اخبار / استانی

توسعه همکاری‌های اورژانس و هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی در پوشش امدادی حوادث

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی با سرپرست هلال احمر این استان دیدار و درباره توسعه همکاری های متقابل گفت و گو کردند.

۱ ماه قبل

توسعه همکاری‌های اورژانس و هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی در پوشش امدادی حوادث

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، سید هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این دیدار با تجلیل از خدمات دستگاه های امدادرسان گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، راهداری و پلیس راه در حوادث گوناگون به ویژه حوادث جاده ای خدمات ارزنده ای به آسیب دیدگان از حوادث ارائه می دهند.

وی با تاکید بر استفاده از پتانسیل های همدیگر افزود: دستگاه های امدادرسان اشتراکات زیادی در انجام وظایف خود با همدیگر دارند و می توانند با بهره گیری از پتانسیل های همدیگر بهره وری کاری را بالا برده و خدمات مناسبی به آسیب دیدگان ارائه دهند.

موسوی همچنین بر آمادگی هلال احمر استان برای برگزاری دوره های مشترک و سایر همکاری ها و تعامل بیشتر تاکید کرد.

فرزاد رحمانی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان آذربایجان شرقی هم در این دیدار با تجلیل از همکاری های تنگاتنگ و رضایت بخش نیروهای اورژانس با هلال احمر در امر حوادث جاده ای و سایر حوادث گفت: در زلزله اخیر اولین نیروهایی که در کمترین زمان ممکن در محل روستاهای زلزله زده حاضر شده و اقدام به امدادرسانی کرده بودند نیروهای اورژانس و جمعیت هلال احمر بودند.

وی برگزاری دوره های مشترک بین نیروهای اورژانس و هلال احمر را ضروری دانست و افزود: برگزاری دوره ها و کارگاه های مشترک در تقویت همکاری و ایجاد هماهنگی های بیشتر برای  امدادرسانی به حادثه‌دیدگان موثر است.