بولتن اخبار و بریده جراید چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۵/۰۴

نوشته شده در تاریخ ۰۴/۰۵/۹۱

مشاهده اخبار به صورت فایل فلش

ایرانا

ارسال محموله ۱۰۰ تنی جمعیت هلال احمر ایران به موریتانی

ایرانا: معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با اشاره به ارسال محموله ۱۰۰ تنی هلال احمر به موریتانی تصریح کرد: این محموله شامل چادر امدادی و اقلام خوراکی در حاضر به دست مسئولان جمعیت موریتانی رسیده است.
به گزارش ایرانا به نقل از جمعیت هلال احمر شهاب الدین محمدی عراقی اظهار داشت: با توجه به وقوع قحطی و خشکسالی در کشور موریتانی و کمک به جمعیت هلال احمر آن کشور در جهت توانمند سازی جمعیت موریتانی برای مقابله با بحران، یک محموله اهدایی به این کشور ارسال شد.
وی در خصوص ارسال این محموله با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران در ادامه ماموریت‌های بشردوستانه خود و در جهت کمک به مردم مسلمان آن کشور این محموله را ارسال کرده است، تصریح کرد:‌ این محموله ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی و برخی اقلام خوراکی است.
محمدی عراقی با تاکید بر اینکه این محموله در حاضر به دست مسئولان جمعت موریتانی رسیده است، خاطرنشان کرد: طبق اطلاعات واصله این محموله از گمرک شهر نواکشوت، پایتخت موریتانی وارد این کشور شده است و بعد از ترخیص در اختیار مسئولان جمعیت هلال احمر آن کشور قرار داده شده است.


فارس

در جهت کمک به مسلمانان میانمار اعلام شد آمادگی هلال احمر ایران برای اعزام امدادگر به میانمار

حسین درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد تا تیم‌های امدادی خود را برای کمک به مسلمانان میانمار اعزام کند.
وی افزود: البته جمعیت هلال احمر این آمادگی را اعلام کرده است اما باید هماهنگی‌های آن از طریق میانمار برای اعزام امدادگران هلال احمر کشورمان صورت پذیرد.


بعثه مقام معظم رهبری

فعالیت های هیات پزشکی تا آخر عملیات عمره ادامه دارد

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه از ابتدای اعزام زائران به عمره مفرده تاکنون ۷۰۰ هزار زائر ایرانی توسط پزشکان این مرکز در مکه و مدینه معاینه شده اند گفت: سرماخوردگی و گرفتگی های عضلانی بیشترین بیماری این زائران بوده است.

‘ ولید دنده بر’ در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با توجه به جدول خروج زائران از مدینه و بازگشت آنان از مکه مکرمه به ایران ، آخرین خدمات پزشکی و بهداشتی به زائران ایرانی عمره در مدینه منوره و مکه مکرمه به ترتیب، هشتم و هجدهم مرداد ماه جاری خواهد بود.

این مقام مسوول در مرکز پزشکی حج و زیارت ادامه داد: همچنین با شروع فصل گرما در عربستان سعودی و افزایش درجه حرارت هوا در مدینه منوره و مکه مکرمه، تا کنون زائر ایرانی مبتلا به گرمازدگی شدید و متوسط وجود نداشته است.

*** ارایه ۲۵۰ هزار خدمات پیراپزشکی به زائران ایرانی :
دنده بر در ادامه به خدمات ارایه شده به زائران ایرانی در عمره مفرده اشاره کرد و گفت: از ابتدای عمره جاری تاکنون، ضمن معاینه ۷۰۰ هزار زائر ایرانی، ۲۵۰ هزار مورد خدمات پیراپزشکی شامل تزریقات، پانسمان، نوار قلب، تست قند خون، جراحی های موضعی و سرم درمانی ارایه شده است.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت یادآور شد: این مرکز هفت درمانگاه در مدینه منوره، ۱۰ درمانگاه در مکه مکرمه و یک درمانگاه بین راهی در مسیر مدینه به مکه دارد که در صورت نیاز خدمات پزشکی و بهداشتی به زائران ایرانی ارایه می کند.

*** بستری بیش از ۹۰۰ زائر ایرانی در بیمارستان های عربستان :
دنده بر با بیان اینکه از ابتدای عمره جاری تاکنون دو هزار و ۳۶ زائر ایرانی به دلیل بیماری های حاد به بیمارستان های عربستان سعودی در شهرهای مکه و مدینه انتقال یافتند گفت: از این تعداد ۹۸۱ نفر بستری شدند و ۶۶ زائر ایرانی بیمار نیز به ایران انتقال یافتند.

این مقام مسوول در مرکز پزشکی حج و زیارت ارایه ۷۱۰ مورد دیالیز، ۷۹ عمل جراحی در بیمارستان های سعودی و دو هزار و ۲۰۰ بازدید از هتل های محل اقامت زائران ایرانی و آشپزخانه های مرکزی را از دیگر خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت به زائران ایرانی در عمره جاری عنوان کرد.

به گفته دنده بر طبق بررسی های صورت گرفته، دردهای عضلانی و اسکلتی و درگیری های سیستم تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی به ترتیب بیشترین بیماری زائران ایرانی عمره مفرده جاری در مدینه منوره و مکه مکرمه را تشکیل می دهد.

آخرین گروه زائران ایرانی ۲۹ تیر ماه به سوی سرزمین وحی اعزام شدند که هفدهم مرداد ماه جاری نیز از مکه مکرمه به کشور باز می گردند.


ایلنا

  تقدیر نماینده ولی فقیه از مرکز پزشکی حج و زیارت

ایلنا: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با ارسال نامه‌ای به مرکز پزشکی حج و زیارت از تلاش‌های صورت گرفته در عتبات عالیات تشکر کردند.
به گزارش ایلنا، در این نامه نماینده ولی فقیه از علی ریاض رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت، تقدیر کرده است.
لازم به یادآوری است این نامه در پی اعزام تیم ویژه درمانی در ایام الله نیمه شعبان به عراق جهت ارائه خدمات درمانی به زائرین حرم حسینی و ارسال گزارش مصور آن به دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت صورت گرفته است.
پایان پیام


باشگاه خبرنگاران

جمعیت هلال احمر ایران: محموله ۱۰۰ تنی کمک های بشر دوستانه وارد موریتانی شد

 مدیر روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: براساس مشکلات قحطی و خ شک سالی در کشور موریتانی و اعلام نیاز جمعیت هلال احمر این کشور ما محموله ای ۱۰۰ متر را آماده و به مردم مسلمان موریتانی ارسال کردیم.
پویاحاجیان در ادامه عنوان کرد: کشور ایران در راستای کمک های بشردوستانه محمول ای ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی، اقلام خوراکی و … را از طریق دریا به این کشور فرستاد.
وی افزود: روز گذشته این محموله وارد نواکشوت؟ پایتخت مورتیانی شد حاجیان در پایان یاد آور شد: کشور موریتانی از ۵، ۶ ماه گذشته در خواست کمک کرده بود که ما توانستیم روز گذشته این محموله را به دست مسئولین هلال احمر این کشور برسانیم./ف


سلامت نیوز

محموله ۱۰۰ تنی جمعیت هلال احمر وارد موریتانی شد

سلامت نیوز : معاون امور بین الملل هلال احمر با تاکید بر اینکه محموله کمکهای بشر دوستانه هلال احمر ایران در حاضر به دست مسئولان جمعیت موریتانی رسیده است گفت: ‌این محموله ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی، برخی اقلام خوراکی و… است.
محمد شهاب محمدی عراقی در گفتگو با مهر اعلام کرد: با توجه به وقوع قحطی و خشکسالی در کشور موریتانی و کمک به جمعیت هلال احمر آن کشور در جهت توانمند سازی جمعیت موریتانی برای مقابله با بحران، یک محموله اهدایی به این کشور ارسال شد که این محموله ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی، برخی اقلام خوراکی و… است.معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با تاکید بر این‌که این محموله در حاضر به دست مسئولان جمعت موریتانی رسیده است گفت: طبق اطلاعات واصله این محموله از گمرک شهر نواکشوت، پایتخت موریتانی وارد این کشور شده است و بعد از ترخیص در اختیار مسئولان جمعیت هلال احمر آن کشور قرار داده شده است.


سلامت نیوز

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر از ابتدای سال تاکنون

سلامت نیوز : رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگرانهلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند،
گفت: از ابتدای سال تا کنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند. محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به خبرنگار مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


فارس

رئیس سازمان امداد و نجات هشدار داد ۶۶ نفر از نیمه تیر در دریا غرق شدند/گیلان در رتبه اول

محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به عملیات‌های امداد و نجات و خدمات ارائه شده توسط استان‌های حاشیه دریای خزر در طرح کاهش غریق دریای خزر از تاریخ ۱۵ تا ۳۱ تیر اظهار داشت: در مجموع هزار و ۶۵۷ عملیات انجام شد که یک هزار و ۸۱ عملیات در داخل طرح سالم‌سازی و ۵۷۶ عملیات در خارج از طرح سالم‌سازی صورت پذیرفت.
وی با اشاره به عملیات‌های نجات غریق که به نجات ۵۰ نفر و انتقال ۱۲ نفر به مراکز درمانی منجر شد، افزود: ۶۶ نفر نیز متأسفانه جان خود را بر اثر غرق شدن از دست دادند.
مظفر با اشاره به هزار و ۵۹۱ مراجعه که منتهی به درمان سرپایی یک هزار و ۵۸۴ نفر شد، گفت: بیشترین عملیات نجات غریق نیز در استان مازندران با یک هزار و ۱۴۴ عملیات صورت پذیرفت که تعداد غرق شدگان این استان نیز ۲۳ نفر و تعداد نجات یافتگان نیز ۱۹ نفر بود.
رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: در این استان نیز یک هزار و ۱۱۶ نفر درمان خدمات سرپایی دریافت کردند.
مظفر با اشاره به عملیات‌ها و حادثه‌دیدگان استان گیلان در طرح کاهش غریق دریای خزر که ۵۱۱ عملیات بوده است، گفت: ۳۵۴ عملیات در داخل طرح سالم‌سازی و ۱۵۷ عملیات در خارج از طرح سالم‌سازی صورت پذیرفت.
وی تصریح کرد: ۴۳ نفر نیز متأسفانه در استان گیلان جان خود را به دلیل غرق شدن از دست دادند و ۳۱ نفر نیز در قالب طرح کاهش غریق دریای خزر نجات یافتند.
مظفر گفت: در مجموع  برای ۴۶۶ نفر نیز در قالب طرح کاهش غریق دریای خزر در ۱۵ روز نخست تابستان در استان گیلان درمان سرپایی انجام شد.
وی با اشاره به عملیات‌ امداد به حادثه‌دیدگان استان گلستان در قالب طرح کاهش غریق دریای خزر در ۱۵ روز نخست تابستان سال جاری خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این استان هیچگونه غرق شدگی نداشتیم و فقط ۲ نفر به درمان سرپایی نیاز داشتند که برای آ‌نها انجام شد.


فارس

برای کمک به مسلمانان میانمار صورت پذیرفت ارسال محموله ۱۰۰ تنی جمعیت هلال احمر ایران به موریتانی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از جمعیت هلال احمر شهاب الدین محمدی عراقی اظهار داشت: با توجه به وقوع قحطی و خشکسالی در کشور موریتانی و کمک به جمعیت هلال احمر آن کشور در جهت توانمند سازی جمعیت موریتانی برای مقابله با بحران، یک محموله اهدایی به این کشور ارسال شد.
وی در خصوص ارسال این محموله با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران در ادامه ماموریت‌های بشردوستانه خود و در جهت کمک به مردم مسلمان آن کشور این محموله را ارسال کرده است، تصریح کرد:‌ این محموله ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی و برخی اقلام خوراکی است.
محمدی عراقی با تاکید بر اینکه این محموله در حاضر به دست مسئولان جمعت موریتانی رسیده است، خاطرنشان کرد: طبق اطلاعات واصله این محموله از گمرک شهر نواکشوت، پایتخت موریتانی وارد این کشور شده است و بعد از ترخیص در اختیار مسئولان جمعیت هلال احمر آن کشور قرار داده شده است.


ایرنا

اعزام شش زائر ایرانی بالای ۱۰۰ سال به تمتع امسال

‘ ولید دنده بر’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا شمار زائران بالای ۸۰ سال حج تمتع امسال را ۶۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: شرایط موجود و میانگین سنی زائران ایرانی حج تمتع، نظارت قوی بر بهداشت این دسته از زائران را می طلبد.
این مقام مسوول در مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه معاینه و احراز یا عدم احراز استطاعت جسمی زائران ایرانی متقاضی اعزام به خانه خدا در قالب حج تمتع به پایان رسیده است گفت: زائران ایرانی در تمتع امسال در قالب ۴۵۱ کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند که به ازای هر کاروان یک پزشک اختصاص یافته است.
دنده بر با بیان اینکه برای هر زائر ایرانی یک پرونده پزشکی ایجاد شده است از حجاج ایرانی خواست تمامی مسایل بهداشتی و پزشکی خود را قبل و حین سفر به اطلاع پزشک کاروان خود برسانند تا وی اقدامات لازم را انجام دهد.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت در ادامه از آماده سازی بیمارستان های مرکز پزشکی حج در مدینه منوره و مکه مکرمه خبر داد و گفت: پیش از آغاز اعزام زائران ایرانی به حج تمتع امسال، گروه های پیش قراول پزشکی شامل پزشکان عمومی، متخصصان داخلی، متخصص زنان، متخصص اطفال، پرستار، تکنسین دارویی و تکنسین آزمایشگاهی به عربستان سعودی اعزام و در بیمارستان های مکه و مدینه مستقر می شوند.
اعزام زائران به حج تمتع جاری از مهرماه امسال آغاز می شود.
اجتمام**۹۱۴۰**۱۵۶۹


بی‌باک

> مرگ ۶۳نفردرآبهای خزر از ابتدای سال

محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


فردا‎نیوز

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر از ابتدای سال

محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


شبکه‎ایران

صنایع هلال احمر برای خودکفایی کشور تلاش می کنند

به گزارش روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی، عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بازدید از توانمندی های تولیدی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران
وابسته به سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، دستاوردهای این مجموعه تولیدی را مایه مباهات هر ایرانی ذکر کرد و گفت: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مجلس مصمم است از فعالیت بخش های مختلف صنعتی حمایت نماید.
نماینده کرمانشاه در مجلس با اشاره به ظرفیت های بالای شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران و تولید اقلام مهم پزشکی به خصوص صافی دیالیز تأکید کرد: از طرح های توسعه ای در مجموعه سها که منجر به تحقق خودکفایی کشورمان در امر تولید محصولات استراتژیک گردد، حمایت خواهیم کرد.
وی حمایت مجلس از تولید ملی و صنعتگران را در دو فاز رفع موانع تولید و حمایت های مالی از صنایع به منظور اجرای طرح های ملی عنوان نمود و گفت: تلاش بر این است که نظام بانکی برای مشارکت
در طرح های تولیدی بیش از پیش فعال شود که اگر بانک ها در این خصوص توجیه گردند، بی شک از چنین طرح هایی استقبال خواهند کرد.
این عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان این نکته که جمعیت هلال احمر و شرکت های تولیدی تحت پوشش این نهاد برای بهره مندی از تسهیلات مالی دولت محدودیتی ندارند، گفت: مجموعه های تولیدی هلال احمر متعلق به نظام و مردم هستند و مجلس برای اجرایی شدن طرح های توسعه ای و ملی در صنایع تولیدی وابسته به هلال احمر از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.


جوان‎آنلاین

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر

مهر: محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


آفتاب‎‎نیوز

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر

آفتاب: محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
به گزارش مهر،رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


تابناک

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر از ابتدای سال

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگران هلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند.
محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


باشگاه خبرنگاران

مروری بر مهم ترین اخبار “اجتماعی” روز سه شنبه

مهمترین عناوین باشگاه خبرنگاران به انتخاب سردبیر مجله شبانه باشگاه خبرنگاران به شرح زیر است:
زلزله، بوشهر را لرزاند
روابط عمومی امداد و نجات هلال احمر از زلزله ۶/۳ ریشتری که صبح امروز سه شنبه رخ داد خبر داد.


