اخبار / استانی

ارائه خدمات امدادی به ۱۰ هزار حادثه‌دیده در بارندگی‌های کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از ارائه خدمات امدادی در طی ۶ روز گذشته به ۱۰ هزار نفر در قالب یک هزار و ۸۱۷ خانوار خبر داد.

۱ ماه قبل

ارائه خدمات امدادی به ۱۰ هزار حادثه‌دیده در بارندگی‌های کرمان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان از تاریخ ۲۰ دی ماه تا به امروز گفت: ۲۴۰ نفر از نیروهای امدادی این جمعیت، به ۱۰ هزار نفر در قالب یک هزار و ۶۹۷ خانوار امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به امدادرسانی هلال احمر در ۱۲۴ روستای گرفتار در سیل و آب گرفتگی افزود: ۴۰ تیم با ۱۴۳ نفر امدادگر به ۸ هزار و ۹۹۲ نفر در شهرستان های منوجان، کهنوج، ریگان، ساردوئیه، ارزوئیه، کوهبنان، فاریاب، رودبارجنوب، قلعه گنج و عنبرآباد امداد رسانی کردند.

وی همچنین به ارسال یکصد بسته غذایی ۷۲ ساعته به روستاهای جُلدر و بنگرو در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و گفت: این اقلام بدلیل مسدود بودن محورهای مواصلاتی از طریق بالگرد ارسال شده است.

فلاح در پایان به ارائه خدمات و امدادرسانی‌ به مناطق و روستا‌های حادثه دیده از برف و کولاک اشاره کرد وگفت: امدادرسانی به ۲۳ روستا، مناطق کوهستانی و محور‌های مواصلاتی در شهرستان‌های کرمان، ساردوییه، شهداد، سیرجان، دهبکری بم، رابر، کوهبنان، شهربابک، انار، بافت و راین توسط ۲۸ تیم اعزامی به یک هزار و ۳۲۰ نفر انجام شده است که از این آمار ۲۳۱ خودرو گرفتار شده در برف رهاسازی شدند و ۵۲۴ نفر اسکان یافتند.