نجات توسط نیروهای هلال احمر از ششم آذرماه آغاز شد و در برخی از این شهرها هم‌چنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: عملیات در شهرهایی از جمله بهبهان، اهواز، هندیجان، آغاجاری، شوشتر، ماهشهر(سربندر)، شادگان، رامهرمز، باغملک ، امیدیه و خرمشهر انجام شد که در این مناطق ۸۷۰ نفر از نیروهای امدادگر هلال احمر در عملیات امداد و نجات حضور داشتند. اکنون نیز عملیات امداد در شهرستان‌های شادگان، اهواز و سربندر هم‌چنان ادامه دارد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان خاطرنشان کرد: در مدت انجام عملیات امداد و نجات اقلام ضروری مانند موکت، پتو، نایلون پوششی، چرغ والور، ست ظروف و فانوس و هم‌چنین اقلام غذایی از جمله قند و شکر، چای ، برنج، حبوبات، کنسرو و نان بین حادثه‌دیدگان توزیع شد.

سلامت اظهار کرد: هم‌چنین دو روز پیش براساس گزارشی که به نیروهای امداد و نجات هلال احمر ارسال شد، برای نجات یک زن باردار در روستای خواجه انور از بخش دهدز که هیچ راه ارتباطی و جاده ماشین‌رو ندارد، بالگرد هلال احمر به محل اعزام شد. کمک‌رسانی به این منطقه به دلیل برف‌گیر بودن به جز از طریق بالگرد امکان‌پذیر نبود که به کمک هلال احمر و نیروهای اورژانس ۱۱۵ این مادر باردار به مرکز درمانی منتقل شد.

……………………

در بارندگی اخیر بهبهان صورت گرفت

امداد رسانی به ۶۳ خانوار بهبهانی

خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت هلال احمر بهبهان گفت: در بارندگی‌های اخیر به ۶۳ خانوار شهری و عشایری این شهرستان امداد رسانی شد.

غلامرضا شهبازی‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: پس از مشاهده شدت بارندگی و احتمال نیاز مردم به امدادرسانی، جمعیت هلال احمر بهبهان، اکیپ‌هایی را با تجهیزات لازم آماده کرد.

وی افزود: پس از گزارش‌های رسیده، امدادگران ما به نقاط مختلف شهری و عشایری رفته و به امدادرسانی به ۶۳ خانوار که در آب گرفتار شده بودند، پرداختند.

رئیس جمعیت هلال احمر بهبهان ادامه داد: در این طرح ۳۷ امدادگر، هشت پرسنل و ۱۲ دستگاه خودروی سبک و سنگین حضور داشتند که طی عملیات‌هایی ۲۵ نفر از کسانی که در آب گرفتار شده بودند را نجات دادند، یک مصدوم به بیمارستان انتقال داده شد و سه نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

وی تصریح کرد: در این میان اقلامی نظیر پتو، کنسرو، چادر، پلاستیک، قند، برنج، موکت، روغن، چای، شکر، فانوس، صابون و ست بهداشتی، حبوبات، ست ظروف و چراغ والور میان حادثه‌دیدگان توزیع شد.

شهبازی‌مقدم در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به حوادث ناگوار گذشته در محور بهبهان به رامهرمز و اهواز یک اکیپ هلال احمر با همکاری خودروهای سنگین تیپ دوم امام حسن مجتبی(ع) در این محور مستقر شده و در آماده‌باش کامل قرار گرفت که خوشبختانه با وجود حجم زیاد آب، سطح جاده دچار آبگرفتگی نشده و مشکل خاصی پیش نیامد.

………………………………….

صعود تیم امداد کوهستان خواهران ایذه به کوه تنوش

تیم امداد کوهستان و اعضاء باشگاه امداد گران هلال احمر ایذه به ارتفاعات تنوش ایذه صعود کردند

به گفته رییس جمعیت هلال احمر ایذه، این صعود در تروز جمعه ۱۰آذر ماه به همت تیم امداد کوهستان و اعضاء باشگاه امداد گران خواهر و به سرپرستی  سید یاد علی موسوی و با همراهی به همراه احمد آقایی رئیس هئیت کوه نوردی شهرستان ایذه صورت گرفت. گفتنی است که این صعود با هدف آمادگی برای شروع امداد و نجات کوهستان در فصل زمستان اجرا شده است.

۲

نشست آموزشی مربیان پیشاهنگی شهرستان های اندیمشک و دزفول

جلسه توجهیی پیشاهنگان شهرستان های  اندیمشک و دزفول با حضور مدرسان ارشد پیشاهنگی استان به میزبانی شهرستان اندیمشک برگزار شد.

به گفته بهاروندی سرپرست جمعیت هلال احمر اندیمشک، این نشست در تاریخ ۱۱آذرماه و با هدف آشنایی اعضای جدید پیشاهنگی با شیوه ثبت نام در شبکه اجتماعی ماه نو و نحوه فعالیت در آن و باز آموزی آموزش های نهضت پیشاهنگی، گروه بندی مربیان برای تحقیق و پژوهش درباره آن مانند خلاقیت ها و منش های رفتاری، فریاد شادی، گره های پیشاهنگی و…. برگزار شده است.

گفتنی است از قسمت های دیگر این نشست می توان به پرسش و پاسخ درباره آموزه های پیشاهنگی،  بیان مشکلات مربیان و اعضاء و بازدید از خانه های پیشاهنگی اشاره نمود.

۳

خبر کوتاه:

هیئت علی اکبر (ع) در ایستگاه دانشجویی

به مناسبت ایام محرم ایستگاه صلواتی هیئت علی اکبر (ع) جمعیت هلال احمر آبادان برگزار شد .

این برنامه روز پنجشنبه ۹ آذر ماه در محل دانشگاه پیام نور آبادان برگزار شد و اعضای کانون دانشجویی با توزیع چای و شیرینی، از عزاداران حسینی پذیرایی نمودند.

………………………………….

رفتن به بالای صفحه
  • خدمات مراکز
  • faq
  • بریده جراید
  • انتقادات و پیشنهادات