اخبار / ستادی

سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر: نظارت بر داروخانه‌های هلال‌احمر آنلاین می‌شود

سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: باید تمامی فرآیندها و ماموریت‌های این معاونت شفاف بوده و تحت مدیریت یکپارچه عمل شود.

۵ ماه قبل

سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر: نظارت بر داروخانه‌های هلال‌احمر آنلاین می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا، دکتر بهمن سبحانی در همایش معاونین بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه‌های تدوین شده در راستای بهبود خدمت رسانی این معاونت به مردم گفت: باید در تمامی امور چه سخت افزاری و چه نرم افزاری در چارچوب یک برنامه واحد عمل شود.

وی با بیان اینکه  لازم است در حوزه‌های ماموریتی، فعالیت‌های ما بر اساس یک سامانه واحد انجام شود تا عملکرد استان‌ها و ارتباط آنها با ستاد کاملا شفاف باشد، افزود: بر همین اساس توسعه شبکه فن‌آوری اطلاعات در دستور کار این معاونت قرار گرفته است. این مهم می‌تواند نقش مهمی را در شفاف سازی فرایندها و ماموریت‌ها ایفا کند.

سبحانی با اشاره به ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد داروخانه‌های هلال احمر گفت: قصد داریم نظارت آنلاین بر داروخانه‌ها را به فعل برسانیم. دراین فرایند، تمام عملکرد داروخانه ها تحت سامانه مدیریت آنلاین مورد بررسی و نظارت قرار خواهد گرفت.

وی افزود: باید همه فرایندهای مالی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر شفاف باشد؛ به طوریکه قیمت تمام شده خدمات باید شفاف مشخص شود تا بتوانیم قیمت واقعی خدمات را احصا کنیم.

سبحانی با تاکید بر ضرورت خوداتکایی استان‌ها افزود: با توجه به شرایط ویژه کشور و نیاز به پرهیز از اتلاف منابع مالی، باید استان‌ها به سمت خوداتکایی حرکت کنند.

سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بحث آموزش و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید استفاده از تکنولوژی روز دنیا و آموزش نیروهای انسانی را متناسب با فعالیت‌ها و ماموریت‌های خود در دستور کار قرار دهیم.