اخبار / خبر فوری / ستادی

امدادرسانی به ۱۸۶ هزار متاثر از حوادث جوی در ۱۴ روز گذشته/ توزیع ۳۴ هزار بسته غذایی و ۷۱ هزار بطری آب معدنی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۸۶ هزار نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در ۱۴ روز گذشته خبر داد و تاکید کرد: تاکنون ۳۳ هزار و ۹۰۲ بسته غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه و ۷۱ هزار و ۲۰۹ بطری آب معدنی میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است.

۴ هفته قبل

امدادرسانی به ۱۸۶ هزار متاثر از حوادث جوی در ۱۴ روز گذشته/ توزیع ۳۴ هزار بسته غذایی و ۷۱ هزار بطری آب معدنی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با تشریح گزارش عملیات امدادرسانی در حوادث جوی (برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی) از ۱۸دی ماه تا صبح امروز چهارشنبه ۲ بهمن ماه گفت: هموطنان همه استان‌ها متاثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده اند و در این مدت با فعالیت شبانه روزی ۳ هزار و ۸۹۲ امدادگر و نجاتگر به ۱۸۶ هزار نفر از هموطنان خدمات امداد و نجات ارائه شده است.

وی افزود: امدادگران هلال احمر در یک هزار و ۵۱ شهر، روستا و جاده کوهستانی به متاثران از حوادث جوی، خدمات امدادی ارائه کرده و با برپایی سه اردوگاه اسکان اضطراری و چادرهای فردی، ۲۵ هزار و ۸۵۸ نفر را به صورت اضطراری اسکان دادند. به علاوه ۱۱۶ نفر از سوی نیروهای امدادی هلال احمر نجات یافته و به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در این مدت ۴۳۵ دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی و ۲۴۰ واحد مسکونی از سیلاب تخلیه شد، افزود: در این مدت متاسفانه ۵ نفر از هموطنان در مه ولات استان خراسان رضوی، بشاگرد استان هرمزگان و سرباز و کنارک سیستان و بلوچستان بر اثر وقوع سیل و ریزش آوار جان باختند.

وی گفت: ۱۱ فروند بالگرد که شامل ۴ بالگرد هلال احمر و ۷ بالگرد نظامی است، با انجام ۱۹۴ سورتی پرواز معادل ۱۴۲ ساعت پرواز، ۵۸ هزار کیلوگرم اقلام امدادی را به مناطق متاثر از سیل منتقل کردند.

سلیمی در پایان تاکید کرد: ۳۳ هزار و ۹۰۲ بسته غذایی، ۴ هزار و ۱۹۱ دستگاه چادر امدادی، ۲۳ هزار و  ۱۶۷ تخته پتو مینگ، ۲۰ هزار و ۴۹۸ کیلوگرم نایلون پوششی، ۸ هزار و ۸۷ تخته موکت، ۵هزار و ۲۵۸ کیلوگرم قند و شکر، ۱۷ هزار و ۷۸۳ کیلوگرم برنج، ۲ هزار و ۶۰۷ شعله والور، ۳ هزار و ۱۱ قوطی روغن، ۷۱ هزار و ۲۰۹ بطری آب معدنی، ۴ هزار و ۴۱۷ کیلوگرم حبوبات و ۱۸۸ کیلوگرم خرما میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است و امدادرسانی در بخش هایی از استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد.