اخبار / استانی

ارسال دومین محموله کمک‌های هلال‌احمر یزد به مناطق سیل‌زده/ اعزام بیش از ۵۰ نجاتگر به سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: در مرحله دوم کمک رسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان، ۷۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، چادر، نایلون و پتو به مناطق سیل زده این استان ارسال شد.

۱ ماه قبل

ارسال دومین محموله کمک‌های هلال‌احمر یزد به مناطق سیل‌زده/ اعزام بیش از ۵۰ نجاتگر به سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، محسن حرازی زاده یزدی با بیان اینکه این دومین محموله‌ای است که از طرف هلال احمر ارسال می‌شود گفت: در محموله اول حدود ۵۰۰ قطعه چادر، چهار تن مرغ فریزشده و یک تن برنج ارسال شده است.

حرازی زاده افزود: در محموله دوم که امروز ارسال می‌شود،۷۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته شامل تن ماهی، ماکارونی و همچنین آب معدنی، چادر، نایلون و پتو است که با دو دستگاه کامیون به مناطق سیل زده ارسال شد.

حرازی زاده از مردم استان یزد به دلیل حس نوع‌دوستی آنان تشکر کرد و گفت: کمک‌های مردمی در چهار نقطه از شهرستان یزد با برپایی چادرهای هلال احمر در حال جمع‌آوری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین گفت: بیش از ۵۰ نفر از امدادگران زبده استان از شهرستان‌های یزد، خاتم، میبد و ابرکوه و پرسنل هلال احمر در قالب ۱۲ تیم عملیاتی به مدت ۱۵ روز به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: با توجه به اعلام نیاز، ۵ خودرو کمک دار، یک دستگاه مینی بوس، یک خودرو فرماندهی و یک دستگاه کامیون نیز در این زمینه به مناطق ارسال شد.

وی بیان کرد: تا کنون دو محموله کمک های مردمی نیز به مناطق سیل زده ارسال شده است و هموطنان یزدی می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد همه بانک ها و یا کد دستوری *۱۱۲#  واریز کرده و کمک های غیرنقدی خود را به پایگاه های هلال احمر در شهرستان یزد و یا شعب هلال احمر سراسر استان تحویل دهند.