اخبار / ستادی

به همت معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر برگزار می‌شود: نشست تخصصی «حمایت‌اجتماعی از بازماندگان در بحران»

نشست علمی-تخصصی «حمایت‌اجتماعی از بازماندگان در بحران» با ارائه و سخنرانی‌های پژوهشگر و مددکار ارشد اجتماعی، معصومه کمال الدینی به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه برگزار می‌شود.

۷ روز قبل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر در این نشست به اهمیت مساله بازتوانی پس از حادثه پرداخته می‌شود. بازتوانی و حمایت‌اجتماعی یکی از پیش‌نیازهای دارای اهمیت در مدیریت‌ رفتارهای مقابله‌ای و مرحله بهبودی در چرخه مدیریت بحران و یکی از شاخص‌های مهم کاهش آسیب‌پذیر ی اجتماعی و روانی در گروه‌های اجتماعی مناطق آسیب‌دیده از بحران‌های طبیعی مانند زلزله و سیل است.
پرداخت به مساله بازتواتی‌ در امدادونجات از مقوله‌هایی است که دیگری در آن موضوعیت دارد و می‌تواند راهنمای عملی خوب و بصیری باشد برای کسانی که به امر یاریگری اهتمام دارند. نحوه مواجه ما با دیگری، تبیین و توجیه کرامت از دیگر موضوعاتی است که در این نشست مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.
این نشست علمی-تخصصی روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه از ساعت ۱۰ صبح در موزه جمعیت هلال احمر برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، نشست « حمایت‌اجتماعی از بازماندگان در بحران »،‌ نهمین نشست علمی-تخصصی در زمینه اخلاق‌ امدادگری است. سلسله نشست‌های علمی مرتبط با مفاهیم و اهداف جمعیت هلال احمر در آینده نیز با حضور صاحب نظران و کارشناسان ادامه خواهد یافت. هدف از برگزاری این سلسله‌ نشست‌های علمی و تخصصی بررسی و تحلیل موضوع‌های مربوط به جمعیت هلال‌احمر توسط اندیشمندان و متفکران حوزه علوم انسانی و مقدمه برگزاری همایش اخلاق امدادگری است. حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.