اخبار / استانی

نجات بیش از یک‌هزار حادثه دیده از سوی نجاتگران هلال احمر یزد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : از آغاز طرح ملی امداد و نجات تا ۱۶ فروردین نجاتگران با حضور در ۱۲۳ عملیات امدادی به ۱۰۸۰ حادثه دیده خدمات امدادی ارایه کردند .

۱۰ ماه قبل

نجات بیش از یک‌هزار حادثه دیده از سوی نجاتگران هلال احمر یزد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ محمد زارع سروی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : طی عملیات اجرا شده ۵۱۸  نجاتگر ضمن ارایه خدمات امدادی به حادثه دیدگان  ۱۵ نفر از مصدومین را به مراکز درمانی منتقل کردند .

وی بیان کرد: بر این اساس طی مدت یاد شده جمعیت هلال احمر این استان از مجموع حوادث رخ داده ۲۲مورد جاده ای ، ۷۴ مورد خدمات حضوری ، ۴ مورد خدمات مناسبتی ، ۱۱ مورد سیل و آب گرفتگی ، ۲ مورد صنعتی و کارگاهی ، ۴ مورد طوفان، ۶مورد عملیات کوهستان امداد رسانی کرده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد، با اشاره به اینکه از آغاز طرح امداد ونجات ۱۳۰ تیم عملیاتی حضور داشتند افزود :یک فروند بالگرد هلال احمر نیز آماده ارایه خدمات به حادثه دیدگان بوده است .

وی مجموع افراد اسکان داده شده در این مدت را  ۷۴ تن عنوان و اظهار کرد: در بازه زمانی یاد شده ۵۱۸ نفر از نیروهای عملیاتی شرکت داشتند و برای امداد رسانی به مصدومین و حوادث جاده ای نیز از ۴۸ دستگاه آمبولانس بکارگیری شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه بیشترین عملیات ها مربوط به حوادث جاده ای است افزود: : همچنین ۴ مورد عملیات رهاسازی توسط نجاتگران هلال احمر صورت گرفته است.

وی افزود : مردم می توانند جهت دریافت خدمات امدادی با مرکز کنترل عملیات امداد و نجات ۱۱۲ تماس حاصل نمایند .

پیوستن بیش از پنجاه هزار نفر به کمپین بهرفت در استان یزد

سید جواد میر حسینی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد نیز اظهار داشت : نوزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از بیست و هشتم اسفند ماه سال گذشته در استان یزد آغاز و تا ۱۶ فروردین ۹۸ ادامه که  بیش از پنجاه هزار نفر به کمپین بهرفت ( بهبود رفتارهای ترافیکی ) پیوستند.

میرحسینی بیان داشت: پویش ملی بهرفت در سال های قبل تحت عنوان پویش «نه به تصادفات جاده ای» برگزار می شد و امسال با شکلی متفاوت تری در حال اجرا و برگزاری است.

وی ادامه داد: در قالب این طرح در ۲۳ پست ( ۲۰ ثابت و ۳ سیار )  هلال احمر استان یزد میثاق نامه ای برای رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی وجود دارد که مسافران نسبت به امضای آن اقدام می کنند.

میرحسینی گفت: هرچند در سال گذشته با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شاهد آمار کاهش تصادف ها در جاده ها هستیم ولی همچنان باید رانندگان را به موضوع حساس کرد.