اخبار / استانی

اسکان اضطراری ۱۶ هزار و ۴۳۷ آسیب‌دیده از سیل در سیستان‌ و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از امدادرسانی به ۳۶ هزار و ۸۰۳ خانوار سیل زده از زمان وقوع سیل و آبگرفتگی در این استان خبر داد و افزود: خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان با تلاش بی وقفه ۵۱۷۶ نفر-روز نجاتگر در قالب یک هزار و ۳۳۹ تیم عملیاتی ادامه دارد.

۴ هفته قبل

اسکان اضطراری ۱۶ هزار و ۴۳۷ آسیب‌دیده از سیل در سیستان‌ و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛ رسول راشکی افزود: از ۲۱ دی تا ۶ بهمن ماه، در  یک هزار و ۱۲۵ روستا و ۱۵ شهرستان این استان که درگیر سیل و آبگرفتگی شده بودند، خدمات امدادی ارائه شده است.

وی گفت: در این مدت، امدادگران هلال احمر ۱۶ هزار و ۴۳۷ آسیب دیده از سیل را اسکان اضطراری داده و ۳ هزار و ۵۷۴ دستگاه چادر، ۷ هزار و ۵۷۳ تخته موکت، ۱۵ هزار و ۱۲۸ تخته پتو و ۱۰هزار و ۳۵۴ کیلوگرم نایلون برای اسکان اضطراری متاثران از سیل، توزیع شده و مورد استفاده قرار گرفته است.  

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۲۶۹ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته، ۱۱ هزار و ۲۴ بسته غذایی یک‌ماهه و اقلام ضروری دیگر از جمله کنسرو، برنج، آب معدنی، نان، حبوبات، روغن، چای، فانوس، والور و ست ظروف و مواد بهداشتی بین سیل زدگان توزیع شده است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان با حضور نجاتگران پر تلاش این جمعیت، همچنان با تمام توان برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان و حادثه دیدگان تلاش می کند و تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنار حادثه دیدگان خواهد ماند.