صلیب سرخ هنوز درگیر مفقودشدگان جنگ ایران و عراق است

نوشته شده در تاریخ ۰۵/۰۲/۹۲

تهران – رییس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: هنوز یکی از مهم ترین دغدغه های کمیته بین المللی صلیب سرخ پیدا کردن همه اجساد مفقود شده در جریان جنگ ایران و عراق است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، روبرت ماردینی در حاشیه دومین روز از هشتمین کنفرانس بین المللی منا، گفت: یکی از مهمترین فعالیت های کمیته در سال ۲۰۱۳ ارسال کمک های غذایی و دارویی و همچنین حمایت روانی آسیب دیدگان مردم جنگ زده عراق است.

وی افزود: البته این تنها فعالیت در حال اجرا در این کشور نیست و ما هنوز درگیر ممفقود شدگان ایرانی و عراقی هستیم که در بحران جنگ ایران و عراق دچار سرنوشت نامعلوم شدند.

ماردینی در ادامه به بحران های حاکم در سوریه اشاره کرد و گفت: نیروهای داوطلب کمیته  بیش از گذشته دراین کشور مشغول فعالیت هستند و با این وجود شدن بحران در این کشور به حدی زیاد است که به راحتی نمی شود دست به هر اقدام بشردوستانه ای زد.

 وی تصریح کرد: ما برای حضور موثرتر در این کشور نیاز به نیروی بیشتر نداریم، بلکه احتیاج به تسهیلات بیشتر است.

رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا کمیته بین المللی صلیب سرخ با بیان اینکه عدم تصفیه آب یکی از مهم ترین مشکلات موجود در سوریه است، گفت: داوطلب های هلال احمر و صلیب سرخ در این منطقه به طور جدی در معرض خطر هستند و رئیس جمعیت هلال احمر سوریه از این موضوع به شدت ابراز ناراحتی کرده است.

رفتن به بالای صفحه
  • خدمات مراکز
  • faq
  • بریده جراید
  • انتقادات و پیشنهادات