اخبار / استانی

برگزاری یادواره‌ آیت‌الله حیدری و شهدای انقلاب اسلامی در ایلام

به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام، یادواره‌ آیت‌الله حیدری ایلامی و شهدای انقلاب اسلامی در استان ایلام برگزار شد.

۲ هفته قبل

برگزاری یادواره‌ آیت‌الله حیدری و شهدای انقلاب اسلامی در ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، امام جمعه ایلام در این مراسم گفت: مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی، روحانی تحصیل‌کرده، مجتهد، آگاه و با بصیرت بود که عمر خود را صرف سربلندی و اعتلای انقلاب و نظام اسلامی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین «الله نور کریمی تبار» در یادواره مرحوم آیت الله حیدری ایلامی، شهدای روحانی و شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: روحانیون و طلاب ایلامی و در راس آن مرحوم آیت الله حیدری ایلامی، دوشادوش مردم این استان در پیروزی انقلاب و دفاع از کیان اسلامی گام برداشته و در این راه نیز شهدای عزیزی را تقدیم آرمان های نظام مقدس اسلامی کرده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با تاکید بر اینکه برگزاری یادواره و گرامیداشت نام شهدا کمترین کاری است که می توان در جهت پاسداشت مقام والای آنان انجام داد، افزود: تجلیل از فعالیت های تربیتی علمای برجسته استان به ویژه آیت الله حیدری ایلامی و همچنین آشنایی نسل جوان با رشادت های شهدای روحانی در دوران دفاع مقدس از اهداف برگزاری یادواره مرحوم آیت الله حیدری ایلامی و یادواره شهدای روحانی استان است.

حجت الاسلام و المسلمین الیاسی بیان کرد: شهدای انقلاب و دوران ۸ سال دفاع مقدس دین بزرگی بر گردن همه ما دارند و امروز امنیت و آرامش حاکم بر کشور مرهون خون پاک این شهدای عزیز است.

در این مراسم از تمثال مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی با حضور  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان و دیگر مسئولان اجرایی و فرهنگی استان رونمایی شد.