اخبار / ستادی

آغاز طرح امداد و نجات تابستانه جمعیت هلال‌احمر

طرح تابستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از امروز آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

۸ ماه قبل

آغاز طرح امداد و نجات تابستانه جمعیت هلال‌احمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات با اعلام این خبر گفت: طرح امداد و نجات تابستانه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مدت ۹۴ روز و با استقرار پست‌های موقت امداد و نجات علاوه بر استفاده از توان عملیاتی تمام پایگاه‌های ثابت و فعال هلال احمر در محورهای مواصلاتی استان برگزار می‌شود.

مرتضی سلیمی افزود: سازمان امداد و نجات از همه توان لجستیکی شامل ۱۰۶۲ آمبولانس، ۴۵۶ خودرو نجات، ۵۰ خودرو عملیاتی ویژه، ۱۲۱۸ خودرو عملیاتی، ۲۷ خودرو فرماندهی ارتباطات، ‌۱۲۲ موتور سیکلت، ۴۸۰ موتور سیکلت امدادی، ۳۴۳۹ ناوگان امدادی استفاده می کند و این پایگاه ها به صورت شبانه روزی در آمادگی کامل خواهند بود.

وی با اشاره به همکاری همه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان‌ها (در حوادث و سوانح) از جمله پلیس راهور ناجا، اورژانس ۱۱۵، راهداری و امداد خودرو در طرح تابستانه افزود: در اجرای این طرح ۵۵۹ پایگاه ثابت و۷۲۹  پست‌های موقت مراکز استان‌ها، ‌شعب، پست، ‌آنست و امداد هوایی درگیر هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات از هموطنان خواست که در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری، حوادث، سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت با شماره ۱۱۲ به عنوان تنها شماره اضطراری ملی تماس بگیرند.

سعید متانی معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  نیز افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و بودجه ای که برای طرح تابستانی تخصیص یافته است، توان لجستیکی استان‌ها توسط کارشناسان این حوزه مورد ارزیابی و ارتقا قرار گرفت و  ۲۷ هزار البسه امدادی شامل پیراهن و شلوار آستین “کوتاه و بلند” و مانتو شلوار و مقنعه به استان‌ها تحویل داده شد .