جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

آموزش امداد و کمک‌های اولیه برای بیش از ۱۲ هزار سرباز در استان تهران

 8f47fe7b 8717 499e A4df 1cb558373208 1024x352

به همت جمعیت هلال احمر استان تهران، به بیش از ۱۲ هزار سرباز در ۹ ماهه اول سال ۹۸، آموزش امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ شاهین فتحی هلال احمر مدیر عامل استان تهران گفت: طبق برنامه ریزی هایی که ابتدای سال انجام دادیم، مقرر شد طبق تفاهم نامه ای که بین ستاد کل نیروهای مسلح و جمعیت هلال احمر منعقد شده است، به سربازان وظیفه در دوره آموزشی شان، آموزش امداد و کمک های اولیه و هم چنین آمادگی در برابر مخاطرات ارائه شود.

وی افزود: طبق توافق اولیه، آموزش در چهار پادگان در سطح استان تهران را در دستور کار قرار دادیم.

فتتحی گفت: آموزش ها در دو بخش امداد و کمک های اولیه و نیز آمادگی در برابر مخاطرات تقسیم بندی شد و در این دو طرح بیش از ۱۲ هزار سرباز، آموزش های لازم را فرا گرفتند.

مدیر عامل هلال احمر استان تهران افزود: از مجموع ۱۲ هزار سرباز آموزش دیده، تعداد ۴ هزار و ۸۰۰ سرباز، آموزش امداد و کمک های اولیه را پشت سر گذاشتند و ۸ هزار سرباز دیگر نیز آموزش آمادگی در برابر مخاطرات را در چهار پادگان شهید خضرایی و ۰۱ تهران، شهید اسدی کهریزک ری و ۰۲ فرا گرفتند.

فتحی گفت: این طرح در ۹ ماهه اول سال ۹۸ اجرا شده است و تا پایان سال جاری نیز آموزش ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ارائه آموزش به سربازان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین برنامه های این جمعیت در حوزه پیشگیری و آمادگی هموطنان برای حوادث و سوانح احتمالی بود که به همت عوامل مربوطه در پادگان های سطح استان و همچنین همکاران و مربیان در هلال احمر استان تهران اجرایی شد و امیدواریم بتوانیم در سال آینده نیز این طرح را با همت مضاعفی اجرایی نماییم‌.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی