اخبار / استانی

افتتاح خانه هلال در روستاهای خسراویه و خویسه شهرستان کارون/ آموزش و توانمند سازی مردم، ماموریت خانه های هلال است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: باید با آموزش همگانی، اقشار مختلف را توانمند کرد و ماموریت خانه های هلال هم توانمندسازی مردم با آموزش های مهارتی، خودمراقبتی و خودامدادی است.

۸ ماه قبل

افتتاح خانه هلال در روستاهای خسراویه و خویسه شهرستان کارون/ آموزش و توانمند سازی مردم، ماموریت خانه های هلال است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در مراسم افتتاح خانه هلال روستاهای خسراویه و خویسه از توابع شهرستان کارون اظهار کرد: هدف از تاسیس خانه های هلال این است که با کمک اهالی همان منطقه بتوانیم برنامه هایی را برای حل مشکلات و افرایش توانمندی خود اهالی منطقه اجرا کنیم.

وی خانه هلال را فرصتی مغتنم برای ارتباط بیشتر با مردم و رفع مشکلات آنها دانست و افزود: خانه های هلال باب خیری برای کارهای عام المنفعه و بشردوستانه جمعیت هلال احمر در مناطق کمتر توسعه یافته هستند و می توانند به عنوان تسهیلگر در رفع مشکلات مردم عمل کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: اولین گامی که نیازمند آن هستیم، آموزش اقشار مختلف مردم است که منجر به توانمندسازی آنها می شود که آموزش و توانمندسازی ماموریت اساسی خانه های هلال است

خدادادی با اشاره به ضرورت بهبود شرایط زندگی ادامه داد: آموزش های خودمراقبتی و مهارتی در مواجهه با حوادث و سوانح، آموزش مهارت های زندگی و افزایش سطح دانش برای ارتقاء بهبود زندگی از جمله اهداف است که جمعیت هلال احمر در خانه های هلال دنبال می کند.

وی خاطرنشان کرد: هر منطقه مشکلات و تنگناهایی دارد که ما با توجه به شرایط آن منطقه زمینه آموزش را برای آنها فراهم می کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به ریزگردها، سیل و تصادفات به عنوان مخاطرات و تهدیدات طبیعی و انسان ساخت ادامه داد: ریزگردها، سیل و تصادفات و بسیاری از بلایای دیگر جان انسان ها را تهدید می کنند که باید مردم را در برابر آنها با آموزش توانمند کنیم.

خدادادی با بیان اینکه سبک زندگی ایمن، موجب بقای بشر می شود، عنوان کرد: اگر این شیوه زندگی را دنبال کنیم کمتر آسیب می بینیم و تلاش جمعیت هلال احمر نیز در همین راستا رقم خورده است.

وی با اشاره به گسترش فضای مجازی و همه گیر شدن استفاده از شبکه های اجتماعی و فقدان فرهنگ صحیح استفاده از آنها در جامعه، اضافه کرد: باید شیوه استفاده صحیح از فضای مجازی را به فرزندانمان یاد دهیم تا باعث پیشگیری از تاثیر مخرب آنها بر آینده فرزندانمان شویم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان یادآور شد: بسیاری از آسیب های اجتماعی مثل طلاق زمینه اش شاید از فضای مجازی و عوامل مشابه باشد.

به گفته خدادادی باید کودکان را از دوران کودکی با آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد آشنا کرد.

وی اضافه کرد: در کنار این مسائل باید کودکان و فرزندانمان را توانمند کنیم که مصونیت سازی یکی از فعالیت هایی است که هلال احمر در راستای توانمندسازی اقشار مختلف انجام می دهد.

بر اساس این گزارش، مراسم افتتاح خانه های هلال در روستاهای خسروایه و خویسه از توابع شهرستان کارون با حضور مدیرعامل جمیت هلال احمر خوزستان، بزرگان، شیوخ و معتمدان و اهالی این دو روستا در فضایی صمیمانه برگزار شد.