اخبار / استانی

ارائه خدمات کاروان سلامت مهریز در روستای گردکوه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز از ویزیت رایگان بیش از ۷۰ نفر از اهالی روستای گردکوه مهریز با اجرای طرح کاروان سلامت هلال احمر در این روستا خبر داد.

۴ هفته قبل

ارائه خدمات کاروان سلامت مهریز در روستای گردکوه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ علیرضا فخری گفت: کاروان سلامت در راستای اهداف جمعیت هلال احمر و به منظور ارتقای سطح سلامت روستاها، آگاهی از سلامت جسمی روحی و ارزیابی سطح سلامت روستاییان به روستاهای مناطق مختلف استان اعزام می‌شود.

وی افزود: معاینه اهالی روستا توسط پزشکان عمومی، تجویز و تحویل دارو به صورت رایگان، ارائه آموزش‌های پزشکی در زمینه بیماری‌های فصلی از جمله برنامه‌ها و خدمات کاروان‌های سلامت جمعیت هلال احمر مهریز به این روستا بوده است.

فخری گفت: در اعزام کاروان سلامت هلال احمر به روستای گردکوه مهریز یک پزشک عمومی، یک دندانپزشک، یک ماما، یک پرستار، یک دارویار و پنج نفر از داوطلبان هلال احمر این شهرستان حضور داشته که بیش از ۷۰ نفر از اهالی روستا ویزیت رایگان و از خدمات این کاروان بهره مند شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز بیان کرد: اعضای این کاروان همچنین به منظور پاسداشت و گرامیداشت شهدای والامقام با خانواده شهید عبدالحسین محسنی دیدار کردند.

وی افزود: کاروان سلامت همچنین افراد بی‌بضاعت در روستاهای مختلف را شناسایی کرده و سبد غذایی میان آنها توزیع می‌کنند.

لازم به ذکر است: طرح کاروان سلامت از طرح های ملی جمعیت هلال احمر است که با هدف نهادینه کردن فرهنگ انفاق و دستگیری از محرومان جامعه، ارتقا و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی و همچنین هویت بخشی به فعالیت های داوطلبان در کشور برگزار می شود.