اخبار / ستادی

۷۲ ساعت امدادرسانی به هموطنان متاثر از برف و کولاک؛ اسکان ۲ هزار نفر و انتقال ۶۹ نفر به مناطق امن

رئیس سازمان امداد و نجات با اعلام امدادرسانی به ۱۱ هزار و ۷۵۵ نفر از هموطنان متاثر از برف و کولاک در ۷۲ ساعت گذشته، گفت: ۶۹ نفر از متاثران به مناطق امن و ۲۲ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

۴ هفته قبل

۷۲ ساعت امدادرسانی به هموطنان متاثر از برف و کولاک؛ اسکان ۲ هزار نفر و انتقال ۶۹ نفر به مناطق امن

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام گزارش امدادرسانی در برف و کولاک در ٧٢ ساعت گذشته، گفت: ٢۴ استان آذربایجان‌شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و رضوی، زنجان، سمنان، قزوین، فارس، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، گیلان، مرکزی، یزد و همدان تا کنون متاثر از برف و کولاک بوده و امدادگران در ۱۳۲ محور کوهستانی خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به اسکان اضطراری یک‌هزار و ۸۰۲ نفر در برف و کولاک ۷۲ ساعت گذشته، افزود: ۱۶۰ تیم عملیاتی شامل ۸۰۰ امدادگر و نجاتگر خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه کرده و ۵۸۳ دستگاه خودرو را از برف و کولاک رها کردند. همچنین در این مدت ۸۱۲ تخته پتو، ۳۳۰ بسته غذایی، یک‌هزار و ۹۸۸ قوطی کنسرو، ۱۳۳ کیلوگرم خرما، ۹۹۳ قرص نان، ۶۰۲ بطری آب معدنی و ۹۰۰ بسته بیسکویت میان هموطنان متاثر از برف و کولاک توزیع شده است.