اخبار / استانی

اجرای هشتمین دوره طرح ملی دادرس در شعب هلال‌احمر ایلام

معاون امور جوانان استان ایلام از پایان آموزش های “هشتمین دوره طرح ملی دادرس ” در شعب هلال احمر استان خبر داد.

۲ هفته قبل

اجرای هشتمین دوره طرح ملی دادرس در شعب هلال‌احمر ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری با اشاره به اجرای موفق هشتمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) در مدارس سراسر استان، گفت: حاصل اجرای طرح دادرس، همدلی بیشتر تشکل های دانش آموزی، و افزایش دوستی ها میان دانش آموزان است.
علی اکبری افزود: طرح ملی دادرس با هدف گسترش آگاهی عمومی، چگونگی مقابله با حوادث و بلایا، تشکیل تیم های مدیریت بحران آموزش دیده تحت عنوان تیم دادرس در مدارس و امدادرسانی در مواقع اضطراری اجرا می شود که هشتمین مرحله این طرح از آبان سال ۹۸ آغاز و تا پایان امسال نیز مرحله شهرستانی آن در سطح شعب اجرا خواهد شد.
علی اکبری گفت: طرح دادرس از زمان اجرا در هشت سال پیش تاکنون هر سال پیشرفت های مطلوبی در افزایش معلومات دانش آموزان داشته است.
وی گفت: این آموزش ها شامل پناهگیری و تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان، بانداژ و آتل‌بندی، تریاژ مقدماتی، حمل مصدوم، اطفای حریق و چادرزنی بوده است.
معاون امور جوانان هلال احمر استان ایلام افزود: هر تیم شامل یک مربی، یک سرپرست تیم و ۱۴ دانش آموز است که مدیران و مربیان مدارس مجری طرح دادرس پس از دریافت آموزش های امدادی، دانش آموزان را در قالب تیم های آماده آموزش می دهند و دانش آموزان در مراحل بعد در المپیاد آماده شهرستانی، استانی و کشوری برای مواجهه با روزهای سخت به لحاظ میزان آمادگی مورد ارزیابی قرار می گیرند.