اخبار جمعیت هلال احمر استان فارس

نوشته شده در تاریخ ۲۷/۰۵/۹۲

نشست سالانه اعضای مجمع عمومی جمعیت هلال احمر فارس برگزار شد

تراز نامه و صورتهای مالی هلال احمر فارس در سال ۹۱ به تصویب اعضای مجمع رسید .

نشست سالانه اعضای مجمع عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه در شیراز برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس به تشریح عملکرد این جمعیت در حوزه های امداد و نجات،‌ جوانان،‌داوطلبان، درمان و توانبخشی ، منابع انسانی و پشتیبانی، عمران، فن آوری اطلاعات و حقوقی و املاک طی دو سال و نیم گذشته پرداخت و چشم انداز فعالیتهای هلال احمر فارس در سال جاری را اعلام کرد.

دکتر محمدرضا ابراهیمی فعالیتهای عمرانی جمعیت هلال احمر فارس را در طول مدت زمان یاد شده بسیار پربار و قابل توجه توصیف کرد و با اشاره به تدوین برنامه استراتژی ۵ ساله این جمعیت گفت: یکی از دلایل مهم رشد کمی و کیفی شاخصهای توسعه در جمعیت هلال احمر  فارس در زمینه های عمرانی و برنامه ای ، تلاش در جهت تحقق اهداف این چشم انداز بوده است.

در گزارش مدیرعامل  جمعیت هلال احمر فارس، به توسعه کیفی و کمی موارد زیر اشاره شد:

۱-     بعد ساختاری و لجستیکی امداد و نجات

۲-    پاسخگویی در حوادث، پوشش خدمات امدادی و تعداد عملیات های امداد و نجات

۳-    تعداد انبارهای امدادی

۴-    پایگاههای طرح های امداد و نجات تابستانی، زمستانی  و نوروزی

۵-    آموزش های تخصصی امداد و نجات

۶-    فراخوان عضویت و جذب اعضای داوطلب جدید

۷-    راه اندازی خانه های داوطلبی

۸-    آموزش داوطلبان

۹-    کمک های اهدایی و فعالیت های مالی داوطلبان

۱۰-  تعداد کانون های دانشجویی، جوانان ، روستایی، طلاب، پیشاهنگی ، غنچه های پیشاهنگی و دانش آموزی

۱۱-  تعداد اعضای جوانان

۱۲- برنامه های امدادی، عام المنفعه، مناسبتی و فرهنگی جوانان

۱۳- ارائه خدمات به مراجعین درمانگاه هلال در قالب پزشک عمومی، دندانپزشکی، واکسیناسیون و خدمات پرستاری

۱۴- فعالیتهای تیم BHCU (درمان اضطراری)

۱۵- تعداد نسخ و درآمد فروش داروخانه

۱۶- ارائه خدمات به مراجعین توانبخشی

۱۷- افزایش تعداد شعب جمعیت هلال احمر فارس

۱۸- استخدام و جذب نیروهای جدید با اولویت شعب شهرستانی و مناطق محروم و نیز اولویت تأمین نیروی انسانی پایگاههای امدادی

۱۹- اعتبارات عمرانی و طرح های افتتاح شده در این زمینه و همچنین اعلام طرح ها و پروژه های عمرانی در حال ساخت

۲۰- گسترش خدمات مربوط به فن آوری اطلاعات

۲۱- ساماندهی وضعیت املاک از طریق بروز رسانی سامانه مربوطه و اخذ سند مالکیت املاک فاقد سند

در ادامه این نشست، خزانه دار و عامل ذیحساب جمعیت هلال احمر فارس گزارش عملکرد سال مالی ۹۱ را به اطلاع اعضای مجمع عمومی رساند و در پایان پس از انجام بررسی های لازم،  تراز نامه  و صورتهای مالی منتهی به اسفند ۹۱ به تصویب اعضاء‌رسید.

دهها هکتار از جنگل ها و زمین های منابع طبیعی روستای پرین شهرستان رستم طعمه حریق شد

دهها هکتار از جنگل ها، مراتع و زمین های منابع طبیعی روستای پرین شهرستان رستم در محاصره آتش قرار گرفت و با تلاش یازده ساعته نجاتگران جمعیت هلال احمر ، اعضای ستاد مدیریت بحران و نیروهای مردمی این شهرستان، آتش سوزی مهار و اطفاء شد.

در ساعت ۲۰/۶ صبح روز پنجشنبه ۲۴ مردادماه با اعلام بخشداری سورنا مبنی بر وقوع آتش سوزی در جنگل ها و منابع طبیعی روستای پرین واقع در دلی امین نذر بخش سورنا،‌ سه تیم عملیاتی متشکل از نجاتگران جمعیت هلال احمر رستم با یک دستگاه آمبولانس و دو خودرو امدادی کمک دار به منطقه حادثه اعزام شد.

نجاتگران پس از ارزیابی اولیه موقعیت حادثه، با دو ساعت پیاده روی و گذر از مناطق صعب العبور، در محل دقیق آتش سوزی حاضر شدند.در نهایت با همکاری و تلاش ۱۱ ساعته نجاتگران جمعیت هلال احمر، اعضای ستاد مدیریت بحران و نیروهای مردمی شهرستان رستم، آتش سوزی به طور کامل مهار شد.

علت این آتش سوزی که  دهها هکتار از منابع طبیعی و مراتع شهرستان رستم را به کام خود کشاند،‌ در دست بررسی است. چراغ سحر فرماندار رستم نیز با حضور در منطقه حادثه،‌ از نزدیک شاهد مراحل پشتیبانی و انجام عملیات اطفاء حریق بود.

بخشداران بخش مرکزی و سورنا،‌ شهردار، رؤسا و کارکنان ادارات، نیروهای انتظامی و نیروهای مقاومت بسیج نیز در عملیات یادشده حضور فعال داشتند.تلاش ۱۵ ساعته امدادگران هلال احمر فراشبند در مهار آتش سوزی کوه های دشت گرم باتلاش ۱۵ ساعته امدادگران جمعیت هلال احمر فراشبند ، آتش سوزی گسترده در کوه های دشت گرم واقع در ۵۵ کیلومتری شمال این شهرستان مهار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر فراشبند با اعلام این خبر گفت: در اولین ساعات روز دوشنبه ۲۱ مردادماه ، در پی اعلام ستاد مدیریت بحران فرمانداری شهرستان فراشبند مبنی بر وقوع آتش سوزی در ارتفاعات دشت گرم روستای باچون ، یک اکیپ ۱۰ نفره از امدادگران جمعیت هلال احمر همراه با امکانات و تجهیزات کامل و آذوقه مورد نیاز رأس ساعت ۵ صبح به منطقه حادثه اعزام شد.

امدادگران جمعیت هلال احمر فراشبند به سرپرستی مسئول واحد امداد و نجات این شعبه ، با تلاش بی وقفه و نفس گیر پس از ۱۵ ساعت عملیات موفق شدند آتش را مهار و اطفاء کنند.

سیدعباس حبیبی افزود: در این آتش سوزی ۹ هکتار از زمین های منابع طبیعی شهرستان فراشبند و بیش از ۲۰ هکتار از زمین های حوزه استحفاظی شهرستان فیروزآباد طعمه حریق شد.

 وی ادامه داد: امدادگران جمعیت هلال احمر فراشبند با همکاری نیروهای مقاومت بسیج ، نیروهای انتظامی و نیروهای منابع طبیعی عملیات مهار و اطفاء حریق را با موفقیت به انجام رساندند و از گسترش دامنه آتش سوزی جلوگیری کردند.

گفتنی است علت آتش سوزی نامعلوم است و دلایل وقوع آن در دست بررسی است.

تشریح فعالیتهای  یک ساله جمعیت هلال احمر مهر

سرپرست جمعیت هلال احمر مهر اهم فعالیت های این جمعیت در یک سال گذشته را تشریح کرد. احمدصداقت خواه با اشاره به ارتقاء نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان مهر به شعبه مستقل گفت: همزمان با ایام نوروز، طرح راهنمایی مسافرین نوروزی با راه اندازی پست جوانان در مبدأ ورودی شهرستان مهر به اجرا درآمد، ضمن آنکه در همین ایام پست امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر مهر در منطقه ی دارالمیزان واقع در محور مواصلاتی جم-فیروزآباد فعال بود.

وی از راه اندازی سه کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاههای پیام نور مرکز مهر و مرکز بخش گله دار و نیز دانشگاه غیرانتفاعی شهرستان مهر خبرداد و افزود: راه اندازی اتوماسیون اداری و سیستم تلفن VOIP و همچنین راه اندازی سایت جمعیت هلال احمر مهر با دامنه IR از فعالیتهای مهم این جمعیت در حوزه اداری و پشتیبانی و فن آوری اطلاعات بوده است. صداقت خواه در زمینه فعالیتهای دیگر حوزه جوانان شعبه مهر اظهار داشت: تشکیل تیم فوتسال جمعیت هلال احمر و شرکت در مسابقات محلی، شرکت اعضاء در مراسم معنوی اعتکاف، حضور ۱۱ نفر از مربیان پیشاهنگی مهر در دوره آموزشی تربیت مربی در کرمان  و نیز حضور فعال در برنامه های هفته هلال احمر همچون پیاده روی عمومی، غبارروبی قبور مطهر شهداء ، دیدار با خانواده های معظم شهداء و برپایی دو ایستگاه سلامت برنامه های شاخص واحد جوانان جمعیت هلال احمر مهر  از شهریور ۹۱ تاکنون بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر مهر در ادامه فعالیتهای واحد داوطلبان در طول مدت زمان یاد شده را به شرح زیر اعلام کرد: جمع آوری ۱۰ میلیون ریال کمک نقدی مردم و خیرین به زلزله زدگان استان بوشهر، برپایی سفره مهربانی در مسجد جامع مهر همزمان با میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و اجرای طرح همای رحمت در ماه مبارک رمضان با تهیه و توزیع ۸۵ سبد غذایی بین خانواده های بی سرپرست و نیازمند در شهرستان مهر. صداقت خواه درباره فعالیتهای آموزشی و امدادی جمعیت هلال احمر مهر نیز گفت: در یک سال گذشته ۱۱۳ فراگیر در کلاسهای عمومی امداد و کمک های اولیه شرکت کردند، ۳۶ نفر آموزشهای تخصصی امداد و نجات در سوانح جاده ای را فراگرفتند، ۱۵ نفر از امدادگران در دوره بازآموزی نجات در جاده حضور یافتند و ۳۵ نفر آموزشهای عمومی نجات و نیز ۴۶ نفر از اعضاء آموزشهای حمایتهای روانی در بلایا را گذراندند. کارکنان جمعیت هلال احمر مهر هم در ۴ دوره آموزشی ضمن خدمت شرکت نمودند.

وی در پایان با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از امدادگران فعال در پست های امداد و نجات نوروزی با حضور دکتر حکمت معاون امداد و نجات جمعیت استان و برگزاری انتخابات باشگاه امدادگران جمعیت هلال احمر مهر در دو گروه خواهران و برادران یادآور شد: تاکنون اسامی ۶۸ نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر مهر در سامانه ی مرکزی امدادگران ثبت و کد امدادگری و احکام آنان صادر گردیده است. گفتنی است با تسطیح زمین محل احداث ساختمان اداری –امدادی جمعیت هلال احمر مهر و اختصاص بودجه آن، عملیات ساخت این پروژه عمرانی به زودی کلید می خورد.

رفتن به بالای صفحه
  • خدمات مراکز
  • faq
  • بریده جراید
  • انتقادات و پیشنهادات