اخبار / حوادث

خفگی ۲ نفر با گاز مونوکسید کربن در ارتفاعات عظیمیه

تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر در عملیاتی، پیکر ۲ نفر را که بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان باخته بودند به پایین کوه منتقل کرده و یک فرد مسموم را به بیمارستان منتقل شد.

۲ هفته قبل

خفگی ۲ نفر با گاز مونوکسید کربن در ارتفاعات عظیمیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، ساعت ۲ و ۲۰ دقیقه امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه مسمومیت ۳ نفر با گاز مونوکسید کربن به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام و بلافاصله یک تیم امداد و نجات کوهستان از پایگاه عظیمیه به محل اعزام شد.

براساس این گزارش، ۳ نفر که برای اقامت در ارتفاعات عظیمیه کرج چادر برپا کرده و برای گرم کردن خود در چادر از ذغال استفاده کرده بودند، دچار گاز گرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند. ۲ مرد ۴۵ ساله براثر گاز گرفتگی در دم جان باختند و یک جوان ۳۶ ساله که مسموم شده بود با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر استان البرز به بیمارستان منتقل شد.

با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر، پیکر ۲ جان‌باخته در ارتفاعات عظیمیه کرج در حال انتقال به پایین کوه است.

کوهنوردان در هوای سرد از روشن کردن آتش و قرار دادن ذغال در داخل چادرهای اقامتی خود، برای گرک کردن محیط چادر، خودداری کنند.