اخبار / ستادی

تعیین ردیف بودجه مستقل برای حمایت دارویی از بیماران

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: پس از تلاش‌های بسیار، ردیف اعتباری مستقلی در بودجه برای سازمان داوطلبان به منظور حمایت از بیماران (کمک‌های دارویی) در نظر گرفته شد.

۱۲ ماه قبل

تعیین ردیف بودجه مستقل برای حمایت دارویی از بیماران

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر،  دکتر محمد نصیری در دوره توانمندسازی کارکنان سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با تشکر از همکارانی که در طول ۱۰۶روز حضور وی در سازمان، همراهیِ لازم داشته‌اند، گفت: از سال جدید کار ویژه‌ای در حوزه دارو انجام خواهد شد؛ پیش از این ۷ میلیارد تومان از اعتبارات هلال‌احمر برای این حوزه اختصاص داده شده بود و اکنون ردیف بودجه مستقلی گرفته‌ایم و قرار است از سال جدید فعالیت بیشتری در زمینه حمایت‌های دارویی انجام دهیم و این کار را با همکاری استان‌ها پیش خواهیم بُرد.

وی با تاکید بر ضورت بهره‌گیری از کمک‌های مردمی گفت: حتما باید از کمک‌های مردمی بهره ببریم. در حوزه جذب باید بیشتر کار کنیم و مردم را برای فعالیت‌های بشردوستانه ترغیب کنیم. باید سازمان پویایی داشته باشیم. به‌این‌شکل که هر وقت فردی خواست کمک داوطلبانه انجام دهد و حتی سالی یک‌روز از وقتش را برای خدمت به محرومان بگذارد، شرایط کار را برایش مهیا کنیم. چنین سازمانی، یک سازمان پویا است.

نظام کار داوطلبانه عمودی نیست، افقی است

رئیس سازمان داوطلبان اظهار امیدواری کرد: سازمان داوطلبان از سال جدید اثرگذاریِ بیشتری در جامعه داشته باشد؛ به‌طوری‌که اگر حادثه و بحرانی پیش آمد، نخستین نهادی که همه افراد برای کمک‌رسانی به آن مراجعه می‌کنند، هلال‌احمر باشد.

وی از کارمندان سازمان داوطلبان خواست که بی‌رحمانه مدیران را نقد کنند و گفت: اگر این اتفاق بیفتد، مثل یک خانواده می‌شویم و با سرعت بیشتری حرکت می‌کنیم.

دوره توانمندسازی کارکنان سازمان داوطلبان با تدریس دکتر علیرضا نبی برگزار شد. محور صحبت‌های این کارشناس منابع انسانی، اخلاق اداری و اخلاق خانواده بود. او با ذکر مثال‌های متعدد به تبیین رفتار در محیط کاری و خانواده پرداخت. مهندس وحید شفیعی، مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان هم در این مراسم از بخش‌های مختلف سازمان به‌ویژه واحد مددکاری تشکر کرد. در حاشیه این دوره، دو نفر از کارکنان حُکم بازنشستگی خود را دریافت کرده و تقدیر شدند.