اخبار / استانی

اعزام ۱۵ تیم عملیاتی هلال‌احمر فارس به منطقه سیل‌زده فنوج در سیستان‌وبلوچستان/ ارزیابی مناطق سیل‌زده و توزیع اقلام زیستی میان حادثه‌دیدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس از اعزام ۱۵ تیم عملیاتی و فرماندهی مدیریت هلال احمر این استان به سیستان و بلوچستان خبر داد. 

۱ ماه قبل

اعزام ۱۵ تیم عملیاتی هلال‌احمر فارس به منطقه سیل‌زده فنوج در سیستان‌وبلوچستان/ ارزیابی مناطق سیل‌زده و توزیع اقلام زیستی میان حادثه‌دیدگان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ حسین درویشی گفت: این تیم ها از شهرستان های داراب، لارستان، فسا و نی ریز توسط ۱۰ خودرو کمک دار و ۴ خودرو گروهی با تجهیزات انفرادی و تخصصی به منظور امدادرسانی به مردم آسیب دیده از سیل، به استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند و در حال حاضر نیروهای امدادی استان فارس، در شهرستان فنوج مستقر هستند.

درویشی افزود: وضعیت ۱۵ منطقه توسط امدادگران و نجاتگران و همچنین گروه های تخصصی استان فارس مورد ارزیابی قرار گرفته و توزیع اقلام ضروری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل در حال انجام است.

وی با اشاره به راه اندازی انبار امدادی جمعیت هلال احمر استان فارس در شهرستان فنوج، گفت: در ارزیابی های انجام شده از ۵۴۷ منزل مسکونی منطقه، ۳۲ منزل غیرقابل سکونت بوده و همچنین از ۶۲۱ خانواری که در ۱۵ منطقه ارزیابی شده سکونت دارند، ۳۱۳ خانوار نیازمند کمک هستند که اقلام امدادی و زیستی بین آنها در حال توزیع است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس بیان کرد: تاکنون ۸۰۰ میلیون ریال از سوی مردم فارس به حساب های هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان سیستان و بلوچستان و جنوب و جنوب شرق کشور واریز شده است.  

وی با اشاره به اقلام مورد نیاز سیل زدگان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۵۰۰ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته، ۲۲۰ شعله والور و ۲۵۰۰ تخته پتو از جمعیت فارس به استان سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

درویشی بسته های مواد غذایی را حاوی ۱۰ هزار قوطی تن ماهی، ۱۰ هزار قوطی کنسرو لوبیا، ۵ هزار قوطی کنسرو برنج، ۲۵۰۰ بسته خرما، ۲۵ هزار لیوان یکبار مصرف و ۲۵ هزار قاشق و چنگال برشمرد.

لازم به ذکر است: بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است که شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب به شکل کلی و جزئی تخریب شده است.