اخبار / ستادی

اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر درباره نحوه پرداخت عیدی به افراد ضایعه نخاعی ناشی از حوادث طبیعی و جاده‌ای

روابط‌عمومی جمعیت هلال احمر به دنبال اعلام روز گذشته این نهاد درباره پرداخت عیدی به خانواده‌های دارای بیمار ضایعه نخاعی ناشی از سوانح طبیعی و حوادث جاده‌ای همزمان با عید نوروز، در اطلاعیه‌ای جزئیات این پرداخت را تشریح کرد.

۱۲ ماه قبل

اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر درباره نحوه پرداخت عیدی به افراد ضایعه نخاعی ناشی از حوادث طبیعی و جاده‌ای

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، متن این اطلاعیه بدین شرح است:

  • از آنجا که ضایعه نخاعی یکی از تبعات اصلی حوادث طبیعی و جاده‌ای در ایران است، بر این اساس جمعیت هلال‌احمر تصمیم بر آن دارد تا همزمان با عید نوروز به هر کدام از خانواده‌های دارای بیمار ضایعه نخاعی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی به منظور کمک به تاب آوری این خانواده‌ها، پرداخت کند.
  • بر اساس اعلام مراجع ذی‌صلاح حدود ۲۵ هزار خانوار دارای بیمار ضایعه نخاعی ناشی از سوانح طبیعی و حوادث جاده‌ای در کشور وجود دارد و فهرست اسامی و مشخصات مربوط به این افراد از سوی مجموعه‌های دارای صلاحیت در اختیار هلال‌احمر قرار گرفته و لذا این نهاد انتخاب و گزینشی در افراد دارای صلاحیت دریافت این هدیه نداشته است.
  • عیدی خانوارهای ذی‌صلاح بر اساس فهرست ارسالی به مرور تا یک هفته آینده به حساب آنها واریز خواهد شد و کسانی که واجد شرایط دریافت این مبلغ بوده و پول به حساب آنها واریز نشده است، می‌توانند کدملی خود را به شماره پیامک ۳۰۰۰۲۱۴۷ مربوط به سازمان داوطلبان هلال احمر ارسال کرده و لذا در این زمینه باید از هر گونه مراجعه به نهاد یا سازمانی خاص پرهیز کنند. پس از ارسال کد ملی بررسی‌ها و اقدامات لازم انجام می‌شود.