اخبار / استانی

ارسال یک‌هزار و ۶۰۰ تخته موکت از هلال‌احمر اصفهان به مناطق سیل‌زده هرمزگان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان از امدادرسانی نجاتگران اصفهانی به ۱۴۷ حادثه دیده از بارش برف و کولاک در این استان در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

۱ ماه قبل

ارسال یک‌هزار و ۶۰۰ تخته موکت از هلال‌احمر اصفهان به مناطق سیل‌زده هرمزگان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ داریوش کریمی با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان گفت: در ۴۸ ساعت گذشته به ۱۴۷ حادثه‌دیده در مناطق سردسیر استان از جمله جاده شهرضا – آباده که به علت کاهش دمای ناگهانی و لغزندگی جاده‌ها حادثه دیدند، امدادرسانی شد.

کریمی افزود: در این مدت نجاتگران اصفهان به ۱۰ مورد حادثه واژگونی خودرو سبک و سنگین و به بیش از ۱۰۰ مسافر گرفتار در برف امدادرسانی کرده و مقادیری پتو و کنسرو در بین حادثه دیدگان توزیع کردند.

وی گفت: در این ماموریت‌ها، امدادگران در قالب ۲۴ تیم عملیاتی شامل ۶۴ نجاتگر و پرسنل عملیاتی و به کارگیری ۲۲ دستگاه آمبولانس، خودروی نجات و کمک‌دار، اقدام به امدادرسانی به حادثه دیدگان حوادث کرد.

کریمی افزود: محموله کمک‌های امدادی هلال‌احمر اصفهان برای سیل زده‌های هرمزگان شامل یک‌هزار و ۶۰۰ تخته موکت با یک دستگاه تریلی بارگیری و ارسال شد و همچنین تیم های امدادی منطقه شرق و جنوب استان به منظور امدادرسانی به هموطنان سیل زده استان های سیستان و هرمزگان در آماده باش هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان به مسافران و رانندگانی که قصد سفر به مناطق کوهستانی و سردسیر را دارند توصیه کرد باتوجه به شرایط جوی و بارندگی های آینده از ایمنی خودرو خود مطمئن شده و  زنجیر چرخ و اقلام غذایی و البسه کافی همراه داشته باشند.