باشگاه خبرنگاران

از سوی جمعیت هلال احمر در حال اجراست؛ طرح همای رحمت با حضور ۳۰ هزار داوطلب

رییس سازمان داوطلبان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: در سال جاری سازمان داوطلبان با کمک خیرین هلال احمر و داوطلبین ۲۵۰ هزار سبد غذایی را برای نیازمندان در نظر گرفته که از اولین روز ماه مبارک رمضان این بسته های غذایی در حال توزیع می باشد.
فرح ناز رافع در ادامه عنوان کرد: در سال گذشته ۱۸۶ هزار سبد غذایی بین خانواده های نیازمند توزیع شد که امسال به ۲۵۰ هزار سبد افزایش داریم.
وی افزود: مردم می توانند کمک های نقدی خود را در قالب طرح همای رحمت هلال احمر به شماره حساب ۰۳و۸۴۳۱۷۱ بانک ملت شعبه هجرت برای دریافت کمک های مردمی استان تهران و شماره حساب کشوری ۴۲ و ۱۵۰۰۰۰۰۰ واریز کنند.
همچنین کمک های غیرنقدی خود را به خانه های داوطلب و شعب هلال احمر در شهرستان ها و مراکز استان ها ارائه دهند.
رافع در پایان اظهار داشت: این طرح برای هفتمین سال پیاپی در کشور در حال اجرا می باشد که تا به حال توانستند در رفع مشکلات نیازمندان به خصوص خانواده های زندانیان و سرپرستان خانوادهایی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند گام موثری بردارد./ف


برنا

زلزله ۱/۵ ریشتری چهارمحال بختیاری را لرزاند

حسین درخشان مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا اظهار داشت: زلزله ۱/۵ ریشتری ساعت ۱۱:۲۰ امروز چهارمحال بختیاری را لرزاند.
وی در ادامه گفت: در پی ارزیابی‌های صورت گرفته شهرستان لردگان هیچ‌گونه تلفات جانی را در پی نداشته است.
مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر در ادامه اظهار داشت: در شهرستان‌های بروجن، بلداجی، اورگان ۳۰درصد از منازل مسکونی دچار ترک خوردگی شده‌اند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین دیوار سه منزل مسکونی دچار تخریب شده و یک نفر مصدوم در پی داشته که به صورت درمان شده است.


مانا

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگران هلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند.
به گزارش مانا محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به خبرنگار مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


مهر

محموله ۱۰۰ تنی جمعیت هلال احمر وارد موریتانی شد

محمد شهاب محمدی عراقی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: با توجه به وقوع قحطی و خشکسالی در کشور موریتانی و کمک به جمعیت هلال احمر آن کشور در جهت توانمند سازی جمعیت موریتانی برای مقابله با بحران، یک محموله اهدایی به این کشور ارسال شد که این محموله ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی، برخی اقلام خوراکی و… است.
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با تاکید بر این‌که این محموله در حاضر به دست مسئولان جمعت موریتانی رسیده است گفت: طبق اطلاعات واصله این محموله از گمرک شهر نواکشوت، پایتخت موریتانی وارد این کشور شده است و بعد از ترخیص در اختیار مسئولان جمعیت هلال احمر آن کشور قرار داده شده است.


عصر ایران

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر از ابتدای سال تاکنون

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگران هلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند.
به گزارش مهر، محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیرماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


جوان‎آنلاین

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر از ابتدای سال تاکنون

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگران هلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند.
به گزارش مهر، محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیرماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


نسیم‎آنلاین

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در گفتگو با «نسیم»: خوشبختانه زمین لرزه ۵٫۱ ریشتری چهارمحال و بختیاری هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت/ ۳۰ درصد از منازل مسکونی در شهرستان‌های برجن، بلداجی و اورگان دچار ترک خوردگی شده است


۵۹۸

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگران هلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند.
محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به خبرنگار مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


فرارو

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر از ابتدای سال

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگران هلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند.

محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیرماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.

وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


ایسنا

معاون حج هلال احمر کشور: ۴۵۰پزشک حج تمتع امسال درخدمت زائران هستند

معاون حج مرکزحج و زیارت هلال احمر کشور گفت: تاکنون ۴۵۰پزشک از طرف مرکز پزشکی حج و زیارت برای جضور در کاروان های حج تمتع امسال معرفی شده‌اند که مدیران کاروان ها موظف هستند از بین آنها پزشکان مورد نظر خود را انتخاب واحکام انتصاب آنها را صادر کنند.
به گزارش خبرنگار ایسنا، ولید دنده‌بر درنشستی با جمعی از پزشکان، مدیران ومعاونین کاروانها درحوزه حج و زیارت درهلال احمر تصریح کرد:هرپزشک کاروان با کیف پزشکی کامل درکنار کاروان قرار می گیرد و پزشکان و کادر ستادی مرکزی پزشکی حج و زیارت علاوه بر تشکیلات ۴۵۰نفری کاروان ها در بیمارستانها و پلی کلینیک ها نیز درخدمت زائران می باشند.
دنده بر ادامه داد: ایران با داشتن دو بیمارستان ودو پلی کلینیک وچندین تیم تخصصی درزمینه ریه، گوارش، قلب، گوش ،حلق ، بینی ،مغز واعصاب سعی میکند تا رضایت زائران بیت ا…الحرام را فراهم کند.
وی تصریح کرد:این خدمت درچهار سطح شامل درمانی توسط پزشک کاروان، سطح بیمارستانی درمدینه ومکه، سطح اعزام بیماران نیازمند به اعمال چراحی به بیمارستانهای کشور عربستان وسطح چهارم بازگشت زائران ایرانی به صورت اضطراری به کشورمان می باشد.
دنده بر افزود:امسال برای اولین بار به درخواست بانوان و راحتی وسهولت دسترسی بانوان زائر،پزشکان عمومی زن نیز به کادرتخصصی خود اضافه کرده این تا ازاین جهت مشکلات احتمالی درمراجعه بانوان برطرف شود.
وی تصریح کرد:امسال ترکیب وآرایش تیم ها نیاز به گونه ای است تا بتوانیم برمشکل گرمازدگی حجاج غلبه کنیم چرا که بیشترین مسکلات وتنگناهای ما نیز دراین زمینه است.


سلامت نیوز

تخلیه آب از بیش از هزار منزل / ۴۶۰۰ حادثه دیده در سیل گلستان

سلامت نیوز : حسین درخشان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حادثه آبگرفتگی و سیل در شهرستان‌های استان گلستان از تاریخ ۲۵ تیر که تاکنون نیز ادامه دارد، اظهار داشت: در این زمینه تخلیه آب از یک هزار و ۱۹منزل با کمک امدادگران سیلاب هلال‌‌احمر به وسیله پمپ‌های آب صورت پذیرفت.
وی با اشاره به تعداد حادثه‌دیدگان که بالغ بر ۴هزار و ۶۰۰ نفر در پی این آبگرفتگی و سیل در شهرستان‌های گلستان بوده است، افزود:‌ در پی این آبگرفتگی‌ها به ۷۵ روستا امداد رسانی صورت پذیرفته است.درخشان خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۷۰نفر نیز در پی این آبگرفتگی‌ها اسکان اضطراری یافته‌اند و ۳۸۳ تیم امدادی نیز برای کمک رسانی و امداد به مناطق و شهرستان‌های سیل زده گلستان اعزام شده‌اند.


رجا‎نیوز

- مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در ۱۶ روز گذشته امدادگران هلال احمر در ۱۷۰۰ عملیات ساحلی جان ۵۰ شهروند را از غرق شدن نجات دادند، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۶۳ نفر جان خود را در دریای خزر از دست دادند.
محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به خبرنگار مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


نسیم‎آنلاین

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر: امدادگران هلال‌احمر با اعزام ۳۸۳ تیم اعزامی از ۲۵ تیر سال جاری تاکنون به شهرستان‌های استان گلستان چهار هزار و۶۰۰ حادثه‌دیده را نجات داده و به ۲۷۰ نفراسکان اضطراری داده شد


مهر

مرگ ۶۳ نفر در آبهای خزر از ابتدای سال تاکنون

محمود مظفر با بیان اینکه از ۱۵ تا ۳۱ تیر ماه امسال ۱۶۷۵ عملیات امداد و نجات در سواحل دریای خزر انجام شده است، به خبرنگار مهر گفت: در این عملیاتها ۱۶۵۷ نفر حادثه دیدند.
وی افزود: در این ۱۶ روز تعداد ۶۶ غریق داشتیم که توانستیم جان ۵۰ نفر از آنها را نجات دهیم (۱۶ نفر فوت کردند). همچنین وضعیت ۱۲ نفر هم اورژانسی بود که بیمارستان منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در استان مازندران در این مدت ۱۱۴۴ مورد عملیات امداد ساحلی انجام شد که موجب نجات ۱۹ نفر از ۲۳ غریق شد. در استان گیلان هم ۵۱۱ عملیات داشتیم که از ۴۳ غریق توانستیم جان ۳۱ نفر را نجات داده و ۱۱ نفر را به بیمارستان منتقل کنیم. همچنین در استان گلستان عملیاتهای امدادی تنها دو مورد بود و حادثه خاصی برای شناگران رخ نداد.


ایرنا

معاینه ۷۰۰ هزار زائر ایرانی در عمره جاری/سرماخوردگی و گرفتگی عضلانی در صدر بیماری های زائران

‘ ولید دنده بر’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با توجه به جدول خروج زائران از مدینه و بازگشت آنان از مکه مکرمه به ایران ، آخرین خدمات پزشکی و بهداشتی به زائران ایرانی عمره در مدینه منوره و مکه مکرمه به ترتیب، هشتم و هجدهم مرداد ماه جاری خواهد بود.
این مقام مسوول در مرکز پزشکی حج و زیارت ادامه داد: همچنین با شروع فصل گرما در عربستان سعودی و افزایش درجه حرارت هوا در مدینه منوره و مکه مکرمه، تا کنون زائر ایرانی مبتلا به گرمازدگی شدید و متوسط وجود نداشته است.
*** ارایه ۲۵۰ هزار خدمات پیراپزشکی به زائران ایرانی :
دنده بر در ادامه به خدمات ارایه شده به زائران ایرانی در عمره مفرده اشاره کرد و گفت: از ابتدای عمره جاری تاکنون، ضمن معاینه ۷۰۰ هزار زائر ایرانی، ۲۵۰ هزار مورد خدمات پیراپزشکی شامل تزریقات، پانسمان، نوار قلب، تست قند خون، جراحی های موضعی و سرم درمانی ارایه شده است.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت یادآور شد: این مرکز هفت درمانگاه در مدینه منوره، ۱۰ درمانگاه در مکه مکرمه و یک درمانگاه بین راهی در مسیر مدینه به مکه دارد که در صورت نیاز خدمات پزشکی و بهداشتی به زائران ایرانی ارایه می کند.
*** بستری بیش از ۹۰۰ زائر ایرانی در بیمارستان های عربستان :
دنده بر با بیان اینکه از ابتدای عمره جاری تاکنون دو هزار و ۳۶ زائر ایرانی به دلیل بیماری های حاد به بیمارستان های عربستان سعودی در شهرهای مکه و مدینه انتقال یافتند گفت: از این تعداد ۹۸۱ نفر بستری شدند و ۶۶ زائر ایرانی بیمار نیز به ایران انتقال یافتند.
این مقام مسوول در مرکز پزشکی حج و زیارت ارایه ۷۱۰ مورد دیالیز، ۷۹ عمل جراحی در بیمارستان های سعودی و دو هزار و ۲۰۰ بازدید از هتل های محل اقامت زائران ایرانی و آشپزخانه های مرکزی را از دیگر خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت به زائران ایرانی در عمره جاری عنوان کرد.
به گفته دنده بر طبق بررسی های صورت گرفته، دردهای عضلانی و اسکلتی و درگیری های سیستم تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی به ترتیب بیشترین بیماری زائران ایرانی عمره مفرده جاری در مدینه منوره و مکه مکرمه را تشکیل می دهد.
آخرین گروه زائران ایرانی ۲۹ تیر ماه به سوی سرزمین وحی اعزام شدند که هفدهم مرداد ماه جاری نیز از مکه مکرمه به کشور باز می گردند.
اجتمام**۹۱۴۰** ۱۵۶۸


ایسنا

رییس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر خبرداد: انجام بیش از یک‌هزار عملیات در دریای خزر

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام بیش از یک‌هزار عملیات در طرح کاهش غریق دریای مازندران در مدت ۱۶ روز خبر داد و گفت: در این مدت یک‌هزار و ۶۵۷ تن توسط امدادگران نجات یافتند.
محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح عملکرد سازمان امداد و نجات در کاهش غریق دریای خزر، گفت: از ۱۵ تا ۳۱ تیرماه، یک‌هزار و ۶۵۷ عملیات توسط امدادگران اجرا شد.
وی با بیان اینکه در این مدت یک‌هزار و ۶۵۷ تن حادثه دیده‌اند، گفت: از مجموع عملیات‌های انجام شده، یک‌هزار و ۸۰۱ مورد داخل طرح سالم‌سازی دریا و ۵۷۶ عملیات در خارج از محدوده اجرای طرح سالم‌سازی دریا بوده است.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در مورد عملیات‌های نجات غریق نیز گفت: ۵۰ تن توسط امدادگران از آب نجات یافته و ۱۲ تن از آنان نیز برای ادامه درمان، به مراکز درمانی منتقل شدند.
مظفر با بیان اینکه یک‌هزار و ۵۹۱ تن نیز به صورت حضوری به پست‌های مستقر در سواحل مراجعه کرده‌اند، گفت: یک‌هزار و ۵۸۴ تن به صورت سرپایی و هفت تن نیز برای ادامه درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۴۴ عملیات نیز در استان مازندران رخ داده است، گفت: در این میان یک‌هزار و ۱۴۴ تن حادثه دیدند که ۷۲۷ عملیات داخل طرح سالم‌سازی دریا و مابقی خارج از طرح سالم‌سازی دریا بوده‌ است.
به گفته رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، در راستای اجرای طرح کاهش غریق در استان مازندران، ۱۹ تن توسط امدادگران از آب نجات یافته که تنها یک تن از آنان برای ادامه درمان، به مراکز درمانی منتقل شد.
وی افزود: یک هزار و ۱۲۱ تن نیز به صورت حضوری به پست‌های مستقر در دریای خزر در استان مازندران مراجعه که از این میان تنها پنج تن به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.
مظفر در تشریح اقدامات امدادگران در استان گیلان، با اشاره به اینکه ۵۱۱ عملیات در این مدت انجام شده است، گفت: ۳۵۱ عملیات داخل طرح سالم‌سازی دریا و ۱۵۷ عملیات نیز در خارج از طرح سالم‌سازی دریا بوده است.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه ۵۱۱ تن نیز در این مدت دچار حادثه شده‌اند، در مورد عملیات‌های نجات غریق، گفت: ۴۳ عملیات نجات غریق در استان گیلان انجام شد که از این میان ۳۱ تن توسط امدادگران نجات یافته و ۱۱ تن نیز برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند.
به گفته وی، در این مدت ۴۶۸ تن حضورا به پست‌های امداد و نجات مستقر در سواحل گیلان مراجعه که در این میان تنها دو تن به مراکز درمانی منتقل شدند.
مظفر در مورد میزان عملیات‌های انجام شده در استان گلستان، گفت: دو عملیات در سواحل استان گلستان توسط امدادگران انجام شده است که این عملیات‌ها خارج از طرح سالم‌سازی دریا بود.
وی با بیان اینکه تنها دو نفر در این مدت حادثه دیده‌اند، گفت: عملیاتی در راستای نجات غریق در استان گلستان در این مدت انجام نگرفته است.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: تنها دو تن در این مدت در استان گلستان به پست‌های مستقر در سواحل این استان مراجعه کرده که هر دوی آنان به صورت سرپایی و در محل درمان شده‌اند.


باشگاه خبرنگاران

زمین لرزه چهار محال و بختیاری را لرزاند

درخشان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: در پی ارزیابی های صورت گرفته شهرستان لردگان هیچگونه تلفات جانی در پی نداشته است.


ایرنا

محموله ۱۰۰ تنی کمک های انساندوستانه ایران به موریتانی رسید

این کمک ها در پی وقوع قحطی و خشکسالی در موریتانی به این کشور ارسال شده است.
‘ محمد شهاب الدین محمدی عراقی ‘ ، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارسال این محموله گفت جمعیت هلال احمر ایران در ادامه ماموریت های بشردوستانه خود و در جهت کمک به مردم مسلمان آن کشور این محموله را ارسال کرده است.
وی تصریح کرد : طبق اطلاعات واصله این محموله از گمرک شهر’نواکشوت’، پایتخت موریتانی وارد این کشور شده و بعد از ترخیص در اختیار مسوولان جمعیت هلال احمر آن کشور قرار داده شده است.
در پی خشکسالی و برداشت‌های نامناسب محصول در منطقه ساحل آفریقا، بیشتر از ۱۰ میلیون نفر از مردم ساکن در این منطقه نیازمند امدادرسانی فوری و دریافت کمک‌های غذایی بشردوستانه هستند.
شش کشور واقع در این منطقه شامل چاد، مالی، موریتانی، نیجر ، بورکینا فاسو و سنگال به بودجه اضطراری بیش از ۷۰۰ میلیون دلار برای تامین غذا، آب، بهداشت و درمان نیاز دارند.
این در حالی است که فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر روز سه شنبه (۲۵ بهمن ، ۱۴ فوریه) سال گذشته با انتشار بیانیه‌ای از جامعه بین‌الملل خواستند تا فورا برای بر طرف کردن فاجعه انسانی در این منطقه تلاش کنند.
در این بیانیه آمده بود که هلال احمر در حال ترغیب اهداکنندگان برای کمک به ساحل آفریقا است؛ همچنین در تلاش است تا چرخه کمبود شدید مواد غذایی در منطقه را بشکند.
جمعیت هلال احمر اعلام کرد،تعداد افرادی که در این منطقه تحت تاثیر خشک‌سالی قرار گرفته‌اند، در صورتی که نیاز‌های حاد منطقه نادیده گرفته شود، به ۲۳ میلیون نفر هم خواهد رسید.
منطقه ساحل آفریقا از سال ۲۰۱۰ تا کنون دچار قحطی و خشکسالی است.
اجتمام**۷۰۲۹ ۱۵۶۸


خانه ملت

افضلی‌فرد با تشریح وظایف کمیته‌های کمیسیون اصل نودم قانون اساسی: تعداد کمیته‌های کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس کاهش یافت

مصطفی افضلی فرد در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزئیات جلسه صبح امروز سه‌شنبه ۳ مرداد ماه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، افزود: مهم‌ترین دستور کار امروز اعضای کمیسیون اصل نود ادامه اصلاح آیین‌نامه داخلی این کمیسیون بود که پس از انجام بررسی‌های لازم تعداد کمیته‌های این کمیسیون از ۵ به ۳ کمیته تقلیل یافت.

وی تاکید کرد: بر این اساس کمیته فرهنگی- اجتماعی وظیفه رسیدگی به طرز کار و شکایت‌های ارسالی مردم از کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات، بهداشت و درمان، اجتماعی و فرهنگی مجلس و وزارتخانه‌های “آموزش و پرورش”، “علوم، تحقیقات و فناوری”، “فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی”، “ورزش و جوانان”، “بهداشت، درمان و آموزش پزشکی”، “تعاون، کار و رفاه اجتماعی”، سازمان “حج و زیارت”، سازمان “اوقاف و امور خیریه”،‌ سازمان “میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی”، سازمان “صدا و سیما”، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌ای، بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعیت هلال احمر را بر عهده گرفت.


آریا

دیوان عالی کشور حکم علیه رئیس جمعیت هلال احمر را باطل کرد

خبرگزای آریا- مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمرگفت:سندی که یک سایت خبری به آن استناد کرده توسط دیوان عالی کشور غیر قطعی، قابل تجدید نظر و به نوعی باطل اعلام شده است.
پویا حاجیان، مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر ضمن تکذیب و رد سند منتشر شده توسط سایت صراط نیوز گفت: برخلاف تاکیدات مقام معظم رهبری بر حفظ شخصیت و آبروی مسئولان نظام متاسفانه سایت صراط نیوز در چند روز گذشته ادعاتی را مطرح کرده است که خلاف واقع است.
وی با اشاره به خبر این سایت در خصوص حکم دیوان قضایی مبنی بر محکومیت رئیس جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: سندی که سایت صراط نیوز به آن استناد کرده است در تاریخ ۹۱/۱/۲۹ توسط دیوان عالی کشور باطل، غیر قطعی و قابل تجدید نظر اعلام شده است.
مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر با ابراز تاسف از جریان سازی های هدفمند در جهت تخریب مسئولان کشور تصریح کرد: این سایت در روز گذشته نیز در اقدامی تامل برانگیز مصاحبه ای کذب و خلاف واقع را با آقای ضرغام صادقی، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر و نماینده مجلس شورای اسلامی منتشر کرد که طبق این مصاحبه اعضای شورای عالی تصمیم بر برکناری رئیس جمعیت هلال احمر دارند.
وی با تاکید بر تکذیب این خبر توسط آقای ضرغام صادقی افزود: جای تعجب است که این سایت به چه پشتوانه و دل گرمی و حمایتی می تواند اخباری کذب را منتشر و به جای دادگاه خودش حکم قطعی صادر و اقدام به انتشار آن کند.
حاجیان با اشاره به اینکه با وجود هجمه های برخی رسانه نماها علیه رئیس جمعیت هلال احمر همواره سیاست تعامل با رسانه ها مد نظر بوده است تصریح کرد: برخی مواقع سیاست مدارا و تسامح پاسخگوی جلوگیری از رواج چنین بی اخلاقی های رسانه ای نیست و برخلاف میل باطنی از این سایت خبری شکایت خواهیم کرد.
وی در پایان تاکید کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی و فعال در امور بشر دوستانه از مسئولان قضایی کشور می‌خواهد که هر چه سریعتر این مسئله را پیگیری و مورد بررسی قرار دهند.


نسیم‎آنلاین

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر ایران از ثبت نام ایران در فهرست کشورهای اصلی اهدا کننده به فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ خبر داد


شبکه‎ایران

پرواز هلی‌کوپتر نجات در ثانیه‌های ناامیدی

روزنامه ایران: می گوید آنها می‌رفتند و دربیکران آبی تصویرشان رنگ می‌باخت اما صوت صدایشان هرمرتبه که به گوش می‌رسید سرآغاز تفکر به ریشه انتخابی بود که هرروز قوی‌تر و مستحکم‌تر ازقبل شد تا آنجا که گام هایش را بی‌تردید درجاده «پرواز» به حرکت درآورد.
اسماعیل وحید، سال ۱۳۳۴ به دنیا آمد، فرزند دوم خانواده‌ای ساکن خانه‌ای حوالی فرودگاه مهرآباد تهران بود. خانه‌ای که صوت «تیک آف» پرواز هواپیماها به اقصی نقاط جهان نوای روزانه‌ای بود که در
لایه لایه آجرچین‌های خانه می‌نشست و ذهن پسرک را سوق می‌داد به سوی عشقی به نام «پرواز».
اکنون رئیس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر ایران است. «کاپیتان وحید» با ۳۶ سال سابقه پرواز در تمام خطوط هوایی کشور، قدیمی‌ترین خلبان هلی کوپترهای امداد ونجات ایران است.
«صدای هواپیما‌ها که در گوشم می‌پیچید این سؤال که تصویر هرآنچه روی زمین است از بالا چگونه خواهد بود ذهنم را پرمی کرد، سؤالی که بدون کهنگی هرروز تکرار می‌شد تا آنجا که برای رسیدن به این سؤال راهی جاده رسیدن به پاسخ شدم».
کاپیتان وحید اینگونه می‌گوید و ادامه می‌دهد: تازه دیپلم گرفته بودم که منصور دوست چند ساله، هم کلاسی و هم محلی به سراغم آمد. می‌دانست عاشق پرواز و خلبانی هستم. او نیز همچون من عشق به خلبانی داشت.
خبردار شده بود که ارتش نیرو برای آموزش خلبانی می‌پذیرد. نیاز به توضیح بیشتری نبود هردو می‌دانستیم چه می‌خواهیم و راهی دانشکده پرواز که آن زمان در محله چهارراه لشگر بود، شدیم. ثبت نام یک بعد مسئله بود و گذر از معاینات وآزمایش‌های پزشکی مخصوص وسخت برای پذیرفته شدن بعد دیگر ماجرا، دل در دل نداشتیم تا روزی که نام‌مان را بین ۵ نفر پذیرفته شده از میان ۲۰ متقاضی ثبت نام کرده آموزش خلبانی دیدیم. آن روز شور و شوقی غیرقابل وصف داشتیم، انگار به تمام آرزوهایمان رسیده بودیم، شادی این قبولی ما را در دنیای رؤیاها به پرواز درآورد.
سفر به نصف جهان
«برای آموزش باید راهی اصفهان می‌شدیم. اساتید خلبانی آن زمان همه از اروپا آمده بودند و این مسئله یادگیری زبان انگلیسی را واجب می‌کرد. بدین ترتیب ۶ ماه اول تنها به یادگیری و تقویت زبان گذشت و پس از آن کلاس‌های زبان درکنار آموزش پرواز با هلی‌کوپتر همسو با هم ادامه یافت».
کاپیتان وحید ادامه داد: آموزش‌ها ادامه یافت تا روزی که استاد ارشد خلبانی اعلام کرد توان تک پروازی دارم و نیازی به همراه ندارم. او گفت فردا روز تک پروازی من است و من با تمام دلهره‌ای که داشتم محکم اعلام کردم «می‌توانم» و این اعلام من زمان نخستین پرواز بدون همراه مرا ثبت کرد.
«نخستین پرواز تک نفره۳۰ دقیقه است. زمان موعود که فرا رسید من بودم و هلی کوپتر و کیسه شنی که جای کمک خلبان جای داده بودند. تیک‌آف که کردم نفس در سینه‌ام حبس شد.احساس کردم ضربان قلبم تند‌تر شده است. رسیدن به زمان مقصود حس عجیبی داشت. زمانی که سال‌ها آرزوی رسیدن به آن را داشتم فرا رسیده بود. رسیدن به زمان پرواز در آسمان بیکران و نگریستن به تابلوی بزرگ خلقت از اوج».
کاپیتان وحید اینگونه از نخستین پرواز تک‌نفره‌اش گفت، پروازی که سرآغاز خلبان شدن او بود: ثانیه‌های اول با دلهره و اضطراب آغاز شد، می‌دانستم مغلوب ترس شدن خط بطلان بر تحقق آرزو کشیدن است.
در میان آسمان، میان بیم و ترس دل به خدا بستم و در ثانیه‌ای اعتماد به نفس جایگزین دلهره شد و آن نخستین تجربه پرواز تک‌نفره سرآغاز ۳۶سال پرواز درپی آن بود که هر مرتبه حرکت در جاده آسمانی نقشی مستند از درس‌های بزرگ زندگی است.
فرود میان استادیوم
«میان جنب و جوش وپیوند مردم برای به سرانجام رساندن انقلاب سال ۵۷ بود که همراه بسیاری از ارتشیان استعفا داده و به مردم پیوستیم. بعد از پیروزی انقلاب و در سال‌های جنگ تحمیلی بود که باردیگر به دنیای پرواز بازگشتم. سال‌های دور از خلبانی گویی گمشده‌ای داشتم که تنها آن را با برگشت به دنیای پرواز یافتم.»
وی با بیان این توضیحات از یکی از به یاد ماندنی‌ترین خاطرات امداد‌رسانی در روزگار جنگ اینگونه گفت: سال ۶۶ بود، خبر رسید که درگیری در شهر بانه منجر به مجروحیت ۵ سرباز شده است. همراه تیم امدادی به سمت منطقه به پرواز درآمدیم. اعلام کردند مجروحان باید به بیمارستانی در شهر تبریز منتقل شوند. به تبریز که رسیدم برج مراقبت فرمان داد که در استادیوم فرود بیایم ولی نگفتند کدام استادیوم، بر فراز استادیومی که مسابقه فوتبال درآن در حال بازی بود، رسیدم.
تمام صندلی‌های استادیوم پر بود از تماشاچیانی که به قصد تماشای بازی میان دو تیم از شهر اصفهان و تبریز آمده بودند. به تصور این‌که باید در همان استادیوم فرود بیایم شروع به کم کردن ارتفاع کردم که برج مراقبت اعلام کرد باید به سمت استادیوم دیگری بروم ولی دیگر زمانی نبود و باید فرود می‌آمدم.
هر چقدر از ارتفاع من کم می‌شد بر بهت تماشاچیان و بازیکنان زمین بازی افزوده می‌شد، در نهایت میان نگاه‌های بهت زده آنان کنار زمین فرود آمدم و چند دقیقه بعد خودروهای امدادی به قصد انتقال مجروحان وارد زمین شدند و تمام این ماجراها دست دردست هم باعث متوقف شدن بازی شد. میان هیاهوی امداد‌رسانی بود که یکی از بازیکنان تیم فوتبال اصفهان به سمتم آمد و با شیطنت گفت: «تیم تبریزی ما را به باد حمله و گلزنی گرفته بود که تو از راه رسیدی و بازی متوقف شد، تو فرشته نجات ما شدی».
کاپیتان وحید با بیان این خاطره گفت: می‌دانم بعد از خروج ما وگروه‌های امدادی از زمین سوت ادامه بازی زده شد ولی نمی‌دانم نتیجه آن بازی به نفع کدام تیم تمام شد.
یک قدم تا مرگ
«سال ۶۶ بود، زمان جنگ بود، در مریوان مستقر بودیم که خبررسید برای حمل مجروح باید به پرواز دربیایم. هنوز ۲۰متری از زمین فاصله نگرفته بودم که موتور بالگرد در رفت و پدال‌ها زیر پایم کار نمی‌کردند و پره‌ها با سرعت می‌چرخیدند، چرخشی که ادامه آن به سقوط بالگرد و جان باختن همه ختم می‌شد».
کاپیتان وحید با گفتن از خاطره‌ای که او و همراهانش را در یک قدمی مرگ قرار داده بود، اینگونه ادامه داد: اهمیت ثانیه‌ها را آنجا دریافتم، در یک لحظه تصمیم به خاموش کردن موتور بالگرد گرفتم، انتخابی که به آهسته شدن دور چرخش پره‌ها ختم شد در همان حین چندین مرتبه به اتاق فرمان اعلام کردم که دستگاه‌ها از کنترل خارج شده و درخواست کمک کردم. بالگرد میان گل‌ولای با زمین برخورد کرد.
دقایقی همه ساکت بر جاهای خود میخکوب شده بودیم، همه ثانیه‌های مرگباری را پشت‌سر گذاشته بودیم، ثانیه‌هایی که هر لحظه مرگ را به خود نزدیک‌تر حس می‌کردیم ولی حکمت خدا نجات ازحادثه بود.
چند دقیقه نگذشته بود که صدای بالگردی شنیده شد. آنها که رسیدند ما تازه خود را از داخل بالگرد گرفتار شده در گل ولای بیرون کشیده بودیم.
دوان دوان با کاورهای حمل جنازه به سمت ما می‌دویدند و ما لبخند زنان به آنها می‌نگریستیم که تصور مرگ ما را بعد از این حادثه داشتند.
«در آن ثانیه‌ها که مرگ با سرعت به قصد جانمان می‌آمد به هیچ‌چیز جز تمرکز برای یافتن راهی برای نجات نمی‌اندیشیدم، آن لحظه بیشتر از همیشه حمایت خدا را حس کردم و پس از آن تنها شنیدن صدای خانواده‌ام را دوست داشتم.
وجودم پر شده بود از دلتنگی دیدن چهره‌هایشان و شنیدن صدایشان، وقتی در ثانیه‌هایی اینچنینی قرار می‌گیری هرچه از ذهنت می‌گذرد خوبی و نیکی اطرافیان دوست داشتنی‌ات است».
کاپیتان وحید با گفتن این جملات از نقش مثبت خانواده‌اش در این سال‌ها گفت: همیشه همدلم بودند و اگر تا این حد همیارم نبودند آسوده، قادر به دنبال کردن رسالتی که انتخاب کرده بودم نبودم.
هدیه‌ای کودکانه
کاپیتان اسماعیل وحید رئیس امداد هوایی جمعیت هلال احمر کشور می‌گوید سال ۷۰ وارد جمعیت هلال‌احمر شده و از آن زمان در عملیات‌های امدادی زیادی شرکت داشته است او از امداد‌رسانی حادثه‌دیدگان و سیل‌زدگان در اقصی نقاط کشور، امداد‌رسانی به زلزله‌زدگان، رساندن دارو و غذا به روستاهای دور افتاده کشور و… می‌گوید و ادامه می‌دهد: روزی آرزویم این بود که دنیا را از فراز آسمان‌ها و در حرکت جاده‌های هوایی تماشا کنم این آرزوی کودکی به حقیقت پیوست و سرچشمه آرزویی دیگر شد.
آرزویی که دیگر تنها نگاه کردن به خود و دنیای زندگی خود نبود، اکنون خواهان آن هستم که همه ساکنان دنیا در آسایش و به دور از هرگونه سانحه و خطر زندگی کنند که در میان امدادرسانی‌های مختلف این درس بزرگ زندگی را مستند آموختم که مرگ در ثانیه‌ای با حادثه‌ای ناگهان می‌تواند از راه برسد و تمام برنامه‌های آتی ذهن‌مان را نابود کند پس فرصت برای مهربان کنار عزیزان زندگی کردن همیشه باقی نیست و نگهداری کینه و دلخوری از دیگران تنها اخم به صورت زندگی خود وارد کردن است این درس به من آموخت که زندگی را با نگاه به آینده ولی با لبخند به اکنون بگذرانم که هر ثانیه می‌تواند ثانیه آخر زندگی باشد…
«شش سال قبل بود. آن زمان از طلوع خورشید تا غروب آن کنار عوارضی قم-تهران شیفت می‌ایستادیم. آن روز ساعت
۵ عصر ناگهان تصمیم گرفتم زودتر شیفت را ترک کرده و به سمت تهران و پایگاه حرکت کنم. هنوز ۶۰ کیلومتر پرواز نکرده بودم که متوجه گرد و خاکی وسط جاده شدم.»
کاپیتان وحید گفت: برخورد چند خودرو موجب گرد و غبار شده بود. مجروحان کنار جاده نیمه جان بودند. انگار در تعجیل ترک شیفت حکمتی بود.
کنار سانحه فرود آمدم و گروه امدادی به سرعت وارد عملیات شد. حاضران با دوربین‌های خود لحظه‌های امداد را ثبت می‌کردند و همان تصاویر ثبت شده بود که نقش‌آفرین تابلویی زیبا در زندگیم
شد.
«مجروحان را در کمترین زمان ممکن به بیمارستان شماره دو تهران رساندیم و بعد از آن روز خبری از حادثه دیدگان آن حادثه نداشتم تا آن روز، روزی که آن پسرک ۱۲ ساله را دیدم که دوان دوان به سوی بالگرد می‌آمد و تلاش نیروهای محافظ برای مهار حرکت او بی‌فایده بود. او با آن صدای کودکانه خود می‌گفت که مشتاق دیدن کاپیتان وحید است شنیدن نامم از دهان او بیشتر کنجکاوم کرد».
وقتی پسر مقابلم ایستاد حلقه اشک در چشمانش نقش بست. بغض راه گلویش را گرفت، بغضی که وقتی لب به سخن گشود گلوی همه حاضران را گرفتار کرد. صدایش هنوز در گوشم است: «خیلی برای پیدا کردن شما جست‌و‌جو کردم. شما بودید که پدرم را از میان آن سانحه مرگبار جاده قم – تهران به بیمارستان رساندید. پزشکان گفتند اگر چند دقیقه دیرتر به بیمارستان می‌رسید جان
باخته بود».
پسرک می‌گفت و اشک می‌ریخت، اشک شوق برای داشتن آغوش پدرانه، او با همان مهر کودکانه گردنبندی که قرآنی به آن متصل بود را از گردن خود باز کرد و در دستانم نهاد و گفت: این هدیه من است به شما برای نجات جان پدرم تا که حافظی باشد برای نگهداری از جان شما برای خانواده تان. هدیه او گوهری است که نشان می‌دهد آرزوی دیدن چهره بی‌غم مردم سخت نیست تنها باید همدلی و نوعدوستی فراتر از خودبینی را در ذهن خویش پرورش دهیم.
کاپیتان وحید می‌گوید آن زمان که امیدها کمرنگ می‌شود، راه‌ها مسدود می‌شود، دل‌ها و چشم‌ها تنها روبه آسمان است تا مددی از راه رسد و جان‌های در خطر از آسیب رهایی یابند درست آن زمان است که بالگرد‌های امدادی از راه می‌رسند و غمزدگی چهره‌های دردمند و گرفتار به لبخند امید مزین می‌شود، لبخندی که وصف آن را توصیفی نیست، لبخندی که لمس خوشبختی را در اوج و میان بیکران آبی آسمان لمس می‌کنی و شکر می‌کنی که قادر هستی دلی را شاد کنی و این شاد کردن‌هاست که زندگی را در وجود خودت و دیگران سبز می‌دارد.


واحد مرکزی خبر

ارسال محموله ۱۰۰ تنی جمعیت هلال احمر به موریتانی

تهران/واحد مرکزی خبر/ اجتماعی ۱۳۹۱/۰۵/۰۳
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه این محموله به دست مسئولان جمعت موریتانی رسیده است تصریح کرد: ‌این محموله ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی، برخی اقلام خوراکی و… است.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، با توجه به وقوع قحطی و خشکسالی در موریتانی و کمک به جمعیت هلال احمر آن کشور در جهت توانمند سازی جمعیت موریتانی برای مقابله با بحران، یک محموله اهدایی به این کشور ارسال شد.
شهاب الدین محمدی عراقی، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارسال این محموله با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران در ادامه ماموریت های بشردوستانه خود و در جهت کمک به مردم مسلمان آن کشور این محموله را ارسال کرده است خاطر نشان کرد: ‌این محموله ۱۰۰ تنی شامل چادر امدادی، برخی اقلام خوراکی و… است.
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه این محموله در حاضر به دست مسئولان جمعت موریتانی رسیده است تصریح کرد: طبق اطلاعات واصله این محموله از گمرک شهر نواکشوت، پایتخت موریتانی وارد این کشور شده است و بعد از ترخیص در اختیار مسئولان جمعیت هلال احمر آن کشور قرار داده شده است.


ایرنا

بیش از یکهزار حادثه دیده حوادث دریایی در شمال کشور نجات یافتند

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: در اجرای این طرح، امدادگران و نجاتگران یاد شده با اجرای یکهزار و ۶۵۷ عملیات امداد و نجات در محیط های دریایی به ارائه خدمات اولیه نجات پرداختند.
‘احمدرضا شجیعی’ اضافه کرد: در اجرای این عملیات به یکهزار و ۶۵۷ حادثه دیده حوادث یاد شده خدمات امداد و نجات دریایی و ساحلی ارائه شد که از این تعداد حادثه دیده یکهزار و ۸۱ نفر ازآنها در داخل طرح سالم سازی دریا و ۵۷۶ نفر دیگر از آنها خارج از طرح سالم سازی دریا از خدمات امدادی گروه های یاد شده بهره مند شدند.
وی افزود: همچنین در اجرای عملیات نجات غریق از سوی نجاتگران هلال احمر به ۶۶ نفر از افراد گرفتار و مضطر در دریا خدمات نجات از آب ارائه شد که از این تعداد غریق ۵۴ نفر در محل از سوی امدادگران درمان و ۱۲ نفر از آنها با قید فوریت های امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.
این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد:‌ در مدت زمان یاد شده یکهزار و ۵۹۱ نفر از مسافران تابستانی دریای خزر به صورت حضوری به پست های امداد و نجات ساحلی و دریایی هلال احمر در سه استان مازندران، گیلان و گلستان مراجعه کردند که از این تعداد یکهزار و ۵۸۴ نفر از آنها از سوی امدادگران درمان سرپایی شدند و هفت نفر از آنها نیز برای ادامه درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.
شجیعی افزود: هم اکنون پنج مرکز اصلی جستجو و نجات دریایی در داخل طرح سالم سازی دریا در استان های یاد شده برای پشتیبانی و هدایت عملیات امداد و نجات دریایی فعال است.
وی اظهار داشت: هم اکنون ۴۵ پایگاه امدادی نیز با استفاده از ۵۰ دستگاه آمبولانس مجهز در خارج از طرح سالم سازی دریا و در نقاط پرخطر دریای خزر مستقر شدند.
شجیعی تصریح کرد مهم ترین عامل موفقیت درعملیات‌ امداد و نجات دریایی وجود قایق های نجات آماده، آمبولانس‌های دریایی مجهز، نیروهای متخصص و عملیاتی جستجو و نجات در دریا و ایجاد مراکز اصلی و فرعی امداد و نجات دریایی است.
اجتمام**۷۰۲۹ ** ۱۵۶۹


ایسنا

با گذشت ۵ روز از سقوط ؛ تلاش امدادگران برای یافتن لاشه هواپیمای مفقوده شده ادامه دارد

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران در تشریح آخرین وضعیت جستجوی لاشه هواپیمای فوق سبک که پنجشنبه گذشته در مسیر رامسر مفقود شد گفت: با وجود تلاش امدادگران هنوز مکان سقوط هواپیما تعیین نشده است.
حسین درخشان در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح آخرین وضعیت جستجوی سرنشینان هواپیمای فوق سبک که از قزوین عازم رامسر بود گفت: این هواپیما ساعتی پس از پرواز از صفحه رادار محو شد.
وی با بیان اینکه ۵ امدادگر در مناطق مختلف گیلان و مازندران در حال یافتن لاشه هواپیما هستند گفت: بر اساس اظهارات پلیس‌راه مبنی بر این که مسافران هواپیمای سبکی را مشاهده کردند که در ارتفاعات پایین پرواز می‌کند، امدادگران در منطقه «معلم کلایه» در حال جستجو هستند.
درخشان گفت: تلاش امدادگران برای یافتن محل سقوط هواپیما ادامه دارد.


ایلنا

  شکایت رئیس جمعیت هلال احمر از سایت صراط نیوز

ایلنا: مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر با اشاره به خبر سایت صراط نیوز در مورد حکم دادگاه انقلاب مبنی بر محکومیت رئیس جمعیت هلال احمر خاطر گفت: سندی که سایت صراط نیوز به آن استناد کرده در تاریخ ۹۱/۱/۲۹ توسط دیوان عالی کشور غیر قطعی، قابل تجدید نظر و به نوعی باطل اعلام شده است.
به گزارش ایلنا، پویا حاجیان، ضمن تکذیب و رد سند منتشر شده توسط سایت صراط نیوز گفت: برخلاف تاکیدات مقام معظم رهبری بر حفظ شخصیت و آبروی مسئولان نظام متاسفانه سایت صراط نیوز در چند روز گذشته ادعاتی را مطرح کرده است که خلاف واقع است.
وی با اشاره به خبر این سایت درباره حکم دیوان قضایی مبنی بر محکومیت رئیس جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: سندی که سایت صراط نیوز به آن استناد کرده است در تاریخ ۹۱/۱/۲۹ توسط دیوان عالی کشور باطل، غیر قطعی و قابل تجدید نظر اعلام شده است.
مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر با ابراز تاسف از جریان سازی‌های هدفمند در جهت تخریب مسئولان کشور تصریح کرد: این سایت روز گذشته نیز در اقدامی تامل برانگیز مصاحبه‌ای کذب و خلاف واقع را با آقای ضرغام صادقی، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر و نماینده مجلس شورای اسلامی منتشر کرد که طبق این مصاحبه اعضای شورای عالی تصمیم بر برکناری رئیس جمعیت هلال احمر دارند.
پایان پیام


ایرنا

نیروهای ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده بلداجی اعزام شدند

‘محمود مظفر’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود:به دنبال کسب خبروقوع زمین لرزه ۱/۵ ریشتری در منطقه بلداجی در استان چهار محال بختیاری بلافاصله ستاد بحران سازمان امداد و نجات هلال احمر تشکیل و با برقراری ارتباط فوری با جمعیت هلال احمراستان یاد شده، دستورات لازم ستادی از اتاق بحران سازمان امداد و نجات صادر شد.
وی با بیان این مطلب که گروه های عملیات بهداشت ودرمان اضطراری، نجات، رهاسازی و آواربرداری به عنوان نخستین گروه های امداد و نجات ازدقایق اولیه پس از اعلام خبرسانحه در منطقه آسیب دیده حاضر شدند گفت: این گروه های درمانی با استفاده از تجهیزات انفرادی و بهره گیری از خودروهای امدادی و ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک و آمبولانس در منطقه حضور دارند.
براساس این گزارش، زمین لرزه ای به بزرگی ۱ /۵ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) پیش از ظهر امروز – سه شنبه – بلداجی در استان چهارمحال و بختیاری را لرزاند.
شهر’بُلْداجی’ یکی از شهرهای شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری است.
اجتمام**۷۰۲۹*۱۵۸۰


نسیم‎آنلاین

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال‌احمر: پنج تیم امداد و نجات از گیلان و مازندران همچنان از طریق هوایی و زمینی در حال جستجوی هواپیمای آموزشی ناپدیدشده، هستند/ تاکنون خبر سقوط این هواپیما تائید نشده است


ایرنا

همزمان با ماه مبارک رمضان: طرح ‘همای رحمت’ جمعیت هلال احمر گیلان به اجرا درآمد

دکتر ‘جمشید محمدی’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: اجرای این طرح امسال نیز همانند سال های گذشته همزمان با ماه مبارک رمضان در شعب جمعیت هلال احمر شهرستان های مختلف گیلان آغاز شده است.
وی اظهار کرد: ترویج سیره حضرت علی (ع)، ایجاد بستر مناسب برای مشارکت افراد داوطلب و خیر در کمک به نیازمندان و افراد بی بضاعت، ترویج فرهنگ بشردوستانه و تحقق شعار هلال احمر از اهداف اجرای این طرح است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح داوطلبان این جمعیت سبدهای غذایی جمع آوری شده را در تمامی شعب بین نیازمندان توزیع می کنند.
وی تصریح کرد: این سبدهای غذایی شامل برنج، حبوبات، قند، شکر، پنیر، گردو، ماکارونی، کنسرو، گوشت یا مرغ و خرما می باشد که شبانه بین خانواده های نیازمند و بی بضاعت توزیع می شود. ک/۳٫
۷۲۸۶/ ۶۰۳


نسیم‎آنلاین

دو زلزله به برزگی ۵٫۱ و ۴٫۲ ریشتر ظهر امروز منطقه “بلداجی” واقع در استان چهارمحال و بختیاری را لرزاند/ هنوز ار تلفات و خسارات احتمالی آماری در دست نیست


ایرنا

اخبار کوتاه از استان اردبیل

** نیر * مسابقات فوتسال جام رمضان در نیر آغاز شد. جمال ساجدی سر پرست اداره ورزش و جوانان شهرستان نیر گفت: مسابقات جام رمضان با شرکت ۱۶ تیم دیشب در سالن حجاب شهر نیر آغاز شد. وی افزود: این مسابقات در چهار گروه چهار تیمی به صورت دوره ای برگزار می شود. وی گفت: در بازی اول این مسابقات تیم هلال احمر نیر با مقاومت بانتیجه سه بر سر به پایان رسید و در بازی دوم تیم شهید مهدیزاده توانست سه بر دو بر تیم ساوالان را شکست بدهد.
* بیله سوار * به مناسبت ماه مبارک رمضان همایش حجاب و عفاف با شرکت خواهران عضو هلال احمر در محل سالن اجتماعات هلال احمر بیله سوار برگزار شد. در این همایش حجت الاسلام قاسمی مسوول امور فرهنگی تبلیغات اسلامی بیله سوار در زمینه منزلت و جایگاه حجاب و عفاف از دیدگاه اسلام سخنرانی کرد و گفت: وحدت و اجرای عدالت تنها راه احیای ارزش های اسلامی به ویژه حجاب و عفاف و از میان بردن ضد ارزش ها در جامعه اسلامی است. وی بر ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه تاکید کرد.


ایرنا

اعتکاف دانش آموزی یکی از برنامه های فرهنگی تاثیر گذار است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ‘علی علیان’ افزود: اعتکاف دانش آموزی همچون سال های گذشته به مدت سه روز در ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: دانش آموزان متقاضی شرکت در اعتکاف می توانند با مراجعه به سازمان دانش آموزی استان همدان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و جمعیت هلال احمر نام نویسی کنند.


مهر

رضایی به مهر خبر داد: راه اندازی ۵ پایگاه داوطلبی در شهریار و قدس

مرتضی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان از عملیات امداد و نجات و به کارگیری صحیح اطلاعات در مواقع بروز حادثه، هلال احمر شهرستان شهریار اقدام به برگزاری دوره های ویژه در این زمینه کرده است.
برگزاری دوره تکمیلی امدادگری همراه با ارائه گواهینامه رسمی کشوری
وی عنوان کرد: دوره عمومی امداد و نجات که در واقع دوره تکمیلی امدادگری است در دو بخش ویژه بانوان و آقایان برگزار می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان های شهریار و قدس افزود: دوره مذکور که به صورت رایگان برگزار می شود، از تاریخ ۳۱ تیرماه آغاز شده است و به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت، داوطلبان پس از گذراندن ۱۷۵ ساعت آموزشی، موفق به اخذ گواهینامه رسمی در سطح کشوری می شوند.
راه اندازی پنج پایگاه داوطلبی در شهریار و قدس
رضایی بیان کرد: هلال احمر شهرستان شهریار در راستای تحقق هدف خدمت رسانی به شهروندان، اقدام به راه اندازی ۵ پایگاه داوطلبی در سطح شهرستانهای شهریار و قدس کرده است.
این مسئول ادامه داد: تعداد این پایگاه ها که به ارائه خدمات در امور خیریه می پردازند، در شهریار و قدس به ترتیب یک و چهار پایگاه است.
حضور تیم های ورزشی جمعیت هلال احمر شهریار در جام رمضان
وی گفت: در راستای نشاط مضاعف و تقویت روحیه داوطلبان، تمهیدات لازم به منظور حضور ورزشکاران جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در مسابقات جام رمضان، اندیشیده شده است.


باشگاه خبرنگاران

گیلان/ برگزاری نخستین جشنواره کشوری آتل های ابتکاری در گیلان

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان ، سیده ارمغان سقراط ؛ مسئول امور بانوان جمعیت هلال احمر گیلان هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت خلاقیت ها و نوآوری ها در عملیات امداد و نجات و نجات سریع تر مجروحان و آسیب دیدگان حوادث اعلام کرد و افزود: به ۶۰  اثر تحقیقاتی و پژوهشی دختران عضو جمعیت هلال احمر در این جشنواره هدایایی به رسم یادبود اهدا می شود.


ایرنا

چهار دوره آموزش تکمیلی امداد و نجات در شهرستان های تهران برگزار شد

‘حمید محلاتی’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دوره های آموزشی با هدف افزایش توان امدادی امدادگران هلال احمر و آمادگی بیشتر آنها برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی برگزار شده است.
وی اظهار داشت: این دوره های آموزشی در قالب ۱۶۰ ساعت ویژه امدادگرانی که دوره های عمومی امداد و کمک های اولیه را گذرانده اند، برگزار شده است.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به مباحث مطرح در این دوره های آموزشی، افزود: در این دوره های آموزشی فراگیران با مباحث امداد و نجات، هلال احمر و صلیب سرخ و فعالیت های آن، نقش و وظایف امدادگر و جایگاه وی در هلال احمر آشنا شدند.
محلاتی گفت: آشنایی با قوانین و مقررات امداد و نجات، مروری بر مباحث دوره عمومی امداد و کمک های اولیه، احیای قلبی- ریوی و نحوه دستیابی به مصدوم و حمل و انتقال او از دیگر مباحث این دوره های آموزشی بوده است.
وی، داروشناسی مقدماتی و عوارض ناشی از تزریقات، بهداشت در سوانح و آشنایی با بیماری های شایع در مناطق آسیب دیده، حمایت روانی در سوانح، انواع شکستگی ها، آسیب های استخوانی و مفصلی، مسمومیت ها و سوختگی ها را از دیگر مباحث این دوره های آموزشی ذکر کرد.
محلاتی افزود: در این دوره های آموزشی امدادگران با چگونگی حمایت های روانی مصدومان در سوانح، آمار و گزارش نویسی در حوادث و پذیرش آسیب دیدگان، اصول تیم های امداد و نجات و چگونگی تشکیل آن آشنا شدند.
وی یادآور شد: آشنایی با تجهیزات امدادی، اسکان اضطراری و زندگی در شرایط سخت، اطفای حریق، نقشه خوانی و جهت یابی، ارتباطات و مخابرات در سوانح و فوریت های پزشکی از دیگر مباحث مطرح در این دوره های آموزشی بوده است.
تهرام/۱۳۹۱/۱۳۴۸


ایرنا

با میزبانی دو دوره مسابقات قهرمانی کشور و کسب ۱۴ مدال رنگارنگ؛ ورزش قهرمانی بانوان فیروزکوه در مسیر توسعه گام بر می دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا در شرق استان تهران، این مسابقات از تاریخ ۲۷ لغایت ۳۰ تیرماه با همکاری ارگان هایی چون فرمانداری، دانشگاه آزاد اسلامی، شهرداری و شورای شهر، سپاه ناحیه مقاومت بسیج، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی شهرستان برگزار گردید.


ایرنا

رییس جمعیت هلال احمر دزفول: طرح ندای سلامت باهدف ارتقای بهداشت خانوارهای نیازمند دردزفول اجرا شد

‘ علی بهزادی پور ‘ روزسه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در شروع این طرح در روستای زراعی شمس آباد علاوه بر تشکیل کلاس های آموزی بهداشتی توسط کارشناس، ۸۰ بسته اقلام بهداشتی شامل شامپو ، صابون ، مسواک ، خمیردندان ، دستمال کاغذی ، پودر لباس شویی و غیره بین نیازمندان توزیع شد.
وی اعتبار هزینه شده در طرح ندای سلامت را ۲۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: از این مبلغ سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال را جمعیت هلال احمر بر عهده گرفته و ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال توسط خیرین و اعضای داوطلب هلال احمر تامین شده است.
بهزادی پور خاطرنشان کرد که کلیه اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر دزفول در تهیه ، بسته بندی و توزیع این اقلام مشارکت داشته که جای تشکر دارد.
۷۲۷۹/۵۳۸


ایرنا

اجرای طرح پزشک خانواده موجب تحول بهداشتی و درمانی در استان اردبیل می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر فرهاد پورفرضی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان نمین افزود: طرح پزشک خانواده در شهرها و روستاهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت استان اجرا شده است.

وی برنامه ریزی برای گسترش و توسعه بیمارستان امام خمینی (ره ) شهرستان نمین را منوط به تعیین تکلیف مساله مالکیت زمین این بیمارستان دانست و گفت: بر سر مالکیت زمین این بیمارستان با هلال احمر مشکل داریم که در صورت حل شدن آن مشکل نسبت به توسعه این بیمارستان اقدام می کنیم.


ایرنا

مانور امدادونجات در روستاهای بروجرد اجرا شد

‘محمد کرمی’ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل زلزله خیر بودن منطقه، مانورهای امداد و نجات با محوریت زلزله و به منظور ایجاد آمادگی بیشتر بین اهالی روستاها به ویژه کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
وی اضافه کرد:در این مانور شرکت کنندگان با نحوه صحیح پناه گیری، حمل مصدوم، امداد و کمکهای اولیه آشنا شدند.
کرمی افزود: تاکنون مانور امداد و نجات در روستاهای خایان، فلک الدین و شهید بروجردی و کانون هلال احمر اشترینان برگزار شده است.
جمعیت هلال احمر بیش از پنج هزار نفر عضو دارد.
۷۱۸۹/۵۴۲


آریا

ساخت و رونمایی از هواپیمای بدون سرنشین در شهرستان اردکان

خبرگزاری آریا – در مراسمی با حضور نماینده مردم اردکان هواپیمای بدون سرنشین ساخته شده توسط یکی از جوانان مبتکر این شهرستان رونمایی و به پرواز درآمد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آریا منطقه یزد، نماینده مردم اردکان در این مراسم که مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و اعضای شورای اجرایی هلال احمر اردکان نیز حضور داشتند با تاکید بر ایجاد بستر لازم برای شناسایی ،جذب و حمایت از ایده های نوین و کاربردی،بها دادن به خلاقیت و نوآوری را برای پیشبرد امر توسعه بسیار مهم دانست.
محمدرضا تابش همچنین خواستار حمایت مسئولان و افکار عمومی از چنین حرکتهایی در سطح کشور شد و ابراز امیدواری کرد این هواپیمای بدون سرنشین با حمایت مسئولان خصوصا هلال احمر بتواند در مباحث امداد و نجات بصورت کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.
این هواپیمای بدون سرنشین که توسط  مصطفی مذکوری اردکانی یکی از داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان ساخته شده است می تواند در عملیات امداد و نجات و ارزیابی حوادث مورد استفاده قرار گیرد و تا ارتفاع ۶۰۰ متر و به طول ۴کیلومتر پرواز نماید.


ایسنا

دو زلزله بزرگ در کمتر از ۶ دقیقه بلداجی را لرزاند؛ مدیرکل بحران چهارمحال و بختیاری خبرداد: تخریب دیوار برخی از منازل و جراحت دو تن

دو زلزله به ترتیب با بزرگی ۵٫۱ و ۴٫۲ ریشتر در فاصله کمتر از ۱۰ دقیقه حوالی ظهر امروز منطقه بلداجی در استان چهارمحال و بختیاری را لرزاند و سبب بروز خساراتی به اماکن مسکونی شد.
ستار فرهادی، مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح جزئیات این خبر گفت: اولین زلزله به بزرگی ۵٫۱ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در ساعت ۱۱:۲۰ این منطقه را لرزانده و زلزله دوم ۶ دقیقه پس از آن، با بزرگی ۴٫۲ ریشتر سبب لرزش در همین منطقه شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در پی این زلزله دیوار برخی از ساختمان‌ها فرو ریخته و به برخی از ساختمان‌ها نیز در حدود ۶۰ درصد ترک برداشته‌اند، گفت: دو تن نیز در جریان این زلزله مجروح و به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که البته جراحت این افراد در حین فرار رخ داده است.
وی با اشاره به جمعیت ۲۵ هزار نفری این منطقه،‌ خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این منطقه روی گسل بلداجی واقع شده است و پیش از این نیز زلزله‌هایی سبب لرزش این منطقه شده بود، ساکنان بلداجی تا حدودی آمادگی لازم برای مقابله با زلزله را داشتند.
فرهادی با بیان اینکه هم‌اکنون نیروهای ارزیاب به محل حادثه اعزام شده‌اند به ایسنا گفت: نیروهای هلال‌احمر، اورژانس، مدیریت بحران و … برای امدادرسانی به مجروحان و نیز پوشش امدادی حوادث احتمالی آتی، در محل حاضرند.
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در یک هفته گذشته ۳۳ لرزه و زمین‌ لرزه محدوده بلداجی که در فاصله ۴۲۴ کیلومتری تهران واقع شده را لرزاند.


شبکه‎ایران

سکانس پایانی زندگی شناگر ناشی

روزنامه ایران:روز جمعه ۳۰ تیرماه تماس مأموران اورژانس با مرکز جمعیت هلال احمر استان کرمان، ماجرای یک عملیات نفسگیر را پیش‌روی نجاتگران قرار داد. بلافاصله دو تیم غواصی برای نجات جان یک شناگر ناشی به سد ننیز شهر «رابر» رفتند و در بررسی‌های میدانی شنیدند مرد ۲۷ ساله‌ای به نام مختار هنگام شنا در سد، به خاطر آشنا نبودن با مهارت‌های این رشته ورزشی، غرق شده است.

تلاش دو تیم ۸ نفره جمعیت هلال احمر بعد از جست‌و‌جوهای فراوان به نتیجه نشست و نجاتگران توانستند جسد مختار را در عمق ۱۵ متری پیدا کنند. غواصان بلافاصله به عملیات بیرون‌کشی جسد پرداختند و توانستند پس از دقایقی جسد مختار را بیرون آورده و تحویل خانواده‌اش دهند.


فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خبر داد توسعه بیمارستان نمین منوط به حل مشکل با هلال احمر است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرها پورفرضی ظهر امروز در جلسه جلسه کار گروه اجتماعی شهرستان نمین اظهار داشت: توسعه و گسترش بیمارستان‌ها از اساسی‌ترین اولویت وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در شهرستان‌هاست و بر همین اساس ما توسعه بیمارستان امام خمینی نمین را نیز در دستور کار داریم.
وی با بیان اینکه حل مشکل بیمارستان امام خمینی و توسعه آن در گرو حل مسئله مالکیت زمین که در اختیار هلال احمر است، افزود: شهرستان نمین نیازمند احداث این بیمارستان است که برنامه‌ریزی برای گسترش بیمارستان امام خمینی در صورت حل شدن مشکل زمین اجرایی می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: اجرای کامل طرح پزشک خانواده موجب تحول بهداشتی و درمانی در این استان می‌شود.
فرهاد پورفرضی تصریح کرد: طرح پزشک خانواده در شهرها و روستاهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت استان اجرا شده است.
وی همچنین از آغاز اجرای این طرح در شهرهای با جمعیت بالای ۲۰ هزار نفری خلخال، گرمی و پارس‌آباد تا پایان مرداد ماه و همچنین در اردبیل همزمان با اول مهر ماه امسال خبر داد.
پورفرضی عدم پرداخت هزینه توسط مردم برای تامین دارو و کاهش میزان فرانشیز پرداختی مردم در بیمارستان‌ها از ۱۰ به پنج درصد را از مهمترین مزایای اجرای این طرح ذکر کرد.
این مسئول با بیان اینکه هم اکنون پزشکان متخصص مبلغ ۱۵۵ هزار ریال حق ویزیت از مراجعان دریافت می‌کنند، افزود: با اجرای طرح پزشک خانواده مردم در صورت مراجعه به متخصصان فقط ۱۰ درصد این مبلغ را پرداخت می‌کنند.
وی در ادامه از تصویب ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار توسط مجلس شورای اسلامی برای گسترش امکانات و ایجاد سهولت در دسترسی مردم به امکانات بهداشتی و درمانی خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خرید و نصب دستگاه رادیولوژی و اختصاص یک دستگاه آمبولانس به هر یک از مراکز فوریت‌های پزشکی عنبران و آبی‌بیگلو را از برنامه‌های اولویت‌دار ذکر کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پورفرضی در پایان بیان داشت: برای احداث ساختمان فوریت‌های پزشکی آبی‌بیگلو و تجهیز آن به امکانات پزشکی نیز یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.


مهر

باقری خبر داد: خطر وقوع سیل در گلستان

به گزارش خبرنگار مهر، سعید باقری ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که با محوریت سیلاب  برگزار شد گفت: از چهارشنبه تا صبح پنجشنبه در استان بارندگی پیش بینی شده و شنبه و یکشنبه نیز بارش باران را شاهد خواهیم بود.
وی افزود: به احتمال ۸۰ درصد این بارش ها در حد بارندگی های اخیر خواهد بود و خطر وقوع سیل وجود دارد.
مجتبی اکبری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان نیز در ادامه این جلسه گفت: در توزیع اقلام  امدادی در استان به صورت منطقه ای اقدام شده است.
وی افزود: همچنین در انبارها درصد ذخیره  احتیاط رعایت شده است.
اکبری ادامه داد: تامین مایحتاج عمومی نیز با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان هستیم انجام شده و از این به بعد نیز تا پایان خطر بحران انجام خواهد شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان ادامه داد:در طرح همای رحمت که ویژه ماه رمضان است نیز اولویت با آسیب دیدگان حوادث اخیر است.
وی اذعان داشت: تیم های امدادی بازخوانی شده اند و در منطقه حظور دارند و ماشین آلات مورد نیاز هم داریم.


ایرنا

طرح همای رحمت در استان یزد آغاز شد

‘ کاظم مشرف ‘ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با هدف تامین امنیت غذایی نیازمندان و ترویج سیره علوی و ایجاد زمینه مشارکت و فرهنگ داوطلب محور صورت می گیرد .
وی اضافه کرد: در قالب طرح همای رحمت ۳۰ پایگاه در شهر و مناطق روستایی استان دایر شده است .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد تصریح کرد: بیش از چهار هزار سبد غذایی در سطح استان برای ماه رمضان سالجاری پیش بینی شده و به همین تعداد نیز خانوار نیازمند شناسایی شدند .
مشرف گفت: سبدهای غذایی شامل برنج ،گوشت ، مرغ ،تن ماهی ، ماکارونی ،روغن و رب گوجه فرنگی بین نیازمندان توزیع می شود .
این مسئول میزان اعتبار اجرای طرح که همه آن توسط خیرین تامین شده است را بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ذکر کرد .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد همچنین از اجرای طرح سی شب سی سفره در طول ماه مبارک رمضان امسال خبر داد که سفرهایی در سطح مناطق مختلف گسترانیده خواهد شد و ادامه داد: برای اجرای این طرح هم که جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر را زیرپوشش خود قرار می دهد بیش از یک میلیارد ریال هزینه می گردد .ک۳
۷۵۳۶/۱۹۶۸


ایرنا

پنج رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر چهارمحال وبختیاری راه اندازی می شود

‘ فرزان جعفرنژاد’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، رشته های جدید این دانشگاه در مقطع کاردانی را گرافیک و زبان انگلیسی و رشته های مقطع کارشناسی را ‘ مدیریت امداد و نجات در دو گرایش حوادث طبیعی و غیر طبیعی و مدیریت عملیات آتش نشانی و اطفای حریق’ عنوان کرد.
وی افزود: داوطلبان مقطع کاردانی از طریق ثبت نام در سامانه سازمان سنجش بدون آزمون ورودی می توانند در یکی از رشته های کاردانی این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.
جعفرنژاد تصریح کرد: داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی نیز از طریق قبولی در آزمون سراسری سازمان سنجش می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.
رییس مرکز علمی کاربردی هلال احمر چهارمحال و بختیاری ، ظرفیت پذیرش در رشته های این دانشگاه را ۶۰ نفر عنوان کرد و افزود: دارندگان مدرک دیپلم می توانند در رشته های مورد علاقه خود در دانشگاه علمی کاربردی واحد هلال احمر ادامه تحصیل دهند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲۵۰ دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر چهارمحال و بختیاری در مقطع کاردانی رشته های ‘ امداد و نجات شهری و آتش نشانی و اطفای حریق’ تحصیل می کنند.
۱۱/۵۴۷


ایرنا

واژگونی خودرو در بجستان یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت

دکتر ‘جواد باذلی’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این حادثه که صبح امروز روی داد یک زن ۳۰ ساله به علت متلاشی شدن سر به شکل دلخراشی در دم جان سپرد.
وی گفت: دو مصدوم دیگر این حادثه با آمبولانس پایگاه اورژانس یونسی و یک مصدوم دیگر با آمبولانس جمعیت هلال احمر بجستان به بیمارستان آیت الله مدنی این شهرستان اعزام شدند.


مهر

اخبار کوتاه گیلان/ آتلهای ابتکاری دختران هلال احمر

مسئول امور بانوان جمیعت هلال‌ احمر گیلان گفت: برای نخستین بار در کشور آتلهای ابتکاری دختران توانای هلال ‌احمر گیلان برگزار می‌ شود.
سیده ارمغان سقراط افزود: برای نخستین بار در کشور جشنواره آتلهای ابتکاری دختران توانای هلال ‌احمر با حضور امدادگران دختر و ارائه طرحهای جدید و کاربری در نیمه دوم امسال برگزار خواهد شد.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت ابتکار عمل و خلاقیت امدادگران جمعیت در ثابت نگه داشتن عضو آسیب دیده و جلوگیری از آسیب بیشتر مصدوم با بکارگیری امکانات موجود در صحنه حادثه و همچنین ایجاد شور و نشاط، محیط مناسب برای رقابت سالم و تبلور خلاقیت و نوع ‌آوری آنان و تقویت کارهای گروهی عنوان کرد.
مسئول امور بانوان جمیعت هلال ‌احمر گیلان گفت: در مجموع ۶۰ اثر از آثار ارسال شده برای داوری به جشنواره راه یافتند که آثار برتر توسط کمیته داوری متشکل از متخصصان و کارشناسان جمعیت هلال‌احمر برگزیده می ‌شوند و به نفرات اول تا سوم این جشنواره جوائز نفیس و به تمامی شرکت‌ کنندگان لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا خواهد ‌شد.
فراخوان شرکت در این جشنواره در اردیبهشت ماه سال جاری به مدت ۱۰ روز برگزار شد.


فارس

زلزله ۳٫۶ ریشتری شهر ساحلی بنک در کنگان را لرزاند

بخشدار مرکزی کنگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر کنگان با تایید خبر وقوع زمین‌لرزه در بنک و کنگان اظهار داشت: این زمین‌لرزه صبح امروز به وقوع پیوست و بر اساس گزارشات رسیده از شهرها و روستاهای مختلف شهرستان خسارتی در بر نداشته است.
حجت‌الاسلام محمد بحرانی افزود: زمین‌لرزه امروز پس‌لرزه‌ای تاکنون نداشته و البته نیروهای امدادی و بخشداری و فرمانداری و سایر دستگاه‌ها در آمادگی کامل برای هر گونه حادثه‌ای هستند.
وی اضافه کرد: شدت زلزله امروز نسبتا زیاد بود و باعث وحشت تعدادی از مردم شده است.
بر اساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری وابسته به دانشگاه تهران، زمین‌لرزه امروز بنک و کنگان، ۶ / ۳ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)بزرگی داشته است.
مرکز لرزه‌نگاری کشوری مختصات این زمین لرزه را ۸۷/ ۲۷ عرض شمالی و ۴ / ۵۲ طول شرقی اعلام کرد.


مهر

محمدپور اعلام کرد: عدم وجود زیرساختهای لازم عامل وقوع سیل در شهرستان ماهنشان

به گزارش خبرنگار مهر، منصور محمد پور، صبح سه شنبه در جلسه ستاد بحران افزود: در سطح شهرستان ماهنشان به ۲۰ روستا آسیب جدی وارد شده و ۶ روستا نیز به طور کامل تخریب شده است.

در ادامه این جلسه سرپرست هلال احمر استان زنجان به ارائه گزارشی از اقدامات این سازمان پرداخت و گفت: ۱۰ دستگاه آمبولانس و خودروهای کمک دار سبک، ۱۱ دستگاه لجن کش وارد روستاهای آسیب دیده جهت کمک رسانی به مردم شده اند.


یزد فردا

در مسابقات رقابت مهر استان یزد تیم هلال احمر شهرستان طبس اول شد

طبس – حمید رضا حجازی: تیم جمعیت هلال احمر شهرستان طبس در مسابقات رقابت مهر استان یزد مقام اول را کسب کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس در گفتگو با خبرنگار یزد فردا در طبس با بیان این موضوع گفت: برنامه های متنوع علمی، فرهنگی و مذهبی جهت جذب هرچه بیشتر اعضا و برنامه ریزی و سازماندهی اوقات فراغت اعضای این جمیعت در تعطیلات تابستان برگزار شده است که تا کنون موفقیت هایی نیز در سطح استان به دست آمده است.
فخاری ادامه داد: ۵۰ نفر از اعضای این جمعیت در مسابقات رقابت مهر استان یزد در مرکز استان شرکت کردند که در رشته های ترتیل قرآن کریم، نجات غریق، سرود،نشریه دیواری، اسکان اضطراری ، حمل تخصصی مصدوم و توان افزایی توانستند مقام اول استان را کسب کرده و به مسابقات کشوری راه یابند.
وی افزود: مقام سوم رشته امداد و کمک های اولیه نیز به جمعیت هلال احمر طبس رسید.


یزد فردا

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس: درماه رمضان ۲۰۰ بسته غذایی در طبس توزیع می شود

طبس – حمید رضا حجازی :رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس گفت: ۲۰۰ بسته غذایی توسط این جمعیت آماده شده است که در ماه رمضان توزیع خواهد شد.
فخاری در گفتگو با خبرنگار یزد فردا در طبس گفت: در ماه رمضا ن ۲۰۰ بسته غذایی توسط جمعیت هلال احمر شهرستان طبس بین محرومان شهرستان توزیع خواهد شد.
وی افزود: این بسته های غذایی با ارزش ۱۵۰ هزار ریال شامل برنج، ماکارونی، رب و آبنات می باشد.


فارس

معاون استاندار چهارمحال و بختیاری: بحران خشکسالی چهارمحال و بختیاری را تهدید می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس در شهرکرد، حمیدرضا فروزنده بعدازظهر امروز در نشست ستاد بحران این استان اظهار داشت: بحران خشکسالی از مهمترین موضوعات و برنامه‌هایی است که در فصل تابستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در همین راستا باید برنامه‌های درست و منطقی برای برخورد با این بحران در نظر گرفت.

فروزنده بر ضرورت تکمیل پایگاه امداد هوایی هلال احمر شهرکرد تاکید کرد و گفت: تکمیل این پروژه مشروط به تامین زمین است که باید هر چه سریع‌تر این زیرساخت‌ها آماده و این پروژه به بهره‌برداری برسد، چرا که پایگاه امداد هوایی از ضروریات این استان برای مقابله با بحران‌ها و حوادث است.


فارس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خبر داد توزیع ۲ درصد ذخیره احتیاط اقلام امدادی در انبارهای گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مجتبی اکبری بعد از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی استان اظهار داشت: انبارهای اقلام امدادی در شهرستان‎های کلاله، گنبدکاووس، آزادشهر، علی‎آبادکتول، گرگان، بندرترکمن، بندرگز و کردکوی استقرار یافته است.
وی تصریح کرد: علاوه بر این، یکسری اقلام دیگر از تهران وارد گلستان شده و مجددا انبارها تامین اقلام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان متذکر شد: اگر خدای ناکرده در ایام مبارک ماه رمضان آسیب سیلاب به استان وارد شود برای تامین مایحتاج عمومی مردم از جمله برنج، روغن، چای و حبوبات مشکلی نخواهیم داشت.
اکبری افزود: نگرش مدیرعامل جمعیت کشور به کمک‎رسانی مردم معطوف شده و این موضوع در دستورکار جدی این جمعیت قرار دارد.
وی با بیان اینکه همزمان با ایام ماه رمضان طرح همای رحمت در استان در حال برگزاری است یادآور شد: در برخی از شهرستان‎ها با فرمانداران هماهنگ شده که اقلام دریافتی از خیرین با اولویت توزیع در مناطق آسیب‎دیده صورت پذیرد که این طرح در حال حاضر در شهرستان علی‎آبادکتول در حال انجام است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از آمادگی کامل نیروهای هلال احمر در زمان بروز خطرات احتمالی سیلاب خبر داد و بیان داشت: تیم‎های جمعیت، مجددا بازخوانی شده‎اند و خوشبختانه در این زمینه مشکلی نداریم.


خوزنا

اجرای طرح ندای سلامت در دزفول

‘ علی بهزادی پور ‘ روزسه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در شروع این طرح در روستای زراعی شمس آباد علاوه بر تشکیل کلاس های آموزی بهداشتی توسط کارشناس، ۸۰ بسته اقلام بهداشتی شامل شامپو ، صابون ، مسواک ، خمیردندان ، دستمال کاغذی ، پودر لباس شویی و غیره بین نیازمندان توزیع شد.
وی اعتبار هزینه شده در طرح ندای سلامت را ۲۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: از این مبلغ سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال را جمعیت هلال احمر بر عهده گرفته و ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال توسط خیرین و اعضای داوطلب هلال احمر تامین شده است.
بهزادی پور خاطرنشان کرد که کلیه اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر دزفول در تهیه ، بسته بندی و توزیع این اقلام مشارکت داشته که جای تشکر دارد.


فارس

به بزرگی ۳,۳ ریشتر زلزله ریگان را لرزاند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۳ ریشتر سه‌شنبه شب شهرستان ریگان در استان کرمان را لرزاند.
این زلزله در ساعت ۲۱ و ۴۵ دقیقه و ۰۳ ثانیه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.
موقعیت مرکز این زلزله در ۲۸٫۴۴ شمالی و ۵۸٫۵۸ شرقی است.
مرکز این زمین‌لرزه در فاصله ۴۰ کیلومتری محمدآباد ریگان گزارش شده است.
تاکنون هیچ‌گونه خسارت مالی و جانی از این زمین‌لرزه اعلام نشده است.


ایرنا

امام جمعه آبدانان: فعالیت های جمعیت هلال احمر در عرصه های ملی و بین المللی تحسین برانگیز است

به گزارش ایرنا، حجه الاسلام ‘حسین حاجیلری’ روز چهارشنبه در دیدار مدیران و شورای اجرایی جمعیت هلال احمر آبدانان اظهار داشت: فعالیت های این نهاد اجتماعی و بشر دوستانه در عرصه های ملی و جهانی، تحسین برانگیز و در خور تقدیر است.
وی به اصل شایسته سالاری در گزینش مدیران اشاره کرد و افزود: در انتخاب افراد برای تصدی مسوولیت های مختلف اداری، اجتماعی و فرهنگی، دو اصل تدین و تخصص
باید مد نظر متولیان قرار گیرد.
امام جمعه آبدانان همچنین با ثبت نام در گروه داوطلبان جمعیت هلال احمر این شهرستان یادآور شد: متولیان امور این نهاد بزرگ و با اهمیت، در کنار فعالیت های امداد و نجات و حوادث غیر مترقبه باید به فعالیت های فرهنگی و دینی نیز توجه داشتنه باشند.
وی جوانان را سرمایه های معنوی کشور دانست و از مدیران نظام اسلامی خواست که پرورش روحی و جسمی و هدایت های معنوی این قشر اثر گذار را مورد توجه ویژه قرار دهند. ک/۲
۷۱۷۴/۵۴۰/۵۶۵


مهر

زمین لرزه ۳٫۳ ریشتری ریگان را تکان داد

به گزارش خبرنگار مهر، زلزله ای به شدت ۳٫۳ ریشتر ساعت ۲۱ و ۴۵ دقیقه شب سه شنبه محمد آباد ریگان در شرق استان کرمان که سابقه وقوع زمین لرزه های متعدد بالای شش ریشتر طی سه سال اخیر را دارد تکان دارد.
کانون این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و مشخصات جغرافیایی آن در ۵۸٫۵۸ درجه طول جغرافیایی و ۲۸٫۴۴ درجه عرض جغرافیایی ثبت شده است.
بنا به اعلام مسئولان محلی این زمین لرزه خسارتی در برنداشته است.


مهر

آخرین وضعیت هنرمند محیطی/ نادعلیان از آمل به تهران منتقل شد

به گزارش خبرنگار مهر،‌ احمد نادعلیان، هنرمند برجسته هنرهای محیطی، روز گذشته به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری شد.
همسر این هنرمند در گفتگ با خبرنگار مهر گفت: روز گذشته احمد نادعلیان در پلور بود و بعد از خواب درد شدیدی در قفسه سینه خود احساس می‌کند که با همکاری خانه بهداشت و هلال‌احمر پلور، وی را به بیمارستان قلب امام رضا (ع) در آمل که نزدیکترین بیمارستان به پلور بود انتقال دادیم.


ایرنا

۶۰دوره امداد و کمکهای اولیه در بروجرد برگزار شد

‘ محمد کرمی’ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دوره ها در رده مقدماتی برای اعضای جدید برگزار شده که ۲۵دوره آن در ایام تابستان نیز ادامه می یابد.
وی اضافه کرد: هر دوره آموزشی به مدت ۳۵ساعت برگزار شده و در محموع یک هزار و ۵۰۰نفر آموزشهای لازم امداد و کمکهای اولیه را فرا گرفتند.
وی برگزاری چهار مانور زلزله و امداد و نجات در سه مهد کودک و یک روستا، اجرای طرح ‘جمعه ایمان ایمنی’، همایش پیاده روی، اهدای خون، پاکسازی طبیعت با همکاری محیط زیست و اجرای طرح فرشتگان رحمت را ازدیگر فعالیتهای جمعیت هلال احمر در سال جاری عنوان کرد.
کرمی افزود: برگزاری دوره تکمیلی امداد و کمکهای اولیه برای آقایان و دوره بازآموزی امداد کوهستان ویژه کوهنوردان از برنامه های آتی این جمعیت است.
وی اضافه کرد: در ایام تابستان حدود ۶۰۰نفر از کلاسهای اوقات فراغت جمعیت هلال احمر بروجرد در بخشهای ورزشی، خیاطی، سفره آرایی، احکام و تفسیر قرآن نیز بهره برده اند.
۷۱۸۹/۵۴۲


فارس

فرماندار مینودشت خواستار شد استقرار پایگاه امداد و نجات و مدیریت بحران در شرق و غرب گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمد عجم صبح امروز در جمع مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان، اظهار داشت: در این شهرستان چهار بارندگی منجر به آبگرفتگی به وجود آمد که نسبت به سایر شهرستان‎ها یک رکورد بوده است.
وی از کمبود امکانات برای کنترل سیلاب ابراز گله‎مندی کرد و افزود: روستای القجر این شهرستان که حوزه آبخیز آن به ۵۰ کیلومتر هم نمی‎رسد با سیل عظیمی روبه‌رو شد که به مدت چهار ساعت جاده اصلی بسته شد و برای پاکسازی جاده نیز امکانات مناسبی وجود نداشت.


فارس

امام جمعه بافت: باید لزوم اهمیت نماز جمعه در اولویت باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از بافت، حجت‌الاسلام عباس ابراهیمی صبح امروز در جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان بافت اظهار داشت: با یاری خداوند و شکست طاغوت در پنجم مرداد ۵۸ با دستور امام خمینی (ره) نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی در تهران برگزار شد.

همچنین مقرر شد که در روز جمعه ششم مرداد ماه در مکان برگزاری نماز جمعه اداره ارشاد نمایشگاه کتاب برگزار کند و هلال‌احمر با همکاری شبکه بهداشت معاینه رایگان داشته باشد.


وفامنابع دیگر: موج

تقویت باورهای دینی یکی از مهمترین وظائف دفاتر نمایندگی ولی فقیه

به گزارش خبرگزاری وفازلرستان به نقل ازجمعیت هلال احمرلرستان،نماینده محترم ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در مراسم دیدارمدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان وحجت الاسلام پیروز فر مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر لرستان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: یکی از مهمترین وظایف مهم نمایندگی های ولی فقیه در سازمانها و ادارات تقویت باورهای دینی و معنوی است ،وی عنوان کرد:نمایندگی های ولی فقیه ادارات در واقع پاسدار معنوی ادارات وسازمانهای دولتی هستند.
حجت الاسلام میرعمادی همچنین با اشاره به حضور گسترده جوانان داوطلب در جمعیت هلال احمر از آنان به عنوان گنج وثرمایه یادکردند وابراز داشتند دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر باید با برنامه ریزی ونهادینه کردن فرهنگ دینی و قرآنی زمینه رشدوارتقاء فرهنگی ودینی این جوانان را فراهم آورد .
وی تصریح کرد: یکی از وظایف مهم دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمرحفظ وپاسداری از بیت المال وکمک های مردمی است که به مناسبت های مختلف به جمعیت هلال احمر اهدا می شود
وی در ادامه از مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خواست با همکاری و همدلی تمام همچون گذشته، زمینه اجرای بهتر فعالیت های فرهنگی این جایگاه را فراهم آورند.


فارس

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی: دوره‌های آموزش تخصصی جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی برگزار می‌شود

یحیی زینال‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای امدادگران جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی در طی ماه جاری برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این دوره‌ها برای تمام امدادگران استان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: ارتقای سطح امدادگران جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با برپایی ۹ دوره آموزشی برگزار می‌شود.
زینال‌پور با اشاره به برگزاری اهداف این دوره‌ها، افزود: جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی برای جذب و تقویت امدادگران دوره آموزشی تخصصی امداد و نجات برگزار می‌کند.
وی با تاکید بر آمادگی هرچه بیشتر امدادگران استان، اعلام کرد: با برگزاری این دوره‌های آموزشی شاهد ارتقای سطح آمادگی امدادگران استان خواهیم بود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: این دوره‌های آموزشی به همت اداره آموزش و پژوهش جمعیت هلال‌احمر استان برگزار می‌شود.
زینال‌پور با بیان اینکه دوره‌های مذکور ۱۰ روزه هستند، اظهار داشت: در این دوره‌ها نجات‌گران آذربایجان غربی دوره‌های تخصصی تغذیه اضطراری، اسکان اضطراری، حمایت‌های روانی، پشتیبانی در امداد و نجات و همچنین دوره نجات در آوار و نجات در جاده را آموزش می‌بینند.
وی با بیان اینکه این دوره‌ها در پنج شهر استان به طور همزمان برگزار می‌شود، افزود: دوره‌های تخصصی امداد و نجات در ارومیه، خوی، سلماس، بوکان و میاندوآب برگزار خواهند شد.
زینال‌پور با اشاره به دیگر دوره‌های تخصصی برگزار شده در سال جاری، تصریح کرد: امسال دوره‌های تخصصی تغذیه اضطراری، حمایت روانی، نجات در آوار در شهرهای ارومیه و سلماس برگزار شده است.


فارس

نماینده ولی فقیه در لرستان: جمعیت هلال احمر باید زمینه رشد و ارتقای فرهنگی جوانان را فراهم کند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سیداحمد میرعمادی صبح امروز در دیدار با مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر لرستان با بیان اینکه تقویت باورهای دینی و معنوی یکی از مهم‌ترین وظائف دفاتر نمایندگی ولی فقیه در ادارات و سازمان‌ها است، گفت: نمایندگی‌های ولی فقیه ادارات در واقع پاسدار معنوی ادارات و سازمان‌های دولتی هستند.
وی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف مهم نمایندگی‌های ولی فقیه در سازمان‌ها و ادارات تقویت باورهای دینی و معنوی است.
میرعمادی همچنین با اشاره به حضور گسترده جوانان داوطلب در جمعیت هلال احمر از آنان به عنوان گنج و سرمایه یاد کرد و گفت: دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر باید با برنامه‌ریزی و نهادینه کردن فرهنگ دینی و قرآنی زمینه رشد و ارتقای فرهنگی و دینی این جوانان را فراهم آورد.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: یکی از وظایف مهم دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر حفظ و پاسداری از بیت‌المال و کمک‌های مردمی است که به مناسبت‌های مختلف به جمعیت هلال احمر اهدا می‌شود.
وی در ادامه از مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خواست با همکاری و همدلی تمام همچون گذشته، زمینه اجرای بهتر فعالیت‌های فرهنگی این جایگاه را فراهم آورند.
در ادامه ذبیح الله سیاهپوش مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گزارشی از عملکرد این اداره بیان کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان و حجت الاسلام پیروزفر، مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر لرستان با حجت الاسلام میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان در محل دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد دیدار کردند.


ایرنا

۴۰ عمل جراحی در بیمارستان صحرایی سیه رود انجام شد

سعید کنعانی اظهار کرد: این عمل ها شامل جراحی فتق، آپاندیس، همورویید، جراحی سطحی، برداشتن لیپوم و چند مورد دیگر بود که توسط جراحان اتاق عمل هلال احمر انجام شده است.
وی گفت: همچنین در این بیمارستان که به مدت یک هفته برپا شده بود، ۲۸۵ مورد ویزیت تخصصی توسط جراح مغز و اعصاب و ۱۷ مورد اعزام به مراکز درمانی تبریز و مرند داشتیم.
کنعانی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان با بهره گیری از ۲۰ نفر نیروهای متخصص اعم از پزشک، پرستار، بیهوشی، جراح عمومی، تکنسین اتاق عمل و تیم راه انداز و با تجهیزات کامل یک دستگاه اتاق عمل مجهز و چهار دستگاه چادر بادی و شش دستگاه چادر گروهی برای واحدهای بستری و تحت نظر برادران و خواهران، ریکاوری، اورژانس و ویزیت پزشک و دو دستگاه آمبولانس در این بیمارستان ایفای وظیفه کرد.
۷۲۳۷/۵۸۷


پانا

مسئول امور بانوان جمیعت هلال‌احمر گیلان خبر داد : برگزاری آتل های ابتکاری دختران هلال احمر گیلان

خبرگزاری پانا:مسئول امور بانوان جمیعت هلال‌احمر گیلان گفت: برای اولین بار در کشور آتل‌های ابتکاری دختران توانای هلال‌احمر گیلان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری پانا، سیده ارمغان سقراط مسئول امور بانوان جمیعت هلال‌احمر گیلان گفت : برای اولین بار در کشور جشنواره آتل‌های ابتکاری دختران توانای هلال‌احمر با حضور امدادگران دختر و ارائه طرح‌های جدید و کاربری در نیمه دوم امسال برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت ابتکار عمل و خلاقیت امدادگران جمعیت در ثابت نگه داشتن عضو آسیب دیده و جلوگیری از آسیب بیشتر مصدوم با بکارگیری امکانات موجود در صحنه حادثه  و همچنین ایجاد شور و نشاط، محیط مناسب جهت رقابت سالم و تبلور خلاقیت و نوع‌آوری آنان و تقویت کارهای گروهی عنوان کرد.
سقراط تصریح کرد: ۶۰ اثر از آثار ارسال شده برای داوری به جشنواره راه یافتند که آثار برتر توسط کمیته داوری متشکل از متخصصین و کارشناسان جمعیت هلال‌احمر برگزیده می‌شوند و به نفرات اول تا سوم این جشنواره جوایز نفیس و به کلیه شرکت‌کنندگان لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا می‌شود.


سپاه نیوز

طرح خانه به خانه در اردوهای جهادی خواهران سپاه اشنویه برگزار شد

سپاه نیوز: طرح خانه به خانه از شهر نالوس با تعداد ۲۰ نفر خواهر از بسیج محلات و بسیج دانشجویی در اردوهای جهادی خواهران سپاه اشنویه برگزار شد.

گروه دوم با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان اشنویه ، آموزش های لازم را داده و طرح خانه به خانه بهداشت درمان انجام می پذیرد . از جمله آموزشهای داده شده امداد و نجات، مار گزیدگی، عقرب گزیدگی و … است؛ همچنین گروه سوم با همکاری اداره دامپزشکی شهرستان اشنویه آموزش های لازم را داده و طرح خانه به خانه بهداشت درمان انجام می پذیرد.
از جمله آموزشهای مورد نیاز مبارزه با بیماریهای مشترک دام و انسان، آنفولانزای مرغی، بهبود شیر خام، بالا بردن کیفیت تخم مرغ بود.


ایسنا

بیانه بسیج دانشجویی دانشگاه بقیةالله(عج) در محکومیت فجایع میانمار

بسیج دانشجویی دانشگاه بقیةالله(عج)، در محکومیت فجایع میانمار بیانیه‌ای منتشر و از سکوت سازمان‌های جهانی در قبال این مساله انتقاد کرد.

۳- سازمانهای مسئول در این امر مانند سازمان هلال احمر، کمیته امداد و سازمان بسیج جامعه پزشکی و… بایستی به وظیفه خویش در راستای کمک‌رسانی سریع به مظلومان و مصدومان و آوارگان این فاجعه عمل نموده و با جمع‌آوری کمکهای امت حزب الله به یاری مظلومان بشتابند.


نسیم‎آنلاین

زلزله‌ای به شدت ۶٫۶ ریشتر، صبح امروز مناطقی در شمال جزیره سوماترا در اندونزی را لرزاند/ گزارشی از تلفات احتمالی مخابره نشده است.


ایرنا

زلزله ۶/۶ ریشتری سوماترای اندونزی را لزراند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، بخش هوا شناسی مالزی در خبری اعلام کرد، لرزش های این زلزله در سواحل غرب مالزی نیز احساس شده است.
بخش هواشناسی مالزی در خبری افزود: مرکز این زلزله ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی ‘سمیئولو’ و ۵۴۷ کیلومتری جنوب غربی ‘لوموت’ در ‘پراک’ بود.
هشدار سونامی پس از این زلزله شدید گزارش نشده است.
براساس گزارش های اولیه دریافتی ، یک نفر در این زلزله کشته شده و زمین لرزه باعث وحشت شدید مردم و حضور سراسیمه آنها در خیابان ها شده است .
کشور اندونزی بر روی کمربند زلزله واقع شده است و به همین دلیل هر ساله زمین لرزه های شدیدی مناطق مختلف این کشور را به لرزه در می آورد.
سوماترای اندونزی از نقاط زلزله خیز این کشور است که در ۲۶ دسامبر سال ۲۰۰۴ سومین زلزله پرقدرت تاریخ باعث به وجود آمدن سونامی شد که بر اثر آن در ۱۲ کشور جهان بیش از ۲۲۶ هزار نفر کشته شدند.
تنها در اندونزی ۱۶۵ هزار و ۷۰۰ نفر و در سریلانکا نیز ۳۵ هزار و ۴۰۰ نفر بر اثر این زلزله و سونامی پس از آن جان خود را از دست دادند.
آساق**۳۳۵**۵۹۸۱


واحد مرکزی خبر

صلیب سرخ توزیع کمک ها را میان آوارگان در کنگو آغاز کرد

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی ۱۳۹۱/۰۵/۰۳
کمیته بین المللی صلیب سرخ توزیع مواد غذایی و اقلام ضروری مورد نیاز را میان آوارگانی که از مناطق درگیری در استان کیووی شمالی در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو گریخته اند، آغاز کرده است.
کریستا آرمسترانگ مسئول بخش ارتباطات در کمیته بین المللی صلیب سرخ روز سه شنبه گفت :« به منظور کمک به آنها برای پشت سر گذاشتن اوضاع دشوار کنونی، هر یکصد و نود و چهار خانواده که شامل حدود نهصد و هفتاد نفر است، سهمیه مواد غذایی و اقلام مورد نیاز را شامل ملحفه، پتو، لباس، زیر انداز، صابون، سطل و بیل دریافت کرده اند ».
پانصد و شصت خانواده بیست و دوم ژوئیه وارد منطقه کیباتی شدند. آنها از درگیری ها بین نیروهای مسلح جمهوری دموکراتیک کنگو و شورشیان ام بیست و سه در منطقه روتشورو گریخته اند.
به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از کینشازا، دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در جمهوری دموکراتیک کنگو، اوضاع انسانی را در استان کیووی شمالی در شرق این کشور نگران کننده خوانده است.
۱۳۶/۱۰۲


واحد مرکزی خبر

ورود اوارگان سوری به عراق

بغداد/ واحد مرکزی خبر / سیاسی
شمار زیادی از اوارگان سوری وارد عراق شدند.
خبرگزاری اصوات العراق به نقل از استانداری الانبار در غرب عراق نوشت مسوولان محلی استان الانبار از ساعات اولیه صبح امروز پذیرانی سیل گسترده ای از اوارگان سوری بودند .
این خبرگزاری اضافه کرد : اکثر اوارگان سوری از مرز البوکمال وارد عراق شدند و هلال احمر عراق بهمراه مسوولان محلی استان الانبار به اوارگان کمک رسانی میکند .
اوارگان سوری قرار است در دو اردوگاه جدید واقع در مناطق مرزی ربیعه و قائم عراق مستقر شوند.
دولت عراق شب گذشته رسما دستور استقبال از اوارگان سوری را صادر کرد.
استانداری نجف نیز امروز برای پذیرش اوارگان سوری اعلام امادگی کرد .
دولت عراق همچنین هزینه ای بالغ بر پنجاه میلیارد دینار عراقی معادل تقریبی هفتاد و پنج میلیارد تومان را به اوارگان عراقی و سوری که از خاک سوریه به خاک عراق وارد شده اند اختصاص داد .


عصر ایران

۱۳۲ کشته در چین بر اثر وقوع سیل

بارندگی های چند روز اخیر در چین و وقوع سیل ، ۱۳۲ کشته برجای گذاشت.
به گزارش واحد مرکزی خبر از پکن، رسانه های چین به نقل از مقامات امداد و نجات این کشور اعلام کردند: بر اثر بارندگی بی سابقه در شهر پکن سی و هفت کشته شدند.
نود و پنج نفر هم در شهرهای مختلف شمال و جنوب غرب چین بر اثر جاری شدن سیل کشته شده اند.
گزارش های رسمی حاکی است بر اثر بارندگی و سیل چند روز اخیر به دو میلیون نفر آسیب وارد و میزان زیان های مالی آن ده میلیارد دلار برآورد شده است.


ایسنا

ورود ۱۸ هزار پناهنده سوری به لبنان

یک منبع در دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مسکو اعلام کرد، بیش از ۱۸ هزار پناهنده سوری طی چند روز اخیر وارد لبنان شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سخنگوی دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مسکو اظهار کرد: طی دو روز گذشته بیش از ۱۸ هزار تبعه سوری از مرز لبنان عبور کرده‌اند و به نظر می‌رسد موج ورود پناهندگان سوریه به کشورهای همسایه در حال افزایش است.
این سخنگو همچنین اعلام کرد: بسیاری از این پناهندگان در خانه اقوام، کشاورزان و دوستان خود در لبنان جای گرفته‌اند و انتظار می‌رود طی روزهای آینده هزاران سوری‌‌ دیگر وارد لبنان شوند.
وی در ادامه گفت: به محض بررسی تعداد آوارگان از سوی صلیب‌ سرخ لبنان، این نهاد یک تیم پزشکی به همراه سه آمبولانس به مرز “مسنا” اعزام کرد تا به پناهندگان خدمات پزشکی ارائه کرده و همچنین آب آشامیدنی میان آنها توزیع کنند.
دفتر صلیب سرخ بین‌المللی در مسکو اعلام کرد: صلیب سرخ بین‌المللی اخیرا تعدادی دیگر از کارکنان پزشکی را برای تقویت این تیم پزشکی حاضر در مناطق مرزی اعزام کرده تا به توزیع ضروریات بپردازد و تا به حال نزدیک به ۳۰۰ خانواده از کمک‌ پزشکی صلیب‌ سرخ بهره‌مند شدند.
در حال حاضر صلیب‌ سرخ بین‌المللی و هلال‌ احمر سوریه به بیش از ۶۰۰ هزار تن کمک‌رسانی کردند. این افراد هم‌اکنون از درگیری‌های خشونت‌آمیز در نقاط مختلف سوریه فرار کرده‌اند.
دفتر صلیب سرخ مستقر در مسکو اعلام کرد: صلیب سرخ و هلال‌ احمر سوریه در حال همکاری با یکدیگر هستند و به‌ رغم شرایط دشوار، نزدیک ۵۰ تن از کارکنان صلیب سرخ بین‌المللی در حال کمک‌رسانی به پناهندگان سوریه هستند.


کائنات

توزیع سبد غذایی ماه رمضان میان ۲۵۰ هزار خانوار نیازمند

اخبار هلال احمر


ایران

سرنوشت پر ابهام سرنشینان هواپیمای آموزشی

اخبار هلال احمر


عصر ایرانیان

سبد غذایی میان ۲۵۰ هزار خانوار نیازمند توزیع می شود

اخبار هلال احمر


اسرار

۴۶۰۰ حادثه دیده در سیل گلستان

اخبار هلال احمر


کار و کارگر

توزیع سبد غذایی ماه رمضان میان ۲۵۰ هزار خانوار نیازمند

اخبار هلال احمر


کیهان

نجات ۱۰۰۰ حادثه دیده حوادث دریایی

اخبار هلال احمر


جهان اقتصاد

شکایت رئیس جمعیت هلال احمر از سایت صراط نیوز

اخبار هلال احمر


وطن امروز

سرگردانی گلستانی ها در سیل ویرانگر

اخبار هلال احمر


ایران

برگزاری چهار دوره آموزش تکمیلی امداد و نجات در شهرستان های تهران

اخبار هلال احمر


وطن امروز

تلاش برای یافتن هواپیمای ۲ موتوره

اخبار هلال احمر


مناقصه‎مزایده

آگهی

اخبار هلال احمر


خورشید

کنگان لرزید

اخبار هلال احمر، اخبار مدیریت بحران


کیهان

آگهی

اخبار هلال احمر


کیهان

توزیع سبد غذایی ماه رمضان بین ۲۵۰ هزار نیازمند

اخبار هلال احمر


ایران

آغاز نخستین دوره اردوهای پیشاهنگی هلال احمر

اخبار هلال احمر


وطن امروز

خبر کوتاه

اخبار هلال احمر


شرق

امدادگران همچنان در جست و جوی هواپیمای مفقود شده

اخبار هلال احمر


شرق

۴۶۰۰ حادثه دیده و تخلیه آب از بیش از هزار منزل در سیل گلستان

اخبار هلال احمر


جوان

داروی درمان «ام اس» را تولید کردم بدون حمایت مسئولان (قسمت اول)

اخبار هلال احمر


جوان

داروی درمان «ام اس» را تولید کردم بدون حمایت مسئولان (قسمت دوم)

اخبار هلال احمر


هدف و اقتصاد

امدادرسانی به بیش از ۴۵۰۰ گلستانی در سیل اخیر

اخبار هلال احمر


اطلاعات

خسارت سیل در رودهن

اخبار راهداری – اخبار هلال احمر – اخبار مدیریت بحران


ابرار

ورود ۱۸ هزار پناهنده سوری به لبنان

ورود ۱۸ هزار پناهنده سوری به لبنان
یک منبع در دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در مسکو اعلام کرد، بیش از ۱۸ هزار پناهنده سوری طی چند روز اخیر وارد لبنان شده اند. سخنگوی دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در مسکو اظهار کرد: طی دو روز گذشته بیش از ۱۸ هزار تبعه سوری از مرز لبنان عبور کرده اند و به نظر می رسد موج ورود پناهندگان سوریه به کشورهای همسایه در حال افزایش است.این سخنگو همچنین اعلام کرد: بسیاری از این پناهندگان در خانه اقوام، کشاورزان و دوستان خود در لبنان جای گرفته اند و انتظار می رود طی روزهای آینده هزاران سوری   دیگر وارد لبنان شوند.وی در ادامه گفت: به محض بررسی تعداد آوارگان از سوی صلیب  سرخ لبنان، این نهاد یک تیم پزشکی به همراه سه آمبولانس به مرز مسنا اعزام کرد تا به پناهندگان خدمات پزشکی ارائه کرده و همچنین آب آشامیدنی میان آنها توزیع کنند.دفتر صلیب سرخ بین المللی در مسکو اعلام کرد: صلیب سرخ بین المللی اخیرا تعدادی دیگر از کارکنان پزشکی را برای تقویت این تیم پزشکی حاضر در مناطق مرزی اعزام کرده تا به توزیع ضروریات بپردازد و تا به حال نزدیک به ۳۰۰ خانواده از کمک  پزشکی صلیب  سرخ بهره مند شدند.در حال حاضر صلیب  سرخ بین المللی و هلال  احمر سوریه به بیش از ۶۰۰ هزار تن کمک رسانی کردند. این افراد هم اکنون از درگیری های خشونت آمیز در نقاط مختلف سوریه فرار کرده اند.دفتر صلیب سرخ مستقر در مسکو اعلام کرد: صلیب سرخ و هلال  احمر سوریه در حال همکاری با یکدیگر هستند و به  رغم شرایط دشوار، نزدیک ۵۰ تن از کارکنان صلیب سرخ بین المللی در حال کمک رسانی به پناهندگان سوریه هستند.


ابرار

توزیع سبدغذایی ماه رمضان میان ۲۵۰هزار خانوار نیازمند

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران از توزیع سبد کالا میان ۲۵۰هزار خانوار نیازمند در قالب طرح همای رحمت خبرداد. فرحناز رافع در گفت وگو با ایسنا، در تشریح فعالیت های سازمان امداد و نجات در طرح همای رحمت درماه رمضان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده در طرح همای رحمت سالجاری، ۲۵۰ هزار خانوار سبدهای غذایی که به همت داوطلبان و خیران هلال احمر تهیه شده است را دریافت می کنند. وی با اشاره به توزیع ۱۸۶ هزار سبد غذایی بین خانوارهای نیازمند در سال گذشته که بالغ بر ۸۱ میلیارد ریال هزینه و بودجه آن بود، افزود: در تلاشیم تا بتوانیم مبلغ ۸۱ میلیارد ریال سال گذشته را ۳۰ درصد برای کمک بیشتر به نیازمندان افزایش دهیم. رافع با بیان اینکه از مردم خیر کشورمان درخواست داریم تا همچنان کمک های خود را به نیازمندان در قالب طرح همای رحمت هلال احمر افزایش دهند، تصریح کرد: دو شماره حساب ۰۳-۸۴۳۱۷۱ بانک ملت شعبه هجرت برای دریافت کمک های مردمی استان تهران و شماره حساب کشوری۴۲-۱۵۰۰۰۰۰۰ آماده دریافت کمک های نقدی مردم است.رییس سازمان دواطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سبد کالای رمضان شامل برنج، روغن، شکر، حبوبات، خرما و گردو است. در مورد برخی شایعات مبنی بر حذف مرغ از سبد کالای خانوارهای نیازمند گفت: مرغ در سبد طرح همای رحمت هیچ وقت نبوده است. به گفته وی، برای نخستین بار در اجرای طرح همای رحمت برای تعیین میزان و نوع موادغذایی سبد ماه رمضان از نظر متخصصان تغذیه استفاده شده است. رافع با بیان اینکه این خانوارهای نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیستند گفت: ارزش ریالی هر سبد ۱۵۰هزار تومان برآورد شده است.


ابتکار

روی موج حوادث

۴۶۰۰ حادثه دیده در سیل گلستان
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حادثه سیل و آبگرفتگی در شهرستان‌های گلستان از تخلیه آب بیش از هزار منزل و وجود ۴۶۰۰ حادثه دیده خبر داد.
حسین درخشان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حادثه آبگرفتگی و سیل در شهرستان‌های استان گلستان از تاریخ ۲۵ تیر که تاکنون نیز ادامه دارد، اظهار داشت: در این زمینه تخلیه آب از یک هزار و ۱۹منزل با کمک امدادگران سیلاب هلال‌‌احمر به وسیله پمپ‌های آب صورت پذیرفت.وی با اشاره به تعداد حادثه‌دیدگان که بالغ بر ۴هزار و ۶۰۰ نفر در پی این آبگرفتگی و سیل در شهرستان‌های گلستان بوده است، افزود:‌ در پی این آبگرفتگی‌ها به ۷۵ روستا امداد رسانی صورت پذیرفته است.


آفرینش

اخبار روز

ورود ۱۸ هزار پناهنده سوری به لبنان
یک منبع در دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مسکو اعلام کرد، بیش از ۱۸ هزار پناهنده سوری طی چند روز اخیر وارد لبنان شده‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سخنگوی دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مسکو اظهار کرد: طی دو روز گذشته بیش از ۱۸ هزار تبعه سوری از مرز لبنان عبور کرده‌اند و به نظر می‌رسد موج ورود پناهندگان سوریه به کشورهای همسایه در حال افزایش است. این سخنگو همچنین اعلام کرد: بسیاری از این پناهندگان در خانه اقوام، کشاورزان و دوستان خود در لبنان جای گرفته‌اند و انتظار می‌رود طی روزهای آینده هزاران سوری‌‌ دیگر وارد لبنان شوند.


وطن امروز

اخبار کوتاه

تلاش برای یافتن هواپیمای ۲ موتوره
مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ایران در تشریح آخرین وضعیت جست‌وجوی لاشه هواپیمای فوق‌سبک که پنجشنبه گذشته در مسیر رامسر مفقود شد، گفت: با وجود تلاش امدادگران هنوز مکان سقوط هواپیما تعیین نشده است. حسین درخشان در تشریح آخرین وضعیت جست‌وجوی سرنشینان هواپیمای فوق‌سبک که از قزوین عازم رامسر بود، گفت: این هواپیما ساعتی پس از پرواز از صفحه رادار محو شد. وی با بیان اینکه ۵ امدادگر در مناطق مختلف گیلان و مازندران در حال یافتن لاشه هواپیما هستند، گفت: بر اساس اظهارات پلیس‌راه مبنی بر اینکه مسافران، هواپیمای سبکی را مشاهده کردند که در ارتفاعات پایین پرواز می‌کند، امدادگران در منطقه «معلم کلایه» در حال جست‌وجو هستند. درخشان گفت: تلاش امدادگران برای یافتن محل سقوط هواپیما ادامه دارد.
سرگردانی گلستانی‌ها در سیل ویرانگر
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حادثه سیل و آبگرفتگی در شهرستان‌های گلستان از تخلیه آب بیش از یکهزار خانه و وجود ۴ هزار و ۶۰۰ حادثه دیده خبر داد. حسین درخشان با اشاره به حادثه آبگرفتگی و سیل در شهرستان‌های استان گلستان از تاریخ ۲۵ تیر که تاکنون نیز ادامه دارد، اظهار داشت: در این زمینه تخلیه آب از یکهزار و ۱۹ خانه با کمک امدادگران هلال‌‌احمر به وسیله پمپ‌های آب صورت پذیرفت. درخشان خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۷۰ تن نیز در پی این آبگرفتگی‌ها اسکان اضطراری یافته‌اند و ۳۸۳ تیم امدادی نیز برای کمک‌رسانی و امداد به مناطق و شهرستان‌های سیل‌زده گلستان اعزام شده‌اند.


اطلاعات

نقش جوانان هلال‌احمر آسان کردن کارها است

نیشابورـ خبرنگار اطلاعات: رویکرد امسال هلال‌احمر اجتماع محور با مشارکت مردمی در بهسازی مناطق محروم بوده و نقش جوانان هلال‌احمر فقط آسان کردن کارها است.
محمدرضا آبسالان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اعلام این مطلب، گفت: با شعار هر خانواده یک امدادگر، گروه‌های گوناگون پیشاهنگی دوره‌های مختلف را طی می‌کنند.
وی اظهار داشت: با اهدای زمین موردنیاز توسط فرمانداری‌ها و نیکوکاران منطقه، هلال‌احمر ۱۱ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای می‌‍‌سازد.وی از افتتاح ۱۱ شعبه هلال‌احمر در ۱۱ شهرستان استان که بدون هلال‌احمر بوده‌اند خبر داد و افزود: پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در حال گسترش است.او گفت: برای طرح‌های جهاد رمضان، محرم و فجر ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.او اضافه کرد: امسال ۶۴۰ هزار نفر در کشور و ۱۵ هزار نفر در خراسان رضوی در اردوهای جهادی، امدادی، ورزشی، سیاحتی و زیارتی شرکت می‌کنند.


رفتن به بالای صفحه
  • خدمات مراکز
  • faq
  • بریده جراید
  • انتقادات و پیشنهادات