اخبار / استانی

آماده باش ۲۷ پایگاه امدادی در خراسان جنوبی برای اجرای طرح امداد زمستانه

به منظور اجرای طرح امداد و نجات زمستانه، ۱۲۲ نفر-روز و ۲۷ پایگاه ثابت و سیار هلال احمر خراسان جنوبی، در آماده باش هستند.

۱ ماه قبل

آماده باش ۲۷ پایگاه امدادی در خراسان جنوبی برای اجرای طرح امداد زمستانه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری در حاشیه آغاز طرح امداد و نجات زمستانه در استان گفت: طرح امداد و نجات زمستانه استان از ۲۰ آذرماه، آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری ادامه می یابد.

وی گفت: در قالب اجرای این طرح ۱۲۲ نفر -روز و ۲۷ پایگاه ثابت و سیار پای کار خواهند بود، ۲۳ پایگاه ثابت و چهار پایگاه سیار در شهرستان های طبس، قاین، بشرویه و نهبندان آماده خدمت رسانی به حوادث احتمالی هستند.

شهریاری گفت: ۶۸ خودروی امدادی برای اجرای طرح پیش بینی شده است، علاوه بر امدادرسانی به خودروهای گرفتار و آسیب دیدگان، خدماتی اعم از توزیع بسته غذایی و اسکان اضطراری در نظر گرفته شده است.

شهریاری با اشاره به طولانی و کویری بودن محورهای مواصلاتی استان گفت: از رانندگان خواستاریم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و استراحت لازم در استراحت گاه های بین راهی مانع بروز هرگونه حادثه ای شوند.

وی گفت: با تحلیل های انجام شده خطای انسانی علت بروز ۷۰ درصد از حوادث جاده ای است که رانندگان می توانند با رعایت بایدها و نبایدهای لازم به ویژه در روزهای برفی و بارانی سهم قابل ملاحظه ای در کاهش حوادث و تلفات جاده ای ایفا کنند.