اخبار / ستادی

در حوادث جوی ۸ روز گذشته انجام شد: امدادرسانی به بیش از ۲۳ هزار و ۶۰۰ نفر در استان‌های کرمان و هرمزگان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امدادگران هلال احمر در ۸ روز گذشته به بیش از ۲۳ هزار و ۶۰۰ نفر از هموطنان در استان کرمان و هرمزگان امدادرسانی کردند.

۱ هفته قبل

در حوادث جوی ۸ روز گذشته انجام شد: امدادرسانی به بیش از ۲۳ هزار و ۶۰۰ نفر در استان‌های کرمان و هرمزگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، حامد سجادی درباره امدادرسانی به سیل زدگان استان کرمان، گفت: در ۸ روز گذشته به ۸ هزار و ۱۸۸ نفر از هموطنان در استان کرمان که در ۱۹ شهرستان دچار سیل و آبگرفتگی شده اند، امدادرسانی شد.

وی افزود: ۵۹ تیم امدادی متشکل از ۱۰۳ امدادگر و نجاتگر با بکارگیری ۴۱ خودروی عملیاتی در ۵۰ شهر و روستا در حال ارائه خدمات امدادی به صورت شبانه روزی به سیل زدگان استان کرمان هستند و امدادگران هلال احمر در این مدت ۶۳۴ نفر را به صورت اضطراری اسکان دادند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید کرد: ۱۴۳ خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی و ۱۸۸ باب منزل از آب تخلیه شد.

به گفته وی، تاکنون ۸۲۲ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۵۰ تخته چادر، یک هزار و ۹۳۹ کیلوگرم نایلون پوششی، ۳۸۱ تخته پتو، ۸۸ تخته موکت، ۲۱ شعله والور، ۲۲۳ قوطی کنسرو، ۱۲۸ بطری روغن، ۱۲۰ کیلوگرم قند و شکر، و ۴۴۲ کیلوگرم برنج میان متاثران کرمانی توزیع شده است.

سجادی با اشاره به عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی استان هرمزگان نیز گفت: در ۸ روز گذشته ۷۹ تیم امدادی متشکل از ۳۹۸ امدادگر و نجاتگر با بکارگیری ۲۸ دستگاه خودروی عملیاتی در ۶۸ شهر و روستا به ۱۵ هزار و ۵۶۱ نفر از هموطنان در این استان امدادرسانی کردند.

وی به اسکان اضطراری ۳ هزار و ۵۰ نفر در استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: ۴ هزارکیلوگرم اقلام امدادی در قالب ۱۵ سورتی پرواز در میان سیل زدگان استان توزیع شد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۲ هزار و ۷۲۵ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۱۲۵ بسته غذایی یک ماهه، ۶۱۰ دستگاه چادر، ۴ هزار و ۷۵۲ کیلوگرم نایلون پوششی، ۳ هزار و ۵۷۲ تخته پتو، یک هزار و ۶۸۳ تخته موکت، ۲۳۱ شعله والور، ۴۹۰ قوطی کنسرو، ۲۴۶ بطری روغن، ۳۴۵ کیلوگرم قند و شکر، و یک هزار و ۹۰ کیلوگرم برنج میان متاثران هرمزگانی توزیع شده است.