اخبار / استانی

ارائه خدمات امدادی به ۱۱۰ مسافر نوروزی درگز

رئیس جمعیت هلال احمر درگز، از توزیع بیش از ۴۵۰ بسته کمک های اولیه بین مسافران نوروزی خبر داد.

۱۰ ماه قبل

ارائه خدمات امدادی به ۱۱۰ مسافر نوروزی درگز

به گزارش روابط عمومی استان خراسان رضوی،رئیس جمعیت هلال احمر درگز با بیان این که در طرح امداد نوروزی ۹۸ که از ۲۵ اسفنددر این شهرستان آغاز شد و ۲ پایگاه امداد و نجات شبانه روز آماده ارایه خدمات به هموطنان بودند، افزود: با آغاز این طرح به ۸۰ مسافر گرفتار در کولاک و برف در محور قوچان به سمت درگز  توسط نیروهای جمعیت هلال احمر این شهرستان امدادرسانی شد.

محمد ابراهیمی بیان کرد: ایستگاه سلامت، پاسخگویی به مسایل شرعی، برگزاری مسابقه دارت بین اعضای جوانان و نیز مسافران نوروزی ، توزیع بروشور و نقاشی کودکان از دیگر اقدامات فرهنگی ارائه شده توسط پایگاه جمعیت هلال احمر شهرستان درگز بود.

ارایه خدمات امدادی به ۱۱۰ مسافر

مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر درگز با اشاره به این که در این ایام به صورت شبانه‌روزی به زائران نوروزی امدادرسانی داشتیم، افزود: یک پایگاه جاده‌ای در گردنه تیوان با حضور ۵ نجاتگر جمعیت هلال احمر با ۱۱۰ نفر روز به مسافران نوروزی خدمات جاده‌ای ارائه کردند.

علیرضا سودمند با اشاره به حادثه برف و کولاک شدید در جاده قوچان به سمت درگز در روزهای پایانی اسفند ادامه داد: مسافران نوروزی گرفتار در کولاک و برف شدید نیاز به امدادرسانی داشتند که به ۸۰ نفر اسکان اضطراری داده شد و اقلامی مانند مواد غذایی، کنسرو و نان در اختیارشان قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین با هماهنگی‌های که با ستاد سوخت انجام شد، مقدار ۵۰۰ لیتر بنزین به خودروهای در راه‌مانده در کولاک و برف شدید توزیع شد.

عضویت ۷۲ راننده به پویش به‌رفت

مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر درگز بیان کرد: یک پایگاه ثابت و یک تیم سحاب در پارک‌های شادی و پارک ملت این شهرستان به مسافران و زائران نوروزی خدمات فرهنگی از جمله توزیع کیسه‌های پلاستیکی زباله و بسته کمک‌های اولیه ارائه کردند.

نرگس کاظمی با اشاره به اقدامات فرهنگی جمعیت هلال احمر درگز افزود: در ایستگاه جوانان علاوه بر برگزاری مسابقه دارت، توزیع بروشور مقابله با حوادثی مانند سیل و زلزله، نقشه گردشگری شهر درگز، نمایشگاه کتاب امدادی، خیمه نماز، نقشه جاذبه‌های گردشگری و جعبه کمک‌های اولیه بین مسافران و زائران نوروزی توزیع شده است.

وی با اشاره به این که در طرح نوروزی امسال ۷۲ راننده در کمپین به‌رفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) عضو شدند، افزود: نقاشی خانواده هلال و نقاشی صلح و دوستی نیز برای کودکان مراجعه‌کننده به غرفه جمعیت هلال احمر از دیگر اقدامات فرهنگی این شهرستان بود.

توزیع بسته‌های عیدانه به افراد کم‌برخوردار درگز

 علی قلی‌نژاد، مسئول امور داوطلبان جمعیت هلال احمر درگز هم خاطر نشان کرد: تعداد ۱۰ بسته حمایتی برای افراد کم‌برخوردار به ارزش ۱۵ میلیون ریال شامل اقلامی مانند برنج، ماکارونی، سویا، حبوبات، رب و روغن تهیه شده که بین آنان توزیع شد.