اخبار / استانی / ستادی

امدادرسانی به ۶۳۹۱ مسافر درراه‌مانده/ تشریح آخرین اقدامات جمعیت هلال‌احمر استان گیلان در برف و کولاک روزهای گذشته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش برف در استان گیلان تا ساعت ۱۷ عصر روز جاری چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه به ۶۳۹۱ نفر از در راه ماندگان و حادثه دیده امدادرسانی شد.

۲ هفته قبل

امدادرسانی به ۶۳۹۱ مسافر درراه‌مانده/ تشریح آخرین اقدامات جمعیت هلال‌احمر استان گیلان در برف و کولاک روزهای گذشته

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، مهدی ولی پور افزود: ۱۶ شعبه و ۲۵ پایگاه و پست امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان برای مقابله با برف فعالیت داشتند. ۷۱۰ نفر از نیروهای امدادی و ستادی جمعیت هلال احمر گیلان در قالب ۱۴۷تیم، طی عملیات های مختلف نسبت به امدادرسانی اقدام کردند، علاوه بر این ها تیم های واکنش سریع، سپاه قدس و تعدادی از سازمان های مردم نهاد همچون تیم آفرود در کمک رسانی ها با جمعیت همراه بودند، همچنین تا این لحظه سه نفر از مصدومین ناشی از برف به مراکز درمانی انتقال یافتند که یکی از مصدومین مربوط به ریزش بهمن روستای رشته رود رودبار بود که با بالگرد به بیمارستان انتقال یافت.

ولی پور ضمن اشاره به اسکان اضطراری مسافرین در پی بارش برف، گفت: برای ۱۶۴۲ نفر از مسافرین اسکان یافته در مکان های امن همچون مساجد، باشگاه‌های ورزشی و راهداری های مسیر جاده ها، اقلام غذایی نظیر، ۱۳۳۷ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۵۷۶ بطری آب معدنی، ۱۲۹۰ قرص نان، ۲۵۹۵ بسته بیسکوئیت و کلوچه و ۶۹۰ کیلو خرما، ۱۶۰ بسته جیره خشک و اقلام زیستی و همچنین دیگر کمک ها نظیر ۱۹۵ تخته پتو، ۱۴۷ کیلو نایلون، ۱۸۸ گالن آب، ۴۸ روغن، موکت، فانوس از سوی جمعیت هلال‌احمر گیلان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان دررابطه با لجستیک جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر با ۱۴۲ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی همچنان در حال فعالیت و خدمت به مردم و مسافران هستند.

ولی پور ضمن اشاره به خدمات هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: با مساعد شدن شرایط هوایی از صبح امروز علاوه بر امدادرسانی زمینی، امدادرسانی هوایی نیز با دو فروند بالگرد در سطح استان گیلان صورت گرفت.

او همچنین گفت: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

او با تاکید بر خودداری هموطنان از سفرهای غیرضروری بیان کرد: با توجه به یخ‌زدگی جاده ها و معابر از امشب، هموطنان حتی الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند، همچنین از امشب با احتمال یخ‌زدگی مسیر بزرگراه امامزاده هاشم به رشت با تمهیدات لازم، نجاتگران با امکانات غذایی و زیستی در چند نقطه برای اسکان اضطراری و کمک رسانی متمرکز شده اند. هموطنان و مسافرین عزیز برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.