اخبار / استانی

امداد هوایی با ۲ فروند بالگرد در دو روز/ جست‌وجوی مفقودان ریزش بهمن در روستای رشته‌رود رودبار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: تیم امداد هوایی هلال‌احمر در ۲ روز گذشته با ۲ فروند بالگرد و بیش از ۱۰ سورتی پرواز کمک رسانی به روستاهای صعب العبور استان را انجام داد.

۱ هفته قبل

امداد هوایی با ۲ فروند بالگرد در دو روز/ جست‌وجوی مفقودان ریزش بهمن در روستای رشته‌رود رودبار

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن اشاره به امدادرسانی در ۱۶ روستای شهرستانهای تالش، لنگرود، رودبار و سیاهکل، افزود: حدود یک‌هزار بسته غذایی چهار نفره ۷۲ ساعته، ۲۰۰ تخته پتو، یک‌هزار و ۲۰۰ کیلوگرم قند و شکر و حبوبات و برخی اقلام دیگر تاکنون در روستاهای صعب‌العبور توزیع شد.
وی از ادامه کمک رسانی با بالگرد در پی ریزش بهمن در روستای رشته رود بخش مرکزی شهرستان رودبار خبر داد و گفت: نجاتگران برای امداد رسانی با بالگرد به منطقه رشته رود بخش مرکزی شهرستان رودبار اعزام شدند. یک مصدوم زن، روز گذشته با بالگرد به بیمارستان انتقال یافت و با حضور نجاتگران در روستا از روز گذشته تاکنون و جست و ‌‌جو از زیر آوار امروز یک زن دیگر زنده خارج و به بیمارستان منتقل شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اعلام فوت یک مادر و فرزند تصریح کرد: متاسفانه مادری به همراه فرزندش هم در زیر آوار جان باختند.
وی با اشاره به ادامه کمک رسانی ها، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای جست‌وجو و امدادرسانی از سوی جمعیت هلال احمر همچنان ادامه دارد.