اخبار / ستادی

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات: انبارهای امدادی جمعیت در حالت بهینه است

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: علی رغم وقوع سیل فروردین ماه سال جاری، در حال حاضر ظرفیت انبارهای امدادی سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر استان های کشور در حالت بهینه است.

۸ ماه قبل

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات: انبارهای امدادی جمعیت در حالت بهینه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سعید متانی گفت: در ابتدای سال ۹۷ با توجه به نیاز سنجی انجام شده و تامین به موقع اقلام امدادی آسیب دیدگان ناشی از حوادث و سوانح؛ اقلام زیستی، امدادی و بسته‌های غذایی یک‌ماهه ، ۷۲ ساعته و ۲۴ ساعته اضطراری طراحی و با عقد قرارداد چهارساله ای با فروشگاه‌های تامین کننده اقلام امدادی، نسبت به طراحی پکیج های فوق اقدام شد.

وی گفت: با توجه به وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر و تمهیدات صورت گرفته در اواخر سال ۱۳۹۷، تعداد یکصدهزار بسته غذایی یک ماهه، هفتاد و پنج هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته، یکصدهزار پتوی امدادی، سی هزار چادر امدادی تیپ۳ و …  مطابق با طرح تقسیم و براساس شاخص‌های خطرپذیری در بین استان‌های کشور، توزیع شد. در حادثه سیل اخیر نیز با مدیریت انبارهای امدادی سراسر کشور، اقلام امدادی مورد نیاز استان‌های حادثه دیده از سراسر کشور به مناطق تحت تاثیر سیلاب ارسال شد.

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اطلاع رسانی صورت گرفته بوسیله ارگان‌های مربوطه و افزایش آگاهی عمومی در خصوص حفظ اصول ایمنی و پرهیز از اسکان مسافرین در مکان‌های پرخطر و تخلیه اضطراری به موقع گفت: در سیلاب اخیر وجه امدادرسانی خدمات ارائه شده توسط جمعیت هلال احمر پررنگ تر از عملیات نجات و رها سازی بوده است و عمده فعالیت‌های جمعیت هلال احمر منتج به اسکان و تغذیه اضطراری شده است.

متانی گفت: با توجه به وسعت حادثه سیلاب اخیر در استان‌های کشور، نیاز به تقویت انبارهای امدادی کشور در حین حادثه احساس شد که با دستور رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، هماهنگی‌های لازم برای تقویت انبارهای امدادی استان‌های کشور خرید و کارشناسی اقلام امدادی خریداری شده نیز صورت پذیرفته و بلافاصله نسبت به توزیع اقلام امدادی مطابق با نیاز استان‌ها و براساس پارامترهای خطرپذیری موجود در استان‌ها توزیع شد.

وی گفت: در حال حاضر نیز به منظور تقویت انبارهای امدادی سراسر کشور، برگزاری تشریفات مناقصه عمومی برای خرید اقلام زیستی و غذایی به وسیله معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت صورت گرفت.