کاهش خطای انسانی با راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت انبارهای امدادی کشور

کاهش خطای انسانی با راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت انبارهای امدادی کشور

۵ سال قبل

کاهش خطای انسانی با راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت انبارهای امدادی کشور

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از راه اندازی نخستین سیستم یکپارچه موجودی و مدیریت انبارهای امدادی کشور در هلال احمر خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه، خطای انسانی در مدیریت و پشتیبانی عملیات امدادرسانی به آسیب دیدگان انواع حوادث برطرف شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، دکتر پیرحسین کولیوند افزود: یکی از نقاط قوت جمعیت هلال احمر، داشتن انبارهای پشتیبانی عملیات امداد ونجات در سطح استان ها و شهرستان های کشور است که در آنها اقلام ۲۲ گانه امدای برای اسکان اضطراری و رفع نیازهای ضروری آسیب دیدگان نگهداری می شود که این سیستم یکپارچه به منظور داشتن آمارهای برخط (آنلاین) موجودی و مدیریت انبارهای امدادی کشور، ایجاد و راه اندازی شده است.
وی توضیح داد: برای مدیریت بحران و ارسال تجهیزات امدادرسانی به میزان کافی در زمان وقوع انواع حوادث، ایجاد تحول بنیادی در استقرار سیستم نوین انبارداری در سطح کشور ضروری بود، که این اقدام عملیاتی با استفاده از تفکر سیستمی و مدیریت اقتضایی در همین راستا انجام شده است.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر گفت: یکی از موضوعات مهم، نگهداشت، پشتیبانی و توسعه این سیستم نرم افزاری است که باید با همکاری و پیگیری اداره کل فنآوری اطلاعات جمعیت هلال احمر صورت پذیرد.
مشاور رئیس سازمان امداد و نجات در امور فن آوری اطلاعات نیز در این خصوص افزود: نرم افزار جامع انبارهای امدادی، تحول اساسی در حوزه انبارداری اقلام امدادی است که مرحله نخست آن در اواخر تیر ماه در سازمان امداد ونجات به بهره برداری رسیده و مرحله دوم آن نیز با استقرار در استان قم و تهران در حال انجام بوده و پس از رفع عیوب احتمالی، مرحله سوم نیز در آینده ای نزدیک در سطح کشور به مرحله اجرا در خواهد آمد.
مهندس رضا سرشار افزود: راه اندازی سیستم یکپارچه موجودی و مدیریت انبارهای امدادی کشور با هدف ایجاد تحول در نحوه استفاده از فنآوری اطلاعات و عملیاتی کردن آن در حوزه امداد ونجات در دستور کار این سازمان راهبردی امدادرسان قرار گرفته است.