اخبار جمعیت هلال احمر استان فارس

نوشته شده در تاریخ ۰۳/۰۶/۹۲

برگزاری کارگاه آموزشی “اصول خبرنگاری” ویژه خبرنگاران داوطلب هلال احمر فارس

کارگاه آموزشی “اصول خبرنگاری” با حضور ۲۵ نفر از خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان فارس در شیراز برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی ۶ ساعته که به اهتمام معاونت امور داوطلبان هلال احمر فارس و با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر شیراز برگزار گردید،‌ فراگیران با اصول اولیه خبرنگاری،  اصول اولیه مصاحبه،‌ عناصر خبری،‌ گزارش نویسی، عکاسی و مدیریت سایت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر آشنا شدند.

تدریس این کارگاه آموزشی یک روزه را هادی کسایی زاده خبرنگار خبرگزاری مهر، خبرنگار برتر کشور و سردبیر سایت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و مهدیه محمدی مسئول داوطلب این سایت برعهده داشتند . با برگزاری این کارگاه آموزشی،‌ خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر فارس با مفاهیم و اصول زیر آشنا شدند: تعریف خبر، عناصر شش گانه خبر، ارزشهای خبری اعم از جامعیت، شهرت، تضاد، استثناء ، تنوع،‌مجاورت و تازگی، اصول خبرنویسی، قواعد تیتر نویسی و اجزاء تیتر ، تعریف و قواعد لید نویسی و انواع لید، عوامل یک خبر، صفات و ویژگیهای خبرنگار،  مفاهیم اساسی در خبر نویسی اعم از درستی ، صراحت و کامل بودن خبر، صفات خبر خوب،  جریان ارتباط در خبر نویسی، چگونگی کسب خبر،  گزینشگری خبر،‌ انواع خبر اعم از انحصاری، معمولی و عادی و ابتکاری، گزارش نویسی(رپرتاژ) ، ویژگیهای یک گزارش خوب،‌تفاوت خبر، تفسیر و تشریح، سبک های خبری و مزایا و معایب هرکدام اعم از هرم وارونه یا معکوس، تاریخی ، بازگشت به عقب، تشریحی، دایره ای و پایان شگفت انگیز،‌انواع روزنامه نگاری اعم از روزنامه نگاری آزادی گرا،  روزنامه نگاری انتقادگرا و روزنامه نگاری نوین و …. . خبرنگاران داوطلب همچنین نکاتی را در زمینه نحوه تهیه عکس خبری،  مصاحبه گیری و کار با سایت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر فرا گرفتند.

 در ابتدای این کارگاه آموزشی معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس طی سخنانی گفت: باتوجه به گستردگی فارس،‌حادثه خیزی آن و پیشرو بودن جمعیت هلال احمر این استان در ارائه خدمات امدادی، داوطلبانه و عام المنفعه  به مردم به ویژه نیازمندان و آسیب دیدگان حوادث،‌انعکاس به موقع و دقیق از رویدادهای جمعیت فارس به ویژه در حوزه داوطلبان از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

حسین مذنب با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اطلاع رسانی به مردم از خدمات دولت و دستگاههای ذیربط اظهار داشت: از آنجایی که جمعیت هلال احمر یک جمعیت داوطلب محور است انتظار داریم انعکاس اخبار و فعالیت های آن نیز به همت، توان و شم خبری خبرنگاران داوطلب صورت پذیرد. وی افزود:درصورت استقبال و علاقمندی خبرنگاران داوطلب،‌دوره آموزشی تکمیلی در زمینه خبرنگاری نیز برگزار خواهد شد.

کارشناس مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر فارس نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت”آموزش” در زمینه خبرنگاری و آشنایی با اصول علمی خبر نویسی ،‌مصاحبه و تهیه گزارش  یادآور شد: ایده تشکیل گروه خبرنگاران داوطلب و همچنین تأسیس خانه های داوطلبی خبرنگاران جمعیت هلال احمر، ایده بسیار مناسب و تأثیر گذاری بود.

کامبیز قهرمانی از آمادگی روابط عمومی جمعیت هلال احمر فارس برای همکاری با خبرنگاران داوطلب و استفاده از ظرفیت و استعدادهای آنها در تولید اخبار و گزارشات مربوط به شعب مختلف این جمعیت در حوزه های جوانان، امداد و نجات و داوطلبان خبر داد.

گفتنی است در پایان این دوره آموزشی برای تمامی فراگیران، گواهینامه حضور در دوره یاد شده صادرگردید.

 حضور جوانان هلال احمر فارس در مرحله کشوری “المپیاد آماده”

یک تیم ۱۴ نفره از اعضای منتخب کانون های دانش آموزی هلال احمر فارس برای شرکت در مرحله کشوری “المپیاد آماده” به بندر انزلی اعزام شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، اعضای این تیم دانش آموزی پسر که از کانون هلال احمر مدرسه راهنمایی شهید مطهری ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز انتخاب شده اند، از ۳۱ مرداد تا ۶ شهریورماه در رشته های امدادی و توان افزایی “المپیاد آماده” سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با رقبای کشوری خود به مسابقه و رقابت می پردازند.

تیم ۱۴ نفره دانش آموزی دختر نیز که از کانون هلال احمر مدرسه راهنمایی فرزانگان ناحیه ۲ آموزش و پرورش شیراز به مرحله کشوری “المپیاد آماده” راه یافته است، از ۵ تا ۱۱ شهریورماه برای شرکت در مسابقات، در بندرانزلی حضور خواهد یافت.

گفتنی است “المپیاد آماده” در راستای طرح دادرس و با هدف افزایش ایمنی در مدارس و توانمندسازی دانش آموزان در مسائل مربوط به امدادرسانی در حوادث برگزار می گردد.

دکتر صادقی عضو هیأت مدیره هلال احمر فارس پزشک نمونه کشور شد

دکتر ضرغام صادقی عضو هیأت مدیره جمعیت هلال احمر استان فارس و همچنین عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از هفت پزشک برجسته کشور معرفی شد و از وی در مراسمی با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس نهاد ریاست جمهوری ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و جمع کثیری از پیشکسوتان و بزرگان جامعه پزشکی کشور تجلیل به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس،‌ شامگاه پنجشنبه ۳۱ مردادماه در مراسم بزرگداشت روز پزشک از هفت پزشک برجسته کشور تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم که با حضور آیت ا… هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،  دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری، دکتر نهاوندیان رئیس نهاد ریاست جمهوری و جمع کثیری از پیشکسوتان و بزرگان جامعه پزشکی کشور برگزار گردید،‌ از دکتر ضرغام صادقی نماینده اول مردم شیراز، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، عضو هیأت مدیره جمعیت هلال احمر استان فارس و عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر و شش پزشک برجسته دیگر کشور تجلیل به عمل آمد و از تلاش ها ، زحمات و خدمات آنان تقدیر شد..

 در حاشیه نشست شورای عالی نظام پزشکی آیت ا… رفسنجانی ،  دکتر صادقی را مورد تجلیل ویژه قرار داده و در بیان ویژگی های وی گفت: دکتر صادقی از خدمتگزاران شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و باید به طور شایسته از زحمات و خدمات وی تقدیر شود و تجربیات این پزشک مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است دکتر ضرغام صادقی متخصص طب کار می باشد که به دلیل خدمات وی در عرصه های درمانی ، مدیریتی و اجرایی و همچنین توانمندی های فردی و سوابق جبهه ، جهاد ،‌ایثارگری و قانون گذاری در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت تا برگ زرین دیگری بر افتخارات جامعه پزشکی فارس افزوده شود. در انتخابات سراسری جامعه پزشکی کشور دکتر ضرغام صادقی به عضویت شورای عالی نظام پزشکی کشور درآمده است. این نماینده مجلس دارای بورد تخصصی در طب کار،‌ آشنا به زبان های خارجی انگلیسی، عربی ، آلمانی و فرانسوی و مباحث حقوقی و بودجه ای و دارای سوابق ایثارگری (آزاده،جانباز و فرزند شهید)،‌مترجم رسمی صلیب سرخ و مترجم مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی در دوران اسارت بوده است.

دکتر صادقی هم اکنون عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی است و در کمیسیون های تلفیق بودجه و اصل ۹۰ قانون اساسی عضویت دارد که دارای سوابق اجرایی زیر می باشد:

-         معاون امور نظارتی و هماهنگی پارلمانی رئیس جمهور ،

-         مدیرکل هماهنگی دستگاههای اجرایی

-         قائم مقام پارلمانی وزارت بهداشت

-         معاون حقوقی و برنامه ریزی و امور مجلس هلال احمر کشور

-         مشاور اجرایی وزیر بهداشت

-         رئیس هیأت مدیره بهداشت و درمان نفت کشور

-         رئیس مرکز تحقیقات سلامتی کار و محیط نفت کشور

-         عضو شورای عالی نظام پزشکی

-         عضو هیأت مدیره جمعیت هلال احمر استان فارس

-         عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور

-         عضو هیأت امنای تأمین اجتماعی کشور و مراکز درمانی خارج از کشور

عضو هیأت تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی کشور ، دانشگاه آزاد ،‌بنیاد شهید و امور ایثارگران و صنایع خودروسازی کشور

اردوی جهادی جوانان و داوطلبان هلال احمر سپیدان در روستای دره همیانه علیا

اولین اردوی جهادی تابستانه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس با حضور اعضای جوان و داوطلب جمعیت سپیدان در روستای ۸۱ خانواری دره همیانه علیا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس،‌ این برنامه درراستای اجرای طرح “کاروان نیکوکاری” و با هدف بهینه سازی اوقات فراغت جوانان جمعیت هلال احمر ، اجرای کار مشترک داوطلبان و جوانان و همچنین ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی عام المنفعه امدادی و درمانی به روستاییان مناطق محروم برگزار گردید.

 اردوی جهادی جوانان  و داوطلبان هلال احمر سپیدان در روستای دره همیانه علیا با ۸۱ خانوار و ۴۸۰ نفر جمعیت روستایی و با حضور امام جمعه و روسای ادارات سپیدان و نیز سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس برگزار گردید.

 این اردو رأس ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۲۹ مردادماه با ادای احترام اعضاء هلال احمر به مقام شامخ تنها شهید روستای دره همیانه علیا و غبارروبی و گلباران مزار مطهر این شهید والا مقام آغاز گردید و در ادامه با برپایی چادر در مقابل حسینیه روستا،‌ خدماتی مانند ویزیت رایگان بیماران ، مشاوره خانواده،‌ سنجش فشار خون و …. به روستاییان ارائه شد.

 اجرای برنامه های فرهنگی و هنری مانند برگزاری کلاس نقاشی ویژه کودکان ونمایش فیلم برای آنها ، توزیع بروشورهای آموزشی و CD های امداد و کمک های اولیه ، برگزاری مسابقات ورزشی و دیدار با خانواده شهید داریوش قاسمی از دیگر برنامه های این اردوی یک روزه بود که تا ساعت ۱۷ بعد ازظهر ادامه داشت.

 

از پزشکان شاغل در جمعیت هلال احمر استان فارس تقدیر شد

با برگزاری نشستی در دفتر مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس، از شش پزشک شاغل در این جمعیت تقدیر شد . در این جلسه که به مناسبت روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک برگزار شد، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: یک پزشک می تواند علاوه بر اثرگذاری در روند بهبود و درمان بیماری جسمی بیماران تحت معالجه خود، بر باورها و اعتقادات دینی و معنوی آنها نیز تأثیر مثبت داشته باشد.

دکتر محمدرضا ابراهیمی افزود: پزشکان شاغل در دستگاههای دولتی و اجرایی باید علیرغم همه مشغله‌های کار اداری، سعی کنند در طول هفته چند بیمار را معاینه کنند چرا که اینکار آثار معنوی مثبتی بر روح و روان پزشک دارد و دعای بیمار در حق پزشک برکات فراوانی را به دنبال دارد.

وی تأثیر کلام و توصیه های معنوی یک پزشک متعهد و متدین بر بیمار را شگفت انگیز توصیف کرد و اظهار داشت: اگر یک پزشک اهل دین و دیانت، ‌توصیه معنوی به بیمار خود کند و یا در خصوص باورهای اعتقادی و دینی حرفی بر زبان جاری کند، اکثر مواقع اثر گذاری این کلام از یک سخنرانی مذهبی و توصیه وعاظ بیشتر خواهد بود و این مسئله مهم مسئولیت ما پزشکان را سنگین تر می کند زیرا که پزشکان نه تنها با جسم بلکه با روح و روان بیمار تحت معالجه خود هم سروکار دارند. در ادامه این جلسه با اهداء هدیه و لوح سپاس از آقایان دکتر حکمت، دکتر طهماسبی، دکتر رضایی، دکتر علمداری، دکتر نیازی و سرکار خانم دکتر رخشانی پزشکان شاغل در جمعیت هلال احمر فارس  تقدیر شد. همچنین کارکنان حوزه معاونت منابع انسانی و پشیبانی جمعیت هلال احمر استان فارس روز شنبه دوم شهریورماه با حضور در دفتر محل کار مدیرعامل این جمعیت، روز پزشک را به دکتر ابراهیمی تبریک گفتند و با تقدیم لوح سپاس و دسته گل از وی تقدیر نمودند.

تقدیر از پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر گراش به مناسبت روز پزشک

 به مناسبت روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک،‌ رئیس و کارکنان جمعیت هلال احمر گراش با حضور در محل کار و طبابت پزشکان داوطلب این شهرستان از زحمات، تلاشها و همکاری های داوطلبانه آنها با این جمعیت قدردانی کردند. دکتر فتحی رئیس شورای اسلامی شهر گراش و عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر، دکتر تاج‌بخش مسئول انتقال خون گراش و بازرس شورای اجرایی جمعیت هلال احمر و دکتر سرخی پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر گراش پزشکانی بودند که در این روز مورد تقدیر قرار گرفتند.

تیم امداد و نجات در سیلاب جمعیت هلال احمر فارس در مسابقات کشوری دهم شد

تیم ۴ نفره امداد و نجات در سیلاب جمعیت هلال احمر استان فارس در مسابقات کشوری این رشته امدادی مقام دهم گروهی را در بین ۳۱ تیم از سراسر کشور به دست آورد. این مسابقات از ۲۸ تا ۳۱ مراد ماه سال جاری به میزبانی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد و در جریان آن ۳۱ تیم از سراسر کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند. تیم اعزامی جمعیت هلال احمر استان فارس در این مسابقات مقام دهم گروهی را در بین تیم های شرکت کننده از آن خود کرد. گفتنی است تیم های امداد و نجات در سیلاب جمعیت هلال احمر استان های کرمان،‌گلستان و چهارمحال و بختیاری در این مسابقات به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

اخبار کوتاه

در اولین روز از هفته دولت،‌ رئیس جمعیت هلال احمر فیروزآباد با امام جمعه این شهرستان دیدار کرد

 در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین هاشمی از اقدامات جمعیت هلال احمر فیروزآباد در برگزاری کلاسهای آموزشی امداد و کمک های اولیه و پاسخگویی به حوادث مختلف قدردانی کرد.

جوانمردی رئیس جمعیت هلال احمر فیروزآباد طی نامه ای فرا رسیدن هفته دولت را به فرماندار این شهرستان تبریک گفت و از زحمات و تلاشهای وی و همکارانش در پیشبرد اهداف نظام اسلامی قدردانی کرد.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهر طی پیامی انتخاب شایسته حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی را به عنوان وزیر اطلاعات دولت یازدهم به وی و مردم شریف شهرستان های لامرد و مهر تبریک گفت.

با هماهنگی صورت گرفته بین جمعیت هلال احمر آباده و اداره راه و شهرسازی این شهرستان، محوطه بیرونی پایگاه امداد و نجات بین شهری شورجستان زیرسازی و آسفالت می شود. مرحله اول دیوار کشی این پایگاه زمستان سال گذشته انجام شد.

 به مناسبت روز پزشک،‌ از ۱۴ پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر نی ریز با اهداء لوح سپاس و ارسال پیامک تبریک تقدیر شد. این پزشکان در برنامه های داوطلبی جمعیت هلال احمر نی‌ریز بویژه ویزیت رایگان بیماران نیازمند در مناطق محروم حضور فعال دارند.

رفتن به بالای صفحه
  • خدمات مراکز
  • faq
  • بریده جراید
  • انتقادات و پیشنهادات