جوانان هلال‌احمر زلزله‌زدگان را آموزش می‌دهند

نوشته شده در تاریخ ۲۰/۰۹/۹۱

 رییس جمعیت جوانان هلال‌احمر از برگزاری کلاس‌های نقاشی و نصب وسایل بازی برای کودکان زلزله‌زده خبر داد.

 محمد جعفریان با بیان اینکه پس از وقوع زمین‌لرزه ۵٫۵ ریشتری در منطقه زهان بلافاصله کاروان‌های نیکوکاری و امداد اجتماعی جوانان به منطقه زلزله‌زده اعزام شد، گفت: برپایی خیمه نماز، آموزش چادر به چادر اصول ایمنی در چادرهای امدادی در فصل سرما، نصب چادر گروهی و برگزاری مراسم ترحیم برای جانباختگان روستای شاج و همچنین ارائه خدمات حمایت روانی از وظایف این جوانان در قالب کاروان‌های نیکوکاری است.

وی با بیان اینکه این جوانان با گذشت چند روز از وقوع زمین‌لرزه و با توجه به سردی هوا اقداماتی همچون شیارکشی در اطراف چادر و همچنین نصب نایلون پوشش چادر را در دستور کار خود قرار داده‌اند، گفت: ۱۰۰ تن از جوانان حاضر در این کاروان نسبت به آواربرداری در چهار روستا به امدادگران دیگر کمک کردند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه جوانان ۶۹۰ چادر استقرار یافته در محل حادثه را شیارکشی کردند،‌ گفت: این جوانان اقدام به نصب ۸۶۰ نایلون روی چادرها کردند.

وی در تشریح دیگر اقدامات انجام‌شده به توزیع غذای گرم میان زلزله‌زدگان اشاره کرد و گفت: ۲۲۰۰ پرس غذای گرم میان زلزله‌زدگان توزیع شد.

وی همچنین از برگزاری کلاس‌های نقاشی برای کودکان زلزله‌زده خبر داد گفت: این کلاس‌های نقاشی با رویکرد تشخیص حالات روحی و ذهنی کودکان به وسیله نوع ترسیم و استفاده از رنگ‌ها در چهار روستای زلزله‌زده برگزار می‌شود.

 جعفریان با بیان اینکه وقوع بلایای طبیعی همچون زلزله اثرات بسیار زیادی بر روی کودکان و نوجوانان می‌گذارد، گفت: در بخش حمایت‌های روانی از افراد زلزله‌زده، توجه به کودکان و نوجوانان یکی ار ارکان اساسی است که در طرح کاروان‌های نیکوکاری که از سوی این سازمان اجرایی می‌شود، مدنظر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه توجه به کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله‌زده یکی از اصول اساسی است، گفت: در همین راستا سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر برای ارتقای سطح سلامت کودکان و نوجوانان زلزله‌زده و همچنین برای پر کردن اوقات فراغت این کودکان اقدام به تاسیس شهربازی در این مناطق می‌کند.

جعفریان اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرف روزهای آینده وسایل این شهربازی‌ها در روستاها نصب می‌شود و کودکان می‌توانند از این وسایل استفاده کنند.

منبع: ایسنا

رفتن به بالای صفحه
  • خدمات مراکز
  • faq
  • بریده جراید
  • انتقادات و پیشنهادات