اخبار / استانی

خدمات امدادگران خراسان جنوبی به ۶۵۰ حادثه‌دیده در یک ماه گذشته/آماده باش ۵۳۶ نیروی عملیاتی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی گفت: امدادگران هلال احمر این استان در یک ماه گذشته در ۱۶۱ حادثه، خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه کردند.

۴ هفته قبل

خدمات امدادگران خراسان جنوبی به ۶۵۰ حادثه‌دیده در یک ماه گذشته/آماده باش ۵۳۶ نیروی عملیاتی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد رحیم شهریاری افزود: ۴۰ درصد از ۱۶۱ ماموریت این استان در یک ماه گذشته در حوادث جاده ای، ۱۲ درصد سیل و آبگرفتگی، ۲۴ درصد برف و کولاک و ۲۴ درصد در دیگر موارد بوده و در این زمینه به ۶۵۰ حادثه دیده امدادرسانی شده که ۵۲ درصد از این افراد در حوادث جاده ای، ۱۶ درصد در حوادث برف و کولاک، ۱۹ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی و ۱۳ درصد در دیگر زمینه ها خدمات گرفته اند.

وی گفت: ۵۳۶ نیروی عملیاتی در قالب ۲۲۰ تیم و ۲۰۶ دستگاه ناوگان ترابری در این حوادث به کارگیری شده  و ۷۴ نفر نیز در پایگاه های هلال احمر اسکان داده شدند.  به علاوه با توجه به اعلام شرایط نامساعد جوی،۴۱ تیم امدادی به تعداد ۲۰۸ نفر در ۲۶ پایگاه ثابت و موقت،پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم های واکنش سریع و آنست(سگ های زنده یاب)، آماده‌باش هستند.

شهریاری با بیان اینکه ۵۲ دستگاه آمبولانس و خودروی نجات برای خدمت رسانی به حادثه‌دیده‌ها در پایگاه های امداد و نجات استان مستقر است، افزود: ۴۰ دستگاه خودروی امدادی نیز به عنوان پشتیبان آماده به‌کارگیری است.