اخبار / ستادی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت تاکید کرد: ضرورت برنامه‌ریزی مدون و منسجم برای تسهیل در فرآیند درمانی حجاج

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: هم‌افزایی نیروها، بازنگری در شیوه فعالیت‌ها و بهره گیری از تجارب گذشته، محورهای اصلی فعالیت در مرکز پزشکی حج و زیارت است.

۱ ماه قبل

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت تاکید کرد: ضرورت برنامه‌ریزی مدون و منسجم برای تسهیل در فرآیند درمانی حجاج

به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، دکتر جمال الدین الوانی در نشست هم اندیشی با کارکنان مرکز پزشکی حج و زیارت با تقدیر از خدمات کارکنان در ارائه خدمات به زائران بیت‌الله الحرام و عتبات عالیات در سال ۹۸، گفت: شاکله اساسی کار در جمعیت هلال احمر داوطلبانه و انسان دوستانه است.
وی برنامه‌ریزی مدون، هماهنگ و منسجم برای تسهیل در فرآیند درمانی حجاج در عملیات بهداشت و درمان حج را یکی از مسائل مهم دانست و افزود: باید تلاش کرد تا پیش از نزدیک شدن به موسم حج با برگزاری نشست ها و جلسات کارشناسی به بررسی نقاط قوت و ضعف سنوات قبل پرداخته و موانع و مشکلات را مرتفع کرد.
دکتر الوانی با تاکید بر اهمیت هم‌افزایی نیروها و بهره‌گیری از تجارب گذشته افزود: این که زائران خانه خدا پس از عزیمت به مکه مکرمه و مدینه منوره هیچ دغدغه‌ای برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی نداشته و فقط به عبادت بپردازند، وظیفه ماست و البته این مهم فقط با تلاش مضاعف و بازنگری در شیوه فعالیت ها میسر می‌شود.
وی با یادآوری ضرورت توجه به بار معنوی این سفر بزرگ در زندگی هر مسلمان، خلوص در نیت و کار تیمی در عملیات حج را بسیار مهم برشمرد و افزود: نیت های خالص و خدایی عوامل تیم درمانی می‌تواند زمینه‌ساز ارائه خدماتی بهتر و بی نقص به زائرین خانه خدا شود.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تبیین برخی از مهمترین سیاست‌های اصولی عملیات بهداشت و درمان حج به تخصیص زمان برای حل و رفع مشکلات موجود اشاره و تصریح کرد: البته فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی نیز در این زمینه بسیار موثر و کارآمد خواهد بود.
وی به نقش بی بدیل رسانه‌ها در اشاعه و انعکاس فعالیت‌های خداپسندانه کارکنان و داوطلبان مرکز پزشکی حج و زیارت اشاره کرد و افزود: اصحاب قلم و رسانه می‌توانند با انتشار اخبار در جامعه علاوه بر ایجاد فضای شفاف و عاری از هرگونه شائبه به تبلیغ فعالیت‌های داوطلبانه این نهاد خدمتگزار کمک کرده و حتی می توانند در زمینه آموزش نکات و اصول اساسی به زائرین موثر باشند.
الوانی با تاکید بر سرلوحه کار قرار دادن منویات رهبر فرزانه انقلاب در خدمت به ضیوف الرحمان، خاطرنشان کرد: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری باید تلاش کنیم تا زائران خانه خدا، حجی با کمترین مشکل داشته باشند.