اخبار / ستادی

فرماندهان ناجا به پویش ملی بهرفت پیوستند

فرمانده نیروی انتظامی، رئیس پلیس راهور ناجا و رئیس اورژانس کشور امروز چهارشنبه به پویش ملی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) در قالب طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر در نوروز سال ۱۳۹۸ پیوستند.

۱۲ ماه قبل

فرماندهان ناجا به پویش ملی بهرفت پیوستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر و به نقل از ایرنا، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار کمال هادیان‌ فر رئیس پلیس راهور ناجا و پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور در حاشیه برگزاری رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروزی ۹۸ به کمپین بهرفت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر پیوستند.

پویش ملی بهرفت در سال های قبل تحت عنوان پویش «نه به تصادفات جاده ای» برگزار می شد و امسال با شکلی متفاوت تر اجرا خواهد شد.

در متن میثاق نامه بهرفت که تاکنون به امضای «سید محمد بطحایی» وزیر آموزش پرورش، سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی، سردار «کمال هادیان‌ فر» رئیس پلیس راهور ناجا، «پیرحسین کولیوند» رئیس اورژانس کشور، «مرتضی سلیمی» رئیس سازمان امداد و نجات، «شهاب الدین صابونچی» رئیس سازمان جوانان و شماری از اصحاب رسانه های جمعی رسیده، آمده است: با ایمنی خانواده، همسر و فرزندانم، برای ننشستن اشک بر چشم عزیزان و همنوعانم و برای سلامتی خود و رفقایم، رعایت سرعت مجاز را خواهم کرد، سبقت بی جا نخواهم گرفت، از کمربند ایمنی در طول مسافرت استفاده خواهم کرد، از تلفن همراه استفاده نخواهم کرد و هرگاه خسته شدم، استراحت می کنم، هنگام خواب آلودگی توقف کرده و استراحت می کنم؛ حتی اگر فاصله اندکی تا مقصد باقی مانده باشد زیرا معتقدم دیرتر می رسم، اما خانواده ای را عزادار نمی کنم.

سازمان جوانان نوزدهمین دوره تجربه حضور و ارائه خدمات در نوروز به هموطنان را دارد در این راستا در قالب ۶۷۴ پست ثابت، ۱۶۶ پست سیار و ۳۸۶ فضای دوستدار کودک و خیمه نماز جمعاً ۱۲۲۶ پست با هدف ارتباط بیشتر با مردم برای افزایش سرمایه اجتماعی و معرفی فعالیت ها و ظرفیت های جمعیت در ارائه خدمات بشردوستانه به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

بر اساس ارزیابی طرح های گذشته جانمایی پست ها به سمت محل های تجمع و تردد بیشتر مسافران نوروزی هدایت شده است، اماکن تاریخی و گردشگری، ترمینال های مسافربری، فرودگاه، مجتمع های بین راهی، برخی میادین اصلی شهر و ورودی شهرها همچنان از محل های برپایی پست ها هستند.

کانون های دانشجویی و جوانان داوطلب با همراهی سایر اعضای داوطلب کانون های روستایی، دانش آموزی و طلاب مجری های اصلی اجراکننده این طرح هستند. البته امسال با همگرایی و هم افزایی بیشتر با سایر واحدهای درون جمعیت و برون سازمانی نسبت به جلب همکاری های بین بخشی و تنوع بخشی خدمات برنامه ریزی شده است.

در بخش پست های ثابت اعضای داوطلب و جوان این سازمان به ارائه خدمات ایمنی و سلامت به همراه توزیع بروشورهای اطلاع رسانی می پردازند و راهنمایی و مشاوره در خصوص مخاطرات محلی پیشروی مسافران و ارائه آموزش های حضوری و خدمات سلامت را در دستور کار داوطلبانه خود انجام می دهند.

اکیپ های سیار همچون سنوات قبل در اماکن تاریخی و گردشگری پربازدید، پیرامون حرم در شهرهای زیارتی (مشهد، قم، شیراز) و پارک های اصلی و شلوغ شهرها به ارائه کمک های اولیه به مصدومین، خدمات سلامت محور و فعالیت های آموزشی ترویجی حفاظت از محیط زیست می پردازند.

اعضای کانون های طلاب در اماکن جمعیتی فاقد مسجد و نمازخانه در فضاهای مهیا شده توسط سازمان جوانان ضمن اقامه نماز جماعت نسبت به پاسخگویی به سوالات شرعی مسافران اقدام خواهند کرد.
همچنین اعضای تیم های سحر (حمایت های فرهنگی و اجتماعی)، مربیان کانون های غنچه های هلال و اعضای کانون های دانش آموزی با ارائه بسته های آموزشی و ویژه برنامه های کودکان در محل فضای دوستدار کودک به ارائه خدمت خواهند پرداخت و ششمین جشنواره نقاشی صلح و دوستی نیز در محل فضای دوستدار کودک میزبان علاقه مندان به خلق اثر و شرکت در جشنواره خواهد بود.