اخبار / استانی

خدمت رسانی به بیش از ۲۹ هزار تن در طرح های خدمات نوروزی هلال احمر قم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خبرداد:خدمت رسانی به بیش از ۲۹ هزار تن در طرح های خدمات نوروزی هلال احمر قم

۱۰ ماه قبل

خدمت رسانی به بیش از ۲۹ هزار تن در طرح های خدمات نوروزی هلال احمر قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان با اشاره به آمار خدمات انجام شده از ۲۵ اسفند ۹۷ لغایت ۱۷ فروردین ۹۸ عنوان کرد: جمعیت هلال احمر قم در بخش امداد و نجات نوروزی ۶۰ ماموریت به ۳ هزار و ۲۲۳ آسیب دیده امدادرسانی کرد.

وی افزود: این عملیات ها شامل ۱ مورد برف و کولاک، ۱۹ مورد حادثه جاده ای، ۲۲ ماموریت در خدمات مناسبتی و ۱۵ مورد سیل و آب گرفتگی، ۳ مورد کوهستان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: در این ایام، خدمات امدادی جمعیت هلال احمر قم در قالب ۱۶ پایگاه ثابت و سیار و با ۲۵ دستگاه خودروهای عملیاتی به همراه ۸۵ نفر/روز نیرو ارائه شد.

وی در خصوص امداد رسانی به ۳ هزار و ۲۲۳ حادثه دیده اظهار کرد: این افراد شامل؛ ۲ نفر در برف، ۱۸۳ مورد در حادثه جاده ای، ۲۱۰۱ نفر خدمات مناسبتی، ۳۰۶ نفر در سیل و آب و گرفتگی و۱۰ نفر در کوهستان است.

گل فشان گفت: ۴۷۷ تیم شامل ۲۰۰۲ نفر در عملیات ها حاضر شدند در این رابطه ۱۱۱ دستگاه آمبولانس به عملیات ها اعزام شد ضمن اینکه ۲ مورد عملیات اطفاء حریق و ۴۸ مورد عملیات رها سازی نیز انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: در طول اجرای طرح نوروزی هلال احمر در استان قم ۳۲ نفر از زائران و مسافران خدمات اسکان دریافت کردند.

بهره مندی ۲۵ هزار و ۸۴۹ زائر از خدمات طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی قم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با تشریح خدمات صورت گرفته توسط جوانان در اجرای طرح نوروزی گفت: در این مدت، ۲۵ هزار و ۸۴۹ زائر از خدمات طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی قم بهره مند شدند

محمد گل فشان در رابطه با خدمت رسانی در نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جوانان هلال احمر قم و شهر کهک و جعفریه و دستجرد عنوان کرد: جوانان هلال احمر به مدت ۱۸ روز از ۲۸ اسفند ۹۷ تا ۱۶ فروردین ماه ٩٨ به ارائه خدمت به مسافران و زائران پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این طرح ۴۲۲ نفر/ روز اعضای خواهر و ۴۹۵ نفر روز اعضای برادر به ارائه خدمات متنوعی در بحث فرهنگی آموزشی و امدادی پرداختند.

وی در مورد فعالیت اعضای کانون های جوانان تصریح کرد: در نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جوانان هلال احمر استان قم ۳۹۳ نفر روز عضو از کانون جوانان،۲۹۶ نفر روز اعضای کانون های دانشجویی استان،۷۱ نفر روز اعضای کانون دانش آموزی، ۶۶ نفر روز طلبه های عضو کانون طلاب و ۸۱ نفر روز اعضای کانون غنچه های هلال مشارکت داشتند.

گل فشان بیان کرد: در این ایام ۲۶ پایگاه ثابت، سحاب و سیار جوانان اقدام به ارائه خدمات کرد و در مجموع ۲۵ هزار و ۸۴۹ زائر و مسافر از خدمات طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی قم بهره مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۴۰۹۸ نفر از این مسافران و زائران از خدمات پست های ثابت و ۱۷۵۱ نفر از خدمات پست های سیار جوانان هلال احمر در سطح استان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این میان ۲۲۱۱۹ نفر از خدمات چادرهای نوروزی خدمت دریافت کردند و ۲۲۶۹ نفر نیز به کمپین بهرفت که در راستای ترویج رانندگی بی خطر و بهبود رفتارهای ترافیکی راه اندازی شده بود پیوستند.

گل فشان ادامه داد: ۱۲۷۴ نفر از خدمات ایستگاه های سلامت و ۹۸۱ نفر از فعالیتهای پرنشاط ویژه کودکان با عنوان فضای دوستدار کودک استفاده کردند.

وی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و معنوی با برپایی خیمه های نماز در جوار پایگاه های طرح ملی جوانان ابراز کرد: ۱۴۹۷ نفر از خیمه نماز و غرفه پاسخگویی به مسائل شرغی خدمات لازم را دریافت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: همچنین در این ایام، اقلامی همچون محصولات مکتوب و مجازی بین مسافران و زائران توزیع شد که شامل ۱۵۹۲۱نسخه محصولات ترویجى و اطلاع رسانى و ۱۱۹۳۶ نسخه محصولات انگیزشی و ۸۶۳۸ مورد محصولات آموزشی بود.

یادآور می شود؛ طرح امداد و نجات نوروزی و طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در قم همزمان با سراسر کشور با خدمات دهی به زائران شهر کریمه اهل بیت(ع) از ۲۵ اسفندماه ۹۷ آغاز شد و تا ۱۷ فروردین ماه سال جاری ادامه داشت.