اخبار / استانی

بیش از ۱۵۰ هزار مسافر از خدمات ایمنی و سلامت هلال احمر استان اصفهان برخوردار شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: بیش از ۱۵۰ هزار مسافر نوروزی از خدمات «نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت» جمعیت هلال احمر در استان اصفهان برخوردار شدند.

۱۰ ماه قبل

بیش از ۱۵۰ هزار مسافر از خدمات ایمنی و سلامت هلال احمر استان اصفهان برخوردار شدند

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ دکتر محسن مومنی با اشاره به حضور و مشارکت ۲ هزار و ۳۳ عضو جوان خواهر و برادر در برگزاری طرح ملی ایمنی و سلامت هلال احمر استان اصفهان در نوروز امسال افزود : این طرح با برپایی ۳۵ پست (ثابت و سیار)، فضای دوستدار کودک،  خیمه نماز و  ایستگاه سلامت در استان اصفهان برگزار شد .

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان خاطرنشان کرد : ۱۴۲هزار و ۷۶۷ نفر از خدمات پست های ثابت و ۷ هزار ۲۵۵ نفر از خدمات پست های سحاب در ایام نوروز بهره مند شدند .

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارایه خدمات سلامت در پست های ایمنی و سلامت گفت : در راستای حساس سازی و آگاهی عموم مردم از سلامت خویش ؛ ۳۳ هزار و ۳۱۷ نفر از مسافران با مراجعه به ایستگاه سلامت که تعدادی از پزشکان داوطلب جمعیت نیز همکاری داشتند ، از خدماتی همچون ویزیت رایگان ، اندازه گیری فشار و قند خون ، خدمات زیست محیطی،توزیع محتوی سلامت محور و برنامه های فرهنگی در خصوص روز طبیعت بهره مند شدند .

دکتر مومنی با عنایت به اجرای طرح ملی پویش بهرفت در پست های ایمنی و سلامت استان اصفهان تصریح کرد : جوانان عضو مشارکت کننده در این طرح از طریق ارتباط چهره به چهره با مسافران و اطلاع رسانی در خصوص نقاط پرخطر جاده ها موفق شدند، ۴۲ هزار و ۹۶۰ نفر از مسئولان، مسافران و رانندگان را به پویش ملی بهرفت دعوت کنند.

وی اظهار داشت : ۱۷ هزار و ۸۳۶ نفر از مسافرین به خیمه های نماز در جوار پست های ایمنی و سلامت در سطح استان مراجعه کرده و ضمن برگزاری نماز جماعت با مشارکت دفتر نمایندگی ولی فقیه از خدمات اعضای کانون طلاب در پاسخگویی به سوالات شرعی بهره بردند .

مومنی با اشاره به برپایی فضای دوستدار کودک نیز از بهره مندی۲۶ هزار و ۵۵۱  خردسال در این مکان ها از بازی های متنوع، سرگرمی، نقاشی و قصه خوانی خبر داد و افزود : همه خدمات ارایه شده به کودکان و خردسالان با هدف آموزش غیر مستقیم مفاهیم بشردوستانه ، امدادی و ترافیکی طراحی و اجرا شد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان خاطر نشان کرد؛ اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان ، مسافران نوروز ۹۸ را با توزیع ۱۵۸ هزار و ۶۷۹ بروشور، پوستر ، سی دی ، کیف کمک های اولیه و سایر اقلام آموزشی و انگیزشی بدرقه کردند.