اخبار / استانی

برگزاری ۱۲ مانور امدادونجات در خراسان جنوبی همزمان با هفته ایمنی در برابر زلزله

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، فرصت مناسبی برای آگاهی بخشی جامعه در مقابله با حوادث و بحران های طبیعی است.

۲ ماه قبل

برگزاری ۱۲ مانور امدادونجات در خراسان جنوبی همزمان با هفته ایمنی در برابر زلزله

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرحیم شهریاری، با اشاره به شرایط جغرافیایی خراسان جنوبی بیان کرد: قرار گرفتن این استان روی گسل های فعال، بر ضرورت ارتقاء سطح آگاهی جامعه می افزاید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: همزمان با هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، ۱۲ مانور در سراسر استان با رویکرد تمرین امدادرسانی به آسیب دیدگان حوادث برگزار خواهد شد.

وی گفت: تاکنون هفت مانور در شهرستان های قاین، درمیان، سرایان، زیرکوه، سربیشه، فردوس و مرکز استان برگزار شده است، که از این تعداد پنج مانور زلزله، مانور جاده و سیلاب در قاین و مانور ترکیبی در راهداری مرکز استان اجرایی شده است.

شهریاری همچنین از حضور ۱۲۰ نیروی امدادی در قالب ۳۰ تیم در این مانورها خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۰ نفر خانم و ۸۰ نفر آقا بوده اند.

وی گفت: همچنین تیم های اسکان، جست‌وجو و نجات، جاده، آوار و آنست (سگ های زنده یاب) در این مانورها شرکت داشته اند.

شهریاری با بیان اینکه در شهرستان های بیرجند، بشرویه، خوسف، نهبندان و طبس در هفته جاری مانور برگزار خواهد شد، افزود: پیش بینی می شود بیش از ۲۰۰ نفر در قالب ۵۰ تیم در این مانور ها به تمرین امدادرسانی به حادثه دیدگان بپردازند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون امدادگران و نجاتگران هلال احمر خراسان جنوبی در ۳۲ مانور با موضوعات مختلف امدادی حضور داشته اند.