اخبار / ستادی

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر خبر داد: ارسال بیش از ۱۷ هزار اثر به پویش ملی «یک = دیگر»/ آغاز داوری آثار

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از پایان مهلت ارسال آثار به پویش ملی «یک = دیگر» و آغاز مرحله داوری ۱۷ هزار اثر ارسالی به این پویش خبر داد.

۳ ماه قبل

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر خبر داد: ارسال بیش از ۱۷ هزار اثر به پویش ملی «یک = دیگر»/ آغاز داوری آثار

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، رضا بامداد اصل افزود: تاکنون ۱۷ هزار و ۳۵۹ اثر به دبیرخانه پویش ملی «یک = دیگر» که با هدف جمع‌آوری آثار دانش‌آموزان ایرانی از شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند» برپا شده بود، رسیده است.

وی با اشاره به مشارکت ۳۲ استان کشور در این پویش ملی، افزود: با توجه با شرایط جوی و مشکلات اینترنت آثار با تاخیر به دبیرخانه پویش رسید و اکنون بحث داوری مقدماتی آثار در حال انجام است. استان‌های خراسان‌رضوی با ۲ هزار و ۴۸۴ اثر، هرمزگان یک هزار و ۵۷۰ اثر و همدان یک هزار و ۳۹۷ اثر بیشترین آثار را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.
سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر استان‌ها با جمع‌آوری آثار در قالب نثر، ‌داستان کوتاه، توصیف، نوشتن نامه(دل نوشته)، شعر، نقاشی و اثر خلاقانه سعی در این پویش ملی مشارکت دارند. این آثار از سوی هیات داوران بررسی و به بهترین آثار بر اساس مقطع تحصیلی جوایزی اهدا می‌شود و بهترین آثار در کتاب این پویش ملی چاپ خواهد شد. جمعیت هلال‌احمر یک نهاد امدادی، اجتماعی و فرهنگی است که صلح و بشردوستی یکی از مفاهیم و اهداف آن به شمار می‌رود، بنابراین ترویج روحیه انسان دوستی همیشه در دستور کار این نهاد اجتماعی قرار داشته است تا با ترویج این روحیه از جنگ و نا‌امنی، تبعیض، ظلم و بی‌عدالتی جلوگیری شود.
وی با اشاره به این که این پویش ملی از ابتدای سال تحصیلی تا پایان آبان ۹۸ اجرایی شده است، گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی، به پیشنهاد دکتر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر، کارنوشت طراحی شده پویش در میان دانش آموزان سراسر کشور توسط سازمان جوانان هلال احمر و معاونت‌های جوانان استان‌ها در مدارس کشور اجرایی شده و اکنون به روز شمار پایان و داوری نزدیک شده است.