اخبار / ستادی

۴ تیم بهداشت و درمان اضطراری به استان خوزستان اعزام شد

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از اعزام تیم های بهداشت و درمان اضطراری استان‌ های تهران، چهارمحال و بختیاری، یزد و کهگیلویه و بویراحمد به منظور ارائه خدمات درمانی به مناطق سیل زده استان خوزستان خبر داد.

۱۰ ماه قبل

۴ تیم بهداشت و درمان اضطراری به استان خوزستان اعزام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، دکتر حسن صفاریه با اعلام این خبر گفت: تیم های بهداشت و درمان اضطراری به منظور ارزیابی مستمر مناطق سیل زده خوزستان، هماهنگی عملیات و خدمت رسانی به آسیب دیدگان و متاثران از سیل و آب‎گرفتگی به مناطق سیل زده این استان اعزام شده است.

وی افزود: تیم های بهداشت و درمان استان های تهران در شهرستان سوسنگرد با پوشش شهرهای هویزه و حمیدیه، چهارمحال و بختیاری در پایگاه دارخوین و با پوشش شهر شادگان، یزد در شهر ملاثانی و با پوشش شهر باوی و کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان عبدالخان مستقر شده اند و با پوشش شهرهای شاوور و الوان مشغول انجام وظیفه هستند.

وی با اشاره به بازدید میدانی از مناطق سیل زده، گفت: از ۶  اردوگاه اسکان اضطراری شهرستان ‌های استان خوزستان از جمله اردوگاه ثامن الائمه(ع) با جمعیت ۴ هزار تن، اردوگاه جوادالائمه (ع) با جمعیت ۸۰۰ تن، مدرسه ولایت با جمعیت ۵۶۰ تن، اردوگاه تیپ زرهی با جمعیت ۷۹۵ تن، سوسنگرد با جمعیت ۲۴۰ تن و هویزه با جمعیت ۸۵۰ تن بازدید و نیاز سنجی شده است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه استان های بوشهر، فارس، کرمان، البرز، کرمانشاه، کردستان و زنجان به عنوان استان ‌های جایگزین در نظر گرفته شده است، گفت: اعلام آماده باش به تیم های بهداشت و درمان اضطراری استان‌ های قزوین، سمنان و قم و همچنین ادامه ارائه خدمات بهداشت و درمان اضطراری در مناطق مختلف استان خوزستان به ‌صورت «ده گردشی» و مناطق اسکان اضطراری به عنوان اقدامات آتی از سوی تیم های یاد شده، انجام خواهد شد.

صفاریه افزود: با توجه به مشکلات احتمالی در روستاهای اقماری ارائه خدمات به ‌صورت سیار و روستاگردی توسط تیم های بهداشت و درمان ۴ استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، تهران و یزد برنامه ریزی شده است.