اخبار / ستادی

رشد ۱۰ درصدی خدمات هلال احمر در سال ۹۷ به نسبت سال گذشته

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از رشد ۱۰ درصدی خدمات جمعیت هلال احمر در سال ۹۷ به نسبت سال گذشته خبر داد.

۱۲ ماه قبل

رشد ۱۰ درصدی خدمات هلال احمر در سال ۹۷ به نسبت سال گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمودرضا پیروی در پنجمین جلسه چهارمین مجمع عمومی جمعیت هلال احمر کشور در مشهد، اظهار داشت: در سال ۹۷ بهره‌گیری از ۶۷۴۳ نفر در تیم‌های امدادی ۵ نفره داشتیم و به ۷۰۰ هزار آسیب‌دیده در حوادث این سال امدادرسانی شد.

وی افزود: طرح دادرس به عنوان یکی از طرح‌های موفق که ویژه دانش‌آموزان بود، به‌خوبی اجرا شد و در کنار آن ۴ هزار کانون غنچه‌های هلال فعالیت های خوبی را انجام دادند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اهمیت آموزش های همگانی در جمعیت هلال احمر عنوان داشت: برای آموزش سالانه ۵۰۰ هزار سرباز وظیفه تفاهم‌نامه میان جمعیت هلال احمر کشور و ستادکل نیروهای مسلح منعقد شد؛ همچنین راه‌اندازی دو مرکز تحقیقات سلامت و برگزاری ۱۵ هزار دوره آموزش همگانی و تربیت ۳۰۹ مربی برای امدادرسانی اولیه از دیگر اقدامات شاخص جمعیت هلال احمر کشور در سال ۹۷ بود.

دکتر پیروی تصریح کرد: تعامل و ارتباط خوبی میان مدیران جمعیت هلال احمر کشور و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برقرار است و در جلسات مکرر به تخصیص بودجه مناسب برای این مجموعه در سال ۹۸ تاکید شد و در بحث بودجه مبلغ ۴۶۸ میلیارد تومان به بودجه ۹۸ جمعیت هلال احمر کشور افزوده شد که شاخص و عمده آن رقم ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه امداد و نجات بود.

وی تاکید کرد: در مجموع خدمات جمعیت هلال احمر کشور در سال ۹۷ رشدی ۱۰.۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ داشت و برای سال ۹۸ رشد ۳۱.۵ درصدی این خدمات پیش‌بینی شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: تحقق خواسته‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، ادامه ساماندهی‌های عمرانی، ادامه طرح‌های توسعه‌بخشی و پیگیری مستمر درخواست‌ها از مسئولان در مسیر رفع مشکلات پرسنل و ارائه خدمت‌رسانی مطلوب‌تر و شایسته‌تر به عنوان مهمترین برنامه‌های ما در سال ۹۸ خواهد بود